۱۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶

پنجره نقل و انتقالات استقلال بسته شد؟/ رقابت استقلال و تراکتور برای جذب یک ملی‌پوش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پنجره استقلال بازهم بسته می‌شود! در شرایط مطلوب امروز استقلال به لحاظ امتیازآوری در مسابقات لیگ برتر خطر شکایت خارجی‌های طلبکار از این مجموعه همچون سایه روی سر این باشگاه افتاده و در آستانه فصل نق...

پنجره نقل و انتقالات استقلال بسته شد؟/ رقابت استقلال و تراکتور برای جذب یک ملی‌پوش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پنجره استقلال بازهم بسته می‌شود! در شرایط مطلوب امروز استقلال به لحاظ امتیازآوری در مسابقات لیگ برتر خطر شکایت خارجی‌های طلبکار از این مجموعه همچون سایه روی سر این باشگاه افتاده و در آستانه فصل نقل و انتقالات زمستانی تیم را تهدید می‌کند.

نگاهی به اسامی بازیکنان خارجی و طلبکارانی که در طول یک سال گذشته از استقلال به فیفا شکایت کرده‌اند این زنگ خطر را برای مدیران این باشگاه به صدا در می‌آورد که مبادا بار دیگر مشکلاتی از جمله استراماچونی بر سر راه استقلال قرار گرفته و تیم خوب جواد نکونام در آینده‌ای نزدیک دچار مشکل شود

شاگردان فرهاد مجیدی در پایان لیگ برتر بیست و یکم با این امید به استقبال لیگ بیست و دوم آمدند که شاید در آسیا ادامه درخشش فوق العاده خود در لیگ برتر بیست و یکم را با جشن صعود به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا و حتی قهرمانی جشن بگیرند.

شرایط آن روزهای بازیکنان استقلال قطعاً از یاد هیچ یک از هواداران این تیم و طرفداران فوتبال در سراسر کشورمان نخواهد رفت. فصلی که استقلال با قدرت هرچه تمام‌تر ۳ هفته مانده به پایان قهرمان شد اما نتوانست از آن تیم خوب و شرایط مطلوبش در لیگ قهرمانان بعدی بهره کافی را ببرد.

حالا هم استقلال در شرایطی در صدر جدول قرار دارد که به گفته تحلیل‌گران فوتبال در طول تاریخ لیگ برتر نتایج کسب شده استقلال نکونام در فصل جدید کم یا حتی بی‌سابقه بوده است. چنین تیمی در چنین شرایطی قطعاً این امیدواری را در دل هوادارانش ایجاد کرده که بار دیگر استقلال بتواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

نگاهی به اسامی نفراتی همچون ریکاردو ساپینتو، عزیز بک آمانوف و پادوانی که گفته می‌شود هنوز هم نسبت به مبلغ دریافتی‌اش رضایت کامل را نداده به علاوه رافائل سیلوا مدافع برزیلی فصل گذشته استقلال این نگرانی بار دیگر برای طرفداران و پیشکسوتان استقلال به وجود آمده که مبادا استقلالی‌ها دوباره به مشکل و کوچه بن‌بست برسند.

بدون شک علی خطیر مدیرعامل حقوقدان باشگاه استقلال نسبت به این مسائل آگاه و در ارتباط با رفع آنها اقدام خواهد کرد اما آیا استقلال بودجه‌ای برای این منظور کنار گذاشته یا می‌گذارد؟ استقلالی‌ها در حال حاضر با مشکلات عدیده مالی به ویژه در بحث پرداخت بدهی به بازیکنان فعلی و سابق خود درگیر هستند از سوی دیگر باشگاه استقلال باید نیم نگاهی هم به بدهی‌های ارزی خود در طول یکی دو سال گذشته انداخته و نسبت به پرداخت آنها اقدامات فوری را انجام بدهد.

از باشگاه استقلال چخبر؟

  پنجره نقل و انتقالات استقلال بسته شد؟

تیم جواد نکونام که حالا با حضور بلانکو، یامگا، مهرداد محمدی، سید حسین حسینی، روزبه چشمی و بازیکنان ستاره دیگرش این امیدواری را برای هواداران ایجاد کرده که می‌خواهد دوباره بدرخشد، بدون شک حذف شدنش به خاطر چند برگ دلار سبز می‌تواند کاخ آرزوهای هواداران این تیم را با یک نسیم از کوه‌های آلپ کشور سوئیس فرو بریزد.
مدیران باشگاه استقلال باید همین حالا نسبت به مسائل مالی تشکیل جلسه داده و با به کارگیری حقوقدان‌های بین‌المللی در جهت مذاکره مصالحه و یا رفع مشکلات مالی شان اقدامات عاجل را ترتیب بدهند تا مبادا پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بسته شود./خبر ورزشی

رقابت استقلال و تراکتور برای جذب یک ملی‌پوش

محمدامین حزباوی بعد از درخشش در فولاد به سطح اول فوتبال ایران رسید و توانست حتی به اردوی تیم ملی ایران هم دعوت شود. بعد از این درخشش بود که السد اقدام به جذب حزباوی کرد و او را به عنوان سهمیه زیر ۲۱ سال به خدمت گرفت.

در السد ابتدا فرصت بازی در اختیار حزباوی قرار نگرفت اما از هفته دوم لیگ ستارگان بود که مدافع جوان ایرانی مورد توجه قرار گرفت و توانست به ترکیب اصلی برسد. در همین حین هم بود که امیر قلعه‌نویی تصمیم گرفت دوباره از حزباوی دعوت کند تا در اردوی تیم ملی حاضر شود.


حالا اما شایعه‌هایی از قطر به گوش می‌رسد که شاید حزباوی از السد جدا شود و پیراهن تیم دیگری را بر تن کند؛ شایعه‌ای که به نظر جدی هم هست و البته سایت‌های قطری نیز به آن اشاره کرده‌اند. گویا حزباوی یک پیشنهاد از لیگ دو پرتغال در جیب دارد که البته توجهی به آن نکرده و گویا جواب رد هم داده است.

دو تیم ایرانی و مدعی هم خواهان جذب حزباوی هستند. استقلال و تراکتور وضعیت مدافع جوان ایرانی را بررسی می‌کنند تا در صورت امکان او را به خدمت بگیرند. تراکتور در خط دفاع با مشکلاتی مواجه است و البته هدایت استقلال را هم نکونام بر عهده دارد که سابقه همکاری با حزباوی در فولاد را دارد.

السد راضی به انتقال قرضی مدافع جوان خود است اما باید دید سرانجام چه واکنشی به این شایعه‌ها خواهد داشت؟

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار