۰۷:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۱

پریسا کربلایی حسنی: روش ها و توصیه های طلایی برای تقویت دقت و تمرکز در ایام امتحانات را مطرح کرد

یک روانشناسی مطرح کرد: محیط پاک و آرام می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر تمرکز کنید.با توجه به اهمیت تمرکز و دقت در موفقیت تحصیلی و امتحانات، تلاش کردن برای بهبود این مهارت‌ها امری بسیار حیاتی است.

پریسا کربلایی حسنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پریسا کربلایی حسنی روان شناس بالینی کودک و نوجوان در مصاحبه با خبرنگار اندیشه معاصر توصیه هایی به دانش آموزان برای تقویت دقت و تمرکز در ایام امتحانات را مطرح کرد. ایشان در ارتباط تقویت دقت و تمرکز در ایام امتحانات به ۶ نکته اساسی اشاره کردند و گفتند برای تقویت دقت و تمرکز، دانش آموزان می‌توانند از روش‌ها و توصیه‌های زیر استفاده کنند:

روش ها و توصیه هایی برای تقویت دقت و تمرکز در ایام امتحانات

۱. ایجاد یک محیط آرام و مرتب: محیط پاک و آرام می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر تمرکز کنید. مطمئن شوید که محیطی خلاص از حوادث و سروصدای بیرونی دارید.

۲. تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت: تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و رصد پیشرفت خود، می‌تواند به شما انگیزه و تمرکز بیشتری بدهد.

۳. استفاده از تکنیک‌های تمرکز: از تکنیک‌هایی مانند تنفس عمیق، تقویت حافظه و تمرین‌های مدیتیشن برای تقویت تمرکز و دقت خود استفاده کنید.

۴. مدیریت زمان: برنامه‌ریزی موثر و مدیریت زمان مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

۵. استراحت مناسب: اطمینان حاصل کنید که به خوبی استراحت می‌کنید و وقت کافی برای بخشش و تجدید نشاط به خودتان فراهم می‌کنید تا بتوانید تمرکز و دقت خود را حفظ کنید.

۶. تمرین مغزی: با حل مسائل، تلاش برای یادگیری مهارت‌های جدید و مطالعه منابع تحلیلی، می‌توانید عملکرد مغزی و تمرکز خود را بهبود بخشید.

با توجه به اهمیت تمرکز و دقت در موفقیت تحصیلی و امتحانات، تلاش کردن برای بهبود این مهارت‌ها امری بسیار حیاتی است.

این روانشناس در پایان موفقیت همه کودکان و نوجوانان را آرزو کردند

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط