۱۸:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۵

اجتماعی

پایه حقوق ۱۴۰۳ | حداقل حقوق ۱۴۰۳ / دلیل واریز نشدن حقوق بازنشستگان چه بود؟

پایه حقوق افراد در سال 1403 به چه صورت است و چند درصد افزایش پیدا کرده است؟ جواب این سوال ها در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پایه حقوق به معنای یک دستمزد ثابت و تعیین شده ای میباشد که کار فرما موظف به پرداخت آن طی یک ماه میباشد. پایه حقوق در طول سال با یک درصدی افزایش یپدا میکند یعنی اینکه پایه حقوق کسی که یک سال در حال کار کردن در آن موسسه است با کسی که تازه وارد آن موسسه شده یکسان نمیباشد که در ادامه بیشتر توضیح میدهیم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

فرمول افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ بر مبنای حداقل دستمزد

برای محاسبه حقوق و دستمزد در سال ۱۴۰۳، از یک فرمول استفاده می‌شود که بر مبنای حداقل دستمزد تعیین می‌شود. این فرمول شامل دو بخش اصلی تخمین حقوق پایه و محاسبه سایر اقلام حقوق و دستمزد است. فرمول افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ بر مبنای حداقل دستمزد عبارت است از:

حقوق خالص = پایه حقوق + سایر مزایا – کسورات

اولین قدم در این فرمول، تخمین حقوق پایه است. حقوق پایه بر اساس توافق بین کارفرما و کارمند و با توجه به روش‌های حقوق ثابت و حقوق متغیر تعیین شود. در حقوق ثابت، پایه حقوق برای همه کارمندان یکسان است، در حالی که در حقوق متغیر، حقوق پایه بر اساس معیارهایی مانند تجربه، عملکرد و تخصص کارمند تعیین می‌شود.
در قدم دوم، سایر اقلام حقوق و دستمزد محاسبه می‌شود. این اقلام شامل مزایا، کسورات و مالیات است. مزایا شامل حق مسکن، حق اولاد، حق ایاب و ذهاب، حق اضافه کار، حق لباس و حق سنوات می‌شوند، در حالی که کسورات شامل مالیات، بیمه تامین اجتماعی، بیمه حوادث شغلی، بیمه عمر و وام‌های شخصی است.

با در نظر گرفتن مزایا و کسورات به اضافه حقوق پایه، وزارت کار برای تعیین حداقل حقوق سال ۱۴۰۳ ابتدا حقوق خالص را محاسبه می‌کند و سپس مبلغ را به میزان ۳۵ درصد افزایش می‌دهد. این فرمول برای محاسبه حقوق و مزایا استفاده می‌شود و مقدار حقوق خالص نهایی بر اساس این فرمول تعیین می‌شود./خبر آنلاین

پایه حقوق

پایه حقوق

پایه حقوق ۱۴۰۳ کارگران چقدر است؟

حقوق کارگران از اجزا مختلفی تشکیل می‌شود. مهمترین بخش برای محاسبه و اعلام حقوق وزارت کار ۱۴۰۳، پایه حقوق پرداختی است که البته نباید با حداقل حقوق اشتباه گرفته شود.

حقوق وزارت کار ۱۴۰۳ در قدم نخست براساس پایه حقوق محاسبه و اعلام می‌شود، ولی کارفرما موظف است در پایان مراحل، سایر مزایا از جمله مواردی مثل حق مسکن، حق سنوات، حق اولاد و… را با توجه به وضعیت کارگر به پایه حقوق اضافه کند.

پایه حقوق کارگران امسال از پنج میلیون و ۴۸۵ هزار و ۲۲۶ تومان به هفت میلیون ۴۰۵ هزار ۵۶۸ تومان افزایش پیدا کرده است. پایه حقوق کارگران در فیش حقوقی به عنوان جمع مزد پایه در قرارداد‌های کارگری درج می‌شود، ولی همانطور که گفتیم کسی قرار نیست با همین مبلغ به خانه برگردد. صبر داشته باشید!/فرارو

حداقل حقوق ۱۴۰۳ کارگران توسط چه مرجعی تعیین می‌شود؟

حداقل دستمزد مبلغی است که در برابر انجام کاری و یا خدماتی در زمان مشخصی به کارگران پرداخت می‌شود و کارفرما نمی‌تواند این میزان را کاهش دهد. این حداقل دستمزد در واقع، کمترین مبلغی است که به وسیله مسئولین اقتصادی و با همکاری یکدیگر مشخص شده است و نباید کمتر از این میزان تعیین شده، دستمزد به کارگران پرداخت کرد. در هر سال این حداقل میزان دریافتی به وسیله دولت، کارفرمایان و کارگران مشخص می شود.

لذا شورای عالی کار هر ساله مبلغ حداقل حقوق کارگران را به عنوان یک متولی تعیین حداقل دستمزد باید با توجه به تغییرات مداوم شرایط اقتصادی ،آن را به گونه‌ای تعیین نماید که متناسب با شرایط و حداقل هزینه‌های زندگی کارگر را تأمین کند./محاسبان

حداقل حقوق کارگران سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

حقوق کارگران سال ۱۴۰۳ توسط هیات وزیران و شورای عالی کار ۳۵.۳% به تصویب رسیده است. شورای عالی کار، اعلام می کند حداقل دستمزد روزانه ۱۴۰۳ برابر با ۲.۳۸۸.۷۲۸ ریال می باشد. حداقل حقوق قانون کار ۱۴۰۳ برابر با ۱۱۱,۰۷۰,۰۰۰ ریال است. همچنین پایه سنوات ماهیانه، حق اولاد، حق مسکن و بن کارگری در سال ۱۴۰۳ نیز افزایش پیدا کرده و کارمندان می توانند موارد فوق را در فیش حقوقی خود مشاهده نمایند.

لازم به ذکر است که کارگران دارای فرزند و سابقه کار باید حقوق بیشتری نسبت به سال‌های قبلی دریافت کنند. مطابق ماده ۶۸ قانون تامین اجتماعی، یکی از شرایط پرداخت حق اولاد آن است که بیمه‌شده حداقل سابقه پرداخت حق بیمه به مدت ۷۲۰ روز کاری را داشته باشد./سرای حسابدار

حقوق ۱۴۰۳ کارگران بدون سابقه کار

حقوق وزارت کار ۱۴۰۳، براساس معیار‌هایی مثل سابقه کار، تاهل یا تجرد و تعداد فرزندان تعیین می‌شود. تعداد روز‌های فعالیت در ماه‌های ۳۰ و ۳۱ روزه از دیگر عوامل تاثیرگذار بر میزان دریافتی کارگران است.

حقوق ۱۴۰۳ کارگر متاهل و داری یک فرزند، طبق قانون پس از کسر مبلغ حق بیمه برای ماه ۳۰ و ۳۱ روزه به‌ترتیب حداقل ۱۰ میلیون و ۲۰ هزار و ۱۶۹ تومان و ۱۰ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۳۲۱ تومان خواهد بود. این کارگر سابقه کار در کارگاه را ندارد و امسال استخدام شده است.

حقوق وزارت کار ۱۴۰۳ برای کارگر متاهل بدون فرزند و بدون سابقه کار در کارگاه در ماه ۳۰ روزه و ماه ۳۱ روزه به ترتیب دست‌کم ۹ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۵۵۱ تومان و ۹ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۷۰۳ تومان خواهد بود. یادتان که نرفته، حق بیمه را قبلا کسر کرده‌ایم و این میزان خالص دریافتی کارگر در سال ۱۴۰۳ است.

حقوق ۱۴۰۳ کارگر مجرد تازه استخدام شده نیز طبق همین فرمول حداقل هشت میلیون و ۸۰۳ هزار و ۵۵۱ تومان برای ماه ۳۰ روزه و ۹ میلیون و ۲۵ هزار و ۷۰۳ تومان در ماه ۳۱ روزه محاسبه و پرداخت خواهد بود./فرارو

دلیل واریز نشدن حقوق بازنشستگان چه بود؟

یکی از مسؤولان سازمان تأمین اجتماعی در این باره گفت: واریز حقوق بازنشستگان براساس حروف الفبا از روز بیستم هر ماه آغاز می‌شود و تا روز آخر ماه ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین،او در ادامه توضیح داد: در ماه اردیبهشت هم همین روال آغاز شد تا اینکه در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت وقفه‌ای چند ساعته در پرداخت حقوق‌ها ایجاد شد که همین امر روال واریزی‌ها را نسبت به ماه‌های گذشته متفاوت کرد.

او تاکید کرد: در حال حاضر پرداخت حقوق بازنشستگان عزیز به حالت عادی بازگشته و قول می‌دهیم تا پایان روز ۳۱ اردیبهشت حقوق همه بازنشستگان واریز گردد.

در سال ۱۴۰۳، حداقل حقوق بازنشستگان کشوری به ۱۰ میلیون تومان رسیده است که این افزایش حقوق، از اردیبهشت ماه اعمال شد و مابه‌تفاوت آن در ماه خرداد، به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد./خبر آنلاین

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط