20:28 - 1403/04/21

اجتماعی

پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش زیاد

در حالی که مطابق روال ماه‌های گذشته باید از روز بیستم تیر ماه پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا پرداخت شود اما به دلایلی نامعلوم تا این لحظه حقوق

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات تیرماه 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از جارنیوز در حالی که مطابق روال ماه‌های گذشته باید از روز بیستم تیر ماه پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا پرداخت شود اما به دلایلی نامعلوم تا این لحظه حقوق برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنبد.

پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش زیاد

در حالی که مطابق روال ماه‌های گذشته باید از روز بیستم تیر ماه پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس حروف الفبا پرداخت شود اما به دلایلی نامعلوم تا این لحظه حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به حسابشان واریز نشده است.

هرچند گفته می‌شود که قرار است پرداخت حقوق عصر امروز انجام خواهد شد.

بازنشستگان معزز و محترم کشوری و لشکری و فولاد

پیرو سوالات مکرر بازنشستگان عزیز پیرامون مبلغ افزایش حاصل از مرحله اول همسان سازی در گروه های مختلف به اطلاع می رساند :

اسلامی به دولت و قانون بودجه سال ۱۴۰۳، در تیرماه سال‌ جاری به صورت علی الحساب ماهیانه مبلغ یک میلیون تومان بحساب بازنشستگان معزز کشوری ولشکری و فولاد واریز شد. و این واریزی تا زمان تصویب آیین نامه متناسب سازی و جداول آن در هیات وزیران ادامه خواهد داشت.

تا زمانی که آیین نامه همسان سازی در هیأت دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ نشود هر گونه اظهار نظر پیرامون مبلغ تخصیصی متناسب سازی به هر گروه از بازنشستگان کشوری و لشکری گمانه زنی و از درجه اعتبار ساقط است.

حقوق

پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش زیاد

با توجه به اینکه ملاک محاسبه ۴۰ درصد از مابه التفاوت حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغلان هم‌طراز و مشابه در هر دستگاه اجرایی می باشد ، بنابراین مبالغ منناسب سازی ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود.

اما به صورت تقریبی در گروه های مختلف ۴۰ درصد تفاوت مبلغی به صورت میانگین حدود ۲ میلیون تومان خواهد بود که برای بازنشستگان هر دستگاه اجرایی متفاوت خواهد بود.

نکته بسیار مهم ، مبلغ تخصیصی در قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۳ برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و فولاد از محل افزایش(۱)درصد مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۱۰ درصد به میزان ۵۰ همت می باشد.

که با توجه به آمار بازنشستگان کشوری و لشکری و فولاد به طور میانگین به هر بازنشسته جهت متناسب سازی حدود ۱,۸ میلیون تومان در ماه تعلق خواهد گرفت.

بنابراین جهت اجرای کامل متناسب سازی ۴۰ درصدی در سال اول اجرای برنامه هفتم لازم است دولت جدید به ریاست جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان، ان شاء الله بعد از استقرار نسبت به پیش بینی و تامین منبع مورد نیاز برای اجرای کامل متناسب سازی بازنشستگان موضوع ماده ۲۸ قانون برنامه هفتم پیشرفت اقدام نموده و در قالب اصلاحیه بودجه سال ۱۴۰۳ مراتب را جهت بررسی و تصویب بودجه متمم به مجلس شورای اسلامی ارائه فرمایند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : جارنیوز

مطالب مرتبط