16:12 - 1403/04/01

اجتماعی

پوست انار برای لاغری

لاغری با پوست انار را میتوانید در اندیشه معاصر بخوانید

لاغری رژیم غذایی سبک زندگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،انار چربی سوز واقعی است و تمام این قابلیت را در پوست انار نیز می‌توانیم پیدا کنیم. خواص پوست انار برای لاغری (Properties of pomegranate peel for slimming) شگفت‌انگیز است. کافی است از روش‌های مناسب استفاده پوست انار پیروی کنید تا در جریان محسوسی از چربی سوزی، حجم قابل‌توجه لاغری را تجربه نمایید. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید

پوست انار برای لاغری

مصرف انار باعث تصفیه خون می‌شود و در رفع سموم قابل‌توجهی از بدن تاثیرگذار است. در عین ‌حال انار توانایی از بین بردن اسیدهای چرب را دارد. مصرف انار حجم اسیدهای چرب مضر بدن را کاهش می‌دهد. این میوه حاوی مقدار قابل‌توجهی از ترکیبات تافن، آنتوسیانین و فلانوئیدها در کنار پلی فنل است. تمامی این ترکیبات قابلیت چربی سوزی دارند و می‌توانند به شما برای تجربه لاغری سریع کمک کنند.

لاغری

لاغری

خواص پوست انار برای لاغری و ناگفته ها دباره پوست انار برا لاغری

انار با توانایی چربی سوزی از تجمع چربی‌های مضر مانند کلسترول در خون جلوگیری می‌کند. با ایجاد سیری و کنترل اشتها مانع از مصرف زیاد غذا می‌شود. خواص پوست انار برای لاغری در کاهش سطح قند خون تاثیرگذار است.

به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان می‌تواند در برنامه‌های کاهش وزن نقش داشته باشد. حتی با قابلیت ادرار آوری توانایی دفع آب اضافی بدن را دارد. این ‌همه از خواص پوست انار برای لاغری، چربی سوزی و کاهش وزن است. پوست انار نیز در حدی بهتر تمام این قابلیت‌ها را دارد. خاصیت پوست انار برای لاغری حتی از خود انار هم برجسته‌تر است. برای لاغری با پوست انار روش‌های زیر را انجام دهید.
دمنوش پوست انار تهیه کنید

دمنوش پوست انار بهترین روش استفاده برای خاصیت چربی سوزی این میوه است. مصرف این جوشانده که به ‌سادگی تهیه می‌شود، باعث تصفیه خون و دفع سموم بدن خواهد شد. در عین ‌حال قابلیت قدرتمندی برای دفع اسیدهای چرب و کاهش توده چربی بدن دارد. برای تهیه دمنوش پوست انار به مواد زیر نیاز دارید.

پوست انار تازه
زنجبیل تازه
چوب دارچین
آب به مقدار کافی

در اولین قدم بهتر است بخش‌های سفید چسبیده به پوست انار را جدا کنید. منظور ما از خواص پوست انار برای لاغری همان بخش‌های قرمز رنگ ظاهری میوه است. این لایه‌های سفیدرنگ چه خاصیت‌هایی دارند، چیزی نیست که بخواهیم در مورد لاغری با پوست انار از آنها صحبت کنیم. پس فقط لایه قرمز رنگ پوست انار را تهیه کنید.

در قدم بعدی توصیه می‌شود تا از یک شیرین‌کننده مانند عسل برای مصرف دمنوش پوست انار استفاده داشته باشید. زیرا این دمنوش پس ‌از تهیه شدن خیلی تلخ است. اگر با تلخی آن کنار می‌آیید و می‌توانید لاجرعه آن را سر بکشید، خب، این شما و این دمنوش جذاب پوست انار. اما اگر می‌خواهید از این دمنوش حس و حال زیباتری داشته باشید، از عسل استفاده کنید. عسل شیرین‌کننده‌ی مفیدی است که با کمترین احتمال افزایش قند خون می‌تواند نوشیدنی‌های شما را خوشمزه‌تر کند.

برای تهیه دمنوش پوست انار کافی است تکه‌های خرد شده پوست انار را همراه دیگر مواد ذکر شده در داخل ظرف مناسب ریخته و آن را حرارت بدهیم. حرارت ملایم و یا غیرمستقیم مانند گرمای بخار کتری در حال جوشیدن، بهترین است. در چنین حرارتی ترکیبات به خورد آب می‌روند، بدون آنکه در داخل آن پخته ‌شده باشند.

بعد از حدود بیست دقیقه دمنوش جذاب شما تهیه ‌شده از پوست انار تازه آماده ‌است. قطعا این ترکیب ساده بهترین ایده برای بهره‌مندی از خاصیت پوست انار برای لاغری است. چرا که در آن از زنجبیل و دارچین که خود آنها نیز چربی سوزهای قدرتمندی هستند، استفاده شده‌ است. از طرفی پوست انار تازه بهتر از هر ایده‌ای می‌تواند سبک چربی سوزی زندگی جدید شما را تداعی سازد.

اما همیشه به پوست انار تازه دسترسی ندارید. به ‌هر حال فصل انار گذرا است و این میوه را در ایام تابستانی خیلی سخت پیدا می‌کنید. اما می‌توانید خیلی هوشمندانه از پوست انار خشک شده استفاده کنید. اگر خیلی خوش حوصله هستید، در ایام فراوانی انار پوست تازه را دور نریزید. آنها را برای دیگر روزهای سال خشک کنید. اما اگر حوصله این کار را ندارید و یا مهارت کافی در نزد شما نیست و شاید هم‌اکنون که فصل انار نیست و می‌خواهید از خواص پوست انار برای لاغری استفاده کنید، می‌توانید پوست خشک شده انار را از عطاری‌ها تهیه کنید.

عطاری‌ها پوست خشک شده انار را بر هر دو شکل ورقه‌ای و یا پودر شده می‌فروشند. پوست پودر شده مؤثرتر است. زیرا شکل پودری قابلیت بهتری برای دمنوش شدن دارد. اما توصیه می‌شود تا در لیوان دمنوش از فیلتر مناسبی استفاده کنید تا فقط آب غنی‌شده از عصاره پوست انار را خورده باشید. به این ترتیب شیوه بهتری برای بهرمندی از خواص پوست انار برای لاغری بهرمند هستید.

مزه‌ سازی در دمنوش پوست انار

برای هر چه خوشمزه‌تر شدن دمنوش می‌توانید ایده‌های متنوع داشته باشید. این دمنوش در ابتدای امر بدون هر گونه افزودنی بسیار تلخ است و قطعا جذابیت یک دمنوش برای مصرف همه ‌روزه، وقت استراحت و لذت بردن را ندارد. این در حالی است که برای بهره‌مندی از فواید پوست انار برای لاغری (Benefits of pomegranate peel for weight loss) باید این دمنوش را مرتباً مصرف کنید. پس توصیه می‌شود که دمنوش تهیه‌ شده را هر چه خوشمزه‌تر کنید.

استفاده از عسل به ‌عنوان یک شیرین‌کننده مفید اولین ایده است. اما اگر کلا به شیرین شدن دمنوش جذاب خودتان علاقه ندارید، می‌توانید از لیموی تازه و یا آب‌لیمو استفاده کنید. آب لیمو، ترشی جذابی برای دمنوش شما می‌آفریند. در عین ‌حال در تقویت خاصیت چربی سوزی این دمنوش نیز تاثیرگذار است. استفاده از نبات نیز ایده جذابی است. چرا که طبع دمنوش را گرم می‌کند. شاید اضافه کردن اندکی عرق کاسنی و یا گل‌گاوزبان نیز جذاب باشد. حتی می‌توانید این دمنوش را با دیگر دمنوش‌ها مانند دمنوش سیب و دارچین داشته باشید. به هر صورت هر ایده‌ای برای رهایی از تلخی پوست انار مناسب مصرف دائمی و جذاب‌تر این دمنوش مفید می‌باشد.

مزایای استفاده از پوست انار برای لاغری

بدون تردید می‌توانیم از قابلیت‌های قدرتمند انار در لاغر کردن و چربی سوزی گفته باشیم. دانه‌های سرخ و یاقوتی شکل انار در چربی سوزی و دفع اسیدهای چرب زائد بدن توانمند هستند. این میوه با بهره‌مندی از ویتامین‌های متنوع در کنار اسیدفولیک برای تصفیه خون نیز پیشنهاد شده ‌است. از طرفی به ‌خاطر بهره‌مندی از آنتی‌اکسیدان‌ها توانایی دفع سموم بدن و کاهش وزن را دارد. تمام این خاصیت‌ها در پوست انار نیز وجود دارد. تا جائیکه خواص پوست انار برای لاغری از خود میوه نیز بالاتر است.

پوست انار محصول کمتر دیده‌ شده‌ای از انار است. در واقع اکثر ما پوست گران‌بهای این میوه را دور می‌ریزیم. اما کمترین نگاه درمانی برای این بخش گران‌بها از انار داریم. خواص دارویی پوست انار بسیار زیاد است. از پوست انار برای درمان بیماری‌های دهان و دندان، کنترل قند خون، درمان مشکلات رحم و پروستات، جوان‌سازی پوست و… استفاده می‌شود. چربی سوزی و تأثیر در کاهش وزن از مهم‌ترین خواص پوست انار است. مزایای خواص پوست انار برای لاغری بهتر از خود دانه‌های انار است. زیرا:

مصرف پوست انار مفید از دانه‌های آن است. چرا که می‌توانیم این ترکیب را به شکل دمنوش مصرف کنیم. در حالیکه دانه‌های انار و یا آب انار قبل ‌از مصرف دارویی جایگاه غذایی دارد.
مصرف بیش‌ از حد انار باعث مشکلاتی مانند یبوست، افت فشارخون و سرد مزاجی می‌شود. در عین ‌حال نمی‌توانیم ترکیبات مفیدی مانند رب انار را دائمی مصرف کنیم.

این در حالی است که دمنوش پوست انار در همه احوال مناسب حس و حال ما تهیه می‌شود.
پوست انار خشک شده در همه ایام سال در دسترس قرار دارد. این در حالی است که سخت بتوانید میوه انار را در فصل‌های نامتعارف پیدا کنید.
پوست انار ترکیب خالص‌تر و مطمئن‌تری از فواید انار تهیه می‌کند. چرا که معمولاً نمی‌توانیم به آب انار بسته‌بندی ‌شده اعتماد کنیم.

چه هنگام از دمنوش پوست انار مصرف کنیم؟

زمان استفاده تاثیر چندانی در بهره‌مندی از خواص پوست انار برای لاغری ندارد. کافی است دست ‌به ‌کار شوید و این دمنوش را در هر زمان و مکانی استفاده کنید تا از فواید پوست انار برای لاغری بهره‌مند باشید. اما اگر حس خوش خوراک تری را دنبال می‌کنید، مصرف این دمنوش در ساعات پایانی شب توصیه‌ شده است. بهتر است دمنوش پوست انار را ناشتا مصرف نکنید. از آنجا که در کنترل اشتها تاثیرگذار است، اگر قصد کم کردن حجم غذای مصرفی را دارید، خوردن این دمنوش در ساعات قبل از شام توصیه شده‌ است.

دمنوش، بهترین ایده در بهره‌مندی از خواص پوست انار برای لاغری است. در دستور پیش رو از ترکیب زنجبیل و یا دارچین استفاده شده ‌است. شما می‌توانید فقط از خود پوست انار استفاده کنید. خاصیت پوست انار برای لاغری بی‌مانند است که عادت به مصرف منظم دمنوش آن شما را در سبک زندگی متفاوت و سالم‌تری می‌کشاند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایونا

مطالب مرتبط