۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

پویش کمک به زندانیان ایرانی نیازمند در خارج از کشور – خبرگزاری مهر |

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر، امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر در نشست خبری طی درخواستی از هموطنان ایرانی در اقصی نقاط جهان گفت: هموطن آیا اطلاع دارید که برخی از ایرانیان به جهت عدم اطلاع از قوانین ورود و اقامت غیرمجاز سایر کشوره...

پویش کمک به زندانیان ایرانی نیازمند در خارج از کشور – خبرگزاری مهر |

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر در نشست خبری طی درخواستی از هموطنان ایرانی در اقصی نقاط جهان گفت: هموطن آیا اطلاع دارید که برخی از ایرانیان به جهت عدم اطلاع از قوانین ورود و اقامت غیرمجاز سایر کشورها و همچنین به جهت مخدر دانستن بسیاری از اقلام دارویی همانند: استامینوفن کدئین، شربت اکسپکتورانت، داروهای آرامش بخش دیاز پام، اکساز پام و…در این کشورها، بیگناه بازداشت و به حبس‌های طولانی مدت محکوم می‌شوند.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت: آیا می‌دانید برخی از ایرانیان نیز با به همراه داشتن چند گرم مواد مخدر برای مصارف شخصی متهم به نقل و انتقال و ورود مواد مخدر شده و به مجازات‌های سنگین محکوم می‌گردند.

انصاری افزود: درد آور آنست که در بسیاری از زندان‌های خارج از کشور برخلاف زندان‌های ایران، کلیه هزینه‌های ضروری از جمله تهیه وسایل شخصی (لوازم بهداشتی و دارویی و درمان) و حتی رفع نیازهای خورد و خوراک شخصی برعهده زندانیان می‌باشد. آنها غالباً مکلف به پرداخت هزینه آب، برق و تلفن در زندان می‌باشند.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت: بی بضاعت بودن زندانیان و افزایش قیمت دلار فشار سنگینی به زندانیان و خانواده‌های آنان وارد می‌آورد. لزوم پرداخت حق الوکاله های سنگین به قیمت ارزی برای دفاع از پرونده زندانیان در مراجع قضائی کشور مقابل و همچنین محکومیت به پرداخت جریمه‌های نقدی نیز یکی دیگر از مشکلات ایرانیان زندانی در خارج از کشور می‌باشد.

انصاری ادامه داد: آیا شنیده اید که دستگاه قضائی زندانیان ایرانی را به کشورشان منتقل می‌کند. اما طبق قوانین حقوق بین الملل باید هر بار مراجع ذیصلاح دو کشور برای انتقال زندانیان ایرانی از خارج از کشور به وطن توافق نمایند. پرونده‌های محکومان باید روند حقوقی و سیاسی بسیار طولانی را برای انتقال طی نمایند. گاهی بهانه جویی های کشور مقابل، انتقال زندانیان ایرانی را سال‌ها با تأخیر مواجه می‌کند و در نتیجه این انتظار، مستلزم تحمل درد و رنجی طولانی است.

وی افزود: متأسفانه آمار بالای بازداشت شدگان و زندانیان ایرانی در خارج از کشور ما را بر آن داشت تا دست یاری به سوی شما دراز کنیم و از همه مردم عزیز تقاضا داریم در صورت تمایل کمک‌های نقدی خود را به شماره بانکی ذیل واریز کنید.

شماره حساب: ۱۵۰۳۴۳۸۹۲۱

شماره کارت: ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۸۰۱۹۷۵۰

شماره شبا: IR680180000000001503438921

بانک تجارت به نام سازمان جوانان حقوق بشر

در صورت نیاز شماره مجازی ذیل در شبکه‌های اجتماعی واتس اپ و ایتا پاسخگوی سوالات شماست.

تلفن: ۹۸۹۹۰۲۰۲۹۵۳۳+

پیج اینستاگرام سازمان: hoghogh.bashar

سایت سازمان: /http://www.humanrights-youth.com

[ad_2]

Source link

مطالب مرتبط

آخرین اخبار