۱۱:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

اقتصادی

پولی که در بانک گذاشته ایم آیا خمس سود تعلق میگیرد؟

حضرت آیت الله نوری همدانی به استفتائی پیرامون «خمس سود بانکی ثبت نام حج عمره مفرده» پاسخ گفتند.

بانک آینده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حضرت آیت الله نوری همدانی به استفتائی پیرامون « خمس سود بانکی ثبت نام حج عمره مفرده» پاسخ گفتند.  برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره خمس سود بانکی اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

خمس سود بانکی ثبت نام حج عمره مفرده

حضرت آیت الله نوری همدانی به استفتائی پیرامون «خمس سود بانکی ثبت نام حج عمره مفرده » پاسخ گفتند که تقدیم حضور علاقمندان می گردد.

سوال: آیا به مبلغی که برای ثبت نام عمره مفرده چند سال نزد بانک میماند و سود مربوطه خمس تعلق میگیرد؟

جواب: اگر مبلغ مذکور از درامد کسب و حقوق همان سال باشد، که به حساب ریخته است، خمس ندارد و سود ان نیز از ارباح ان سالی است که ان را تحویل میگیرد و اگر تا اخر سال خمسی خود ان را در مخارج لازم مصرف کرد، خمس ندارد ولی اگر بعد از تحویل، به ان سال بگذرد باید خمس ان را بدهد.

خمس سود

خمس سود

وجه توجه : عوامل مهم تاثیرگذار بر قیمت فیش حج چه از نوع تمتع یا عمره

قیمت دلار : یکی از مهمترین و اصلی ترین عواملی که روی قیمت فیش حج تاثیر زیادی دارد قیمت دلار می باشد.
هزینه ثبت نام سازمان حج و زیارت : یکی از دیگر عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار روی قیمت فیش مکه قوانینی است که سازمان حج و زیارت اعلام می کند.
سال اعزام به حج : از جمله اصلی ترین عواملی که روی قیمت بلیط حج تاثیر زیادی می گذارد سال اعزام می باشد.
اتفاقات خاص در مملکت : اتفاقاتی که در کشور باعث تغییر خیلی از موارد می شود شامل استثنائات در کشور می باشد ولی بی تاثیر نیست. مانند تاثیر ویروس کرونا بر تمام کسب وکارهای الکترونیکی و غیرالکترونیکی یا بسته شدن اعزام به حج عمره به علت عدم رعایت قوانین بین المللی رفتار با زائران توسط کشور عربستان سعودی

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : حوزه

مطالب مرتبط