پلیس آمریکا

پلیس آمریکا بعد از قتل جورج فلوید بیش از هزار نفر دیگر را کشته است

بر اساس یک گزارش جدید، نیروهای پلیس آمریکا ظرف یک سال بیش از هزار شهروند آمریکایی را به قتل رسانده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، طبق گزارشی که اخیراً منتشر شده است، پلیس آمریکا ظرف یک سال بیش از هزار نفر را به قتل رسانده است.

به نوشته روزنامه «مورنینگ استار»، گروه «ترسیم خشونت پلیس» گزارش کرده است ظرف یک سال پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی (۲۵ می ۲۰۲۰) مأموران پلیس آمریکا ۱۰۶۸ نفر را به قتل رسانده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد در آمریکا هر روز، سه نفر توسط نیروهای پلیس به قتل رسیده‌اند. بر همین اساس از آغاز سال جاری میلادی فقط در ۶ روز، قتلی توسط پلیس آمریکا انجام نگرفته است.

بر اساس این گزارش، با وجود اعتراضات گسترده در آمریکا پس از قتل جورج فلوید و چند شهروند سیاه‌پوست دیگر، تعداد افرادی که در این یک سال توسط پلیس آمریکا به قتل رسیده‌اند تغییر چندانی با سال‌های قبل نداشته است.

طبق این آمار، احتمال به قتل رسیدن شهروندان سیاه‌پوست توسط پلیس سه برابر بیشتر از افراد سفیدپوست است و همچنین احتمال غیرمسلح بودن آن‌ها حین به قتل رسیدن نیز بیشتر است.

بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ میلادی ۹۸.۳ درصد از موارد قتل شهروندان توسط پلیس آمریکا به تشکیل پرونده قضایی و طرح اتهام جنایی منجر نشده است و فقط ۰.۴ درصد از چنین پرونده‌هایی به محکومیت پلیس خاطی منتج شده است.

انتهای پیام/