پوتین: ضد حمله اوکراین آغاز شده است

رئیس جمهوری روسیه از آغاز ضد حمله اوکراین خبر داده با این حال تاکید کرد که نیروهای این کشور در هیچ یک از جبهه های جنگ به اهداف خود دست نیافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهوری این کشور عصر امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگاران عنوان کرد که به دلیل «شجاعت» نیروهای کشورش و «سازماندهی درست» آنها، نیروهای اوکراینی نتوانستند در هیچ یک از جبهه های جنگ به اهداف خود دست یابند.

رئیس جمهوری روسیه در این باره اظهار داشت: در هیچ یک از مناطق درگیری، نیروهای اوکراینی وظایف محول شده به خود را انجام نداده اند؛ این مسئله کاملا روشن است و به لطف شجاعت و دلاوری سربازان روسی، سازماندهی درست و رهبری مناسب نیروها و کارایی بالای تسلیحات روسی محقق می شود.

پوتین همچنین تصریح کرد: طی روزهای اندک گذشته، شاهد تلفات سنگینی در میان نیروهای رژیم اوکراین بودیم؛ مشخص است که در عملیات تهاجمی، تلفات در حدود سه به یک می باشد، این یک مسئله متعارف است؛ اما در این مورد، اعداد به طور قابل توجهی از این شاخص های متعارف فراتر رفته؛ اکنون اعداد را دوباره نمی خوانم با این حال قابل توجه هستند.

رئیس جمهوری روسیه با بیان این که حمله اوکراین به مناطق تحت اشغال کشورش آغاز شده، عنوان کرد: می توان به طور قطع گفت که ضد حمله آغاز شده و این مسئله از طریق استفاده کی‌یف از ذخایر راهبردی خود روشن است.

پوتین در ادامه افزود: در رابطه با این که آیا (ضد حمله) ناکام مانده یا خیر، می توانم بگوییم که تمامی تلاش های ضد حمله که تاکنون انجام شده، شکست خورده با این حال توانایی تهاجمی نیروهای رژیم کی‌یف همچنان پابرجا است.

به گفته رئیس جمهوری روسیه، فرماندهی نظامی این کشور نیز در حال ارزیابی وضعیت از طریق ضد حمله اوکراین است و بر اساس واقعیت های میدان نبرد، پیش خواهد رفت.

پوتین ضمن تاکید بر این که عوامل فاجعه کنونی اوکراین نیز چیزی جز نتیجه رویدادهای سال های گذشته نمی باشد، مسئولیت کامل این فاجعه را بر عهده نظام حاکم در کی‌یف گذاشت که به گفته وی، از ابتدا نیز با کودتا به قدرت رسید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.