03:03 - 1403/04/13

پرداخت مابه‌تفاوت مستمری فروردین به بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه قطعی شد

در روز هفتم فروردین، در پرداخت مابه‌تفاوت مستمری فروردین به بازنشستگان تامین اجتماعی، مشکلی به وجود آمد که در نهایت حل شد و تا روز گذشته، معوقات برای تمامی بازنشستگان پرداخت شد.

پرداخت مابه‌تفاوت مستمری فروردین به بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه قطعی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بازنشستگی به معنای ترک موقعیت، شغل یا زندگی کاری فعال است. همچنین، افراد می‌توانند با کاهش ساعات کاری یا حجم کاری نیمه بازنشسته شوند. بسیاری از افراد در سنین پیری یا به دلایل سلامتی، تصمیم به بازنشستگی می‌گیرند زیرا قادر به انجام کار خود نیستند.

در روز هفتم فروردین در پرداخت مابه‌تفاوت مستمری فروردین برای بازنشستگان تامین اجتماعی مقداری اختلال به وجود آمد که در نهایت رفع شد و تا روز گذشته معوقات برای همه بازنشستگان پرداخت شد.

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، در این دور از پرداخت رقمی بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان برای بیش از ۴ میلیون نفر واریز شده است.

درحالی که مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان برای اجرا به دولت ابلاغ شده است، به نظر می‌رسد هنوز زمان اجرای متناسب‌سازی برای بازنشستگان کارگری نهایی نشده؛ ضمناً فرمول نهایی آن مشخص نیست.

همانطور که کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرده است، از آغاز برنامه هفتم توسعه باید متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگری امسال انجام شود و فرمول اجرای آن نیز مشابه فرمول همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری است. مبالغ این متناسب سازی نیز توسط خود سازمان تامین اجتماعی باید پرداخت شود.

بر اساس اعلام رئیس فراکسیون کارگری، منابع لازم برای این اقدام بیشتر از ناحیه رد دیون دولت به تامین اجتماعی است و بدین منظور، همین امسال سهام‌های درنظر گرفته شده برای رد دیون امسال سازمان، با انتقال سهام باید انجام شود و این اقدام باید همزمان با پرداخت دیون سایر صندوق‌ها باشد. وظیفه اجرایی پرداخت نیز پس از این اقدام، باخود سازمان تامین اجتماعی است.

مطالب مرتبط