پر فروش‌ ترین خودروی جهان در سال ۲۰۲۳ چیست؟

با وجود گران بودن خودروهای تسلا، مدل Y این شرکت با پشت سر گذاشتن رقبای تویوتایی به پرفروش‌ترین خودروی جهان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از فارس، موسسه جاتو داینامیکس، اعلام کرده که خودروی مدل Y تسلا پرفروش‌ترین خودروی جهان در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.

این نخستین بار در تاریخ صنعت خودروسازی جهان است که یک خودروی برقی به پرفروش‌ترین خودروی جهان تبدیل می‌شود. پس از مدل Y، تویوتای راو ۴ و کرولا پرفروش‌ترین خودرو‌های جهان بوده‌اند.

موسسه جاتو داینامیکس اعلام کرده که تسلا در سه ماهه نخست امسال ۲۶۷ هزار و ۲۰۰ دستگاه مدل Y فروخته و این در حالی است که فروش خودرو‌های تویوتا راو ۴ و کرولا هم به ترتیب ۲۵۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه و ۲۱۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه بوده‌اند.

درواقع فروش مدل Y تسلا در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹ درصد افزایش داشته است. از سوی دیگر در حالی مدل Y پرفروش‌ترین خودروی جهان شده که قیمت آن تقریبا دو برابر مدل‌های پرفوش تویوتا بوده‌اند. هر دستگاه مدل Y ۴۷ هزار و ۴۹۰ دلار قیمت دارد و تویوتا کرولا و راو ۴ نیز به ترتیب ۲۱ هزار و ۲۵۰ دلار و ۲۷ هزار و ۵۷۵ دلار به فروش می‌رسند.

شرکت خودروسازی تسلا اعلام کره که مجموعا ۴۰۰ هزار دستگاه از مدل Y و مدل ۳ خود را در سه ماهه نخست امسال به مشتریان تحویل داده است. این شرکت البته از ابتدای سال جاری تاکنون چندین بار قیمت خودروهایش را پایین آورده است.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.