۱۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

ویژه فرهنگیان| معلمان هم اکنون سهام صندوق ذخیره فرهنگیان را دریافت کنند/ نحوه مشاهده تعداد سهام تخصیصی + لینک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک نهاد خصوصی در سال ۱۳۷۴ با هدف ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی، از طریق تشویق و ترغیب ایشان به مشارکت فعال در فعالیت‌های اقتصادی، بازار سرمایه ...

ویژه فرهنگیان| معلمان هم اکنون سهام صندوق ذخیره فرهنگیان را دریافت کنند/ نحوه مشاهده تعداد سهام تخصیصی + لینک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یک نهاد خصوصی در سال ۱۳۷۴ با هدف ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی، از طریق تشویق و ترغیب ایشان به مشارکت فعال در فعالیت‌های اقتصادی، بازار سرمایه و ایفای نقش پر رنگ در اقتصاد کشور تاسیس شد.

مهدی پندار گفت:در جلسه امروز هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان، مصوب شد که در فاز نخست اجرای این طرح بزرگ، ۱۰ درصد از دارایی‌های صندوق در قالب سهام به اعضای مشمول طرح ارزش مالکانه واگذار شود.

وی افزود: پس از دریافت تاییدیه دستگاه‌های تخصصی و نظارتی کشور، طبق وعده ای که به فرهنگیان داده شده بود، مرحله اول تخصیص سهام ارزش مالکانه از امروز وارد فاز اجرایی می شود.

عضو و سخنگوی هیات مدیره صندوق با اشاره به اینکه طرح ارزش مالکانه جزو مطالبات و خواسته‌های اصلی و دیرین فرهنگیان عضو صندوق بوده است، تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، مقرر گردید سبدی از سهام شرکت‌های بورسی متعلق به گروه صندوق بعلاوه سهام یکی از شرکت های پتروشیمی صندوق تقریبا معادل ده درصد از دارایی های موسسه واگذار گردد.

نحوه مشاهده تعداد سهام تخصیصی

عضو هیات مدیره صندوق ذخیره با اشاره به اینکه با تدابیر وزیر آموزش و پرورش در فازهای بعدی اجرای طرح ارزش مالکانه، سهم بیشتری از دارایی های صندوق به فرهنگیان عضو تخصیص خواهد یافت، افزود: در این مرحله به هر فرهنگی بازنشسته براساس میزان واریزی و مدت عضویت در صندوق از یک تا بیش از ۲۱ هزار سهم تعلق خواهد گرفت.

پندار اظهار داشت: بازنشستگان عضو صندوق از امروز می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه به نشانی mb.szf.ir در بخش ارزش مالکانه، یا با نصب و ورود به سوپراپلیکیشن فرهنگیان در قسمت صورت وضعیت مالی، تعداد سهام تخصیص یافته را مشاهده کنند و اطلاعات سهامداری خود در قالب ورق سهام را در اختیار بگیرند.

پندار در خصوص نحوه مدیریت سهام ارزش مالکانه نیز گفت: جزییات نحوه مدیریت و فروش سهام نیز پس از طی مراحل فنی و اجرایی، به اطلاع فرهنگیان محترم خواهد رسید.

سخنگوی هیات مدیره موسسه با اشاره به اینکه در حال حاضر در مجموع بیش از یک میلیون و ششصد هزار فرهنگی عضو صندوق داریم که حدود ۸۷۰ هزار نفر از آنها بازنشسته مشمول طرح ارزش مالکانه هستند، یادآور شد: صندوق ذخیره یکی از نهادهای مطمئن برای سرمایه‌گذاری فرهنگیان است که اعضای آن می‌توانند از سودآوری و ثروت‌آفرینی این مجموعه بهره‌مند شوند. بنابراین اعضای فعلی صندوق با افزایش میزان واریزی خود تا سقف ۵ درصد و فرهنگیان غیر عضو با عضویت در صندوق از مزایای این بنگاه بزرگ اقتصادی که متعلق به خود فرهنگیان است برخوردار گردند./تسنیم

جزییات ارائه سهام ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به تشریح جزییات ارائه سهام ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان و چگونگی تخصیص این سهام پرداخت و گفت: همه شرکت‌ها به تدریج وارد بورس می‌شوند و یک نظام ایمن برای تقدیم این سهام به فرهنگیان طراحی شده است.

حمیدرضا نجف‌پور کردی درباره تخصیص ارائه سهام ارزش مالکانه، اظهار داشت: قرار است همه شرکت‌ها به تدریج بورسی ‌شوند؛ به عنوان نمونه در یک شرکت ۱۰ هزار میلیارد تومان سهم وجود دارد که این میزان بین فرهنگیان بازنشسته‌ای که در این مرحله می‌خواهیم به آنها سهم دهیم، تقسیم می‌شود؛ در واقع نسبت دارایی و سهام واگذاری برای فرهنگیان بازنشسته صندوق هم مشخص می‌شود. در این مرحله که به واقعیت نزدیک است، ۴۵ تا ۴۸ درصد از سهام این شرکت مورد نظر را به فرهنگیان بازنشسته اختصاص می‌دهیم.

وی ادامه داد: وقتی نسبت دارایی را به نسبت سهم مشارکت تقسیم کنیم، سهم هر فرهنگی از چند تا چند هزار برگ سهام مشخص می‌شود.

نجف‌پور کردی درباره نحوه ارائه این سهام به فرهنگیان، گفت: در گذشته تقدیم سهم مشارکت فرهنگیان به شکل سنتی بود اما اکنون یک نظام کاملا ایمن و با اطمینان بالا از جنس صددرصدی در سامانه بزرگ فرهنگیان طراحی شده است و فرهنگیان با مراجعه به این سامانه می‌توانند برگه سهام خود را در آینده دریافت و از میزان سهم خود اطلاع کسب کنند.

توضیح مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره ایراد مجلس به ورود شرکت‌های صندوق به بورس

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره ایراد مجلس به ورود شرکت‌های صندوق ذخیره به بورس اظهار داشت: این موضوع در زمینه بودجه و مطالبه صندوق بود که برخی نمایندگان مجلس اعلام کردند که یک بند در بودجه ۱۴۰۰ توسط دولت و صندوق هنوز محقق نشده است و باید انجام شود.

نجف‌پور کردی افزود: موضوع مورد نظر مجلس درباره تعیین تکلیف اساسنامه بود. این موضوع در صندوق تعیین تکلیف شد و بعد از آن نیز کارشناسی حقوقی در کمیسیون‌های دولت انجام و در هیات دولت هم مطرح شد؛ بنابراین از نظر صندوق و وزارت آموزش و پرورش اقدام لازم در سطح دولت به اتمام رسید./ایرنا

وی ادامه داد: اکنون درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ این است که اقدامات انجام شده در دولت به مجلس اعلام شود؛ بنابراین باید میان دولت و مجلس تعاملی در این زمینه صورت گیرد تا به جمع‌بندی برسیم که آیا آن چه تاکنون در سطح دولت کار و صحه‌گذاری شده است باید به مجلس برود یا مجلس در این سطح تایید و کفایت می‌کند.

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار