۱۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶

پلنگ ناجی عقاب از دست مار شد+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، قوانین طبیعت خشن و غیرقابل پیش بینی هستند! یک شکارچی می تواند در یک چشم به هم زدن تبدیل به طعمه شود. در این مورد قبل از اینکه پلنگ کنجکاو ناخواسته جان عقاب را نجات دهد، یک عقاب قربانی طعمه خود یع...

پلنگ ناجی عقاب از دست مار شد+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، قوانین طبیعت خشن و غیرقابل پیش بینی هستند! یک شکارچی می تواند در یک چشم به هم زدن تبدیل به طعمه شود. در این مورد قبل از اینکه پلنگ کنجکاو ناخواسته جان عقاب را نجات دهد، یک عقاب قربانی طعمه خود یعنی یک مار مامبای سیاه شده بود.

 

 

برخلاف تصور رایج، مامباهای سیاه منقبض کننده نیستند. در حالی که این ویدئو مامبا در حالی که خود را دور عقاب پیچیده دیده می شود. این عمل بیشتر یک عمل دفاعی است. مامباهای سیاه که عمدتاً به خاطر سم قوی عصبی‌شان شناخته می‌شوند، به طعمه خود ضربه می‌زنند و منتظر می‌مانند تا زهر اثر کند.

این احتمال می‌دهد که عقاب در ابتدا سعی کرده آن را شکار کند و مامبای سیاه به جای حمله، دفاع از خود را به این شکل انجام داده است.

عقاب ها و پلنگ ها: دوست یا دشمن؟

در طبیعت، رابطه بین عقاب و پلنگ معمولاً خصمانه نیست. عقاب ها به عنوان پرندگان شکاری معمولاً با پلنگ ها که شکارچیان زمینی هستند رقابت و تلاقی ندارند.

با این حال، در شرایطی که غذا کمیاب باشد یا فرصت‌هایی به وجود آید، همانطور که در ویدیو مشاهده می‌شود، این موجودات قدرتمند ممکن است از قلمرو هم عبور کنند. وقتی صحبت از بقا می شود، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار