۰۹:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

کلیپ سلامت

ویدیو | فلفل سیاه را برای درمان کلسترول بخورید

پودر فلفل سیاه یکی از رایج ترین ادویه های مورد استفاده در سراسر جهان است. از آسیاب کردن دانه‌های فلفل، که توت‌های خشک شده از تاک Piper nigrum هستند، تهیه می‌شود. طعمی تند و ملایم دارد که با بسیاری از غذاها هماهنگ می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایداری در محیط هستند که با وارد شدن به بدن می‌توانند به سلول‌های شما آسیب برسانند. برخی از رادیکال‌های آزاد به‌طور طبیعی در زمان‌هایی مانند زمانی که ورزش می‌کنید و در طول هضم غذا نیز در بدن ایجاد می‌شوند. بااین‌حال، رادیکال‌های آزاد با قرار گرفتن در معرض شرایطی مانند آلودگی، دود سیگار و اشعه خورشید می‌توانند بیشتر تشکیل شوند. آسیب بیش‌ازحد رادیکال آزاد ممکن است منجر به مشکلات عمده سلامت شود.

ضد التهاب

التهاب مزمن در بسیاری از شرایط، مانند ارتروز بیماری‌های قلبی، دیابت و سرطان می‌تواند علائم بیماری مانند درد را تشدید کند. بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که پیپرین موجود در فلفل سیاه می‌تواند به‌طور مؤثر با التهابات بدن مبارزه کند. درنتیجه می‌تواند علائم این بیماری‌ها را نیز بهبود دهد. برای مثال، در مطالعات روی موش‌های مبتلا به آرتریت، درمان با پیپرین منجر به تورم مفاصل کمتر و نشانگرهای خونی کمتری برای التهاب شد.

ویدیو | فلفل سیاه را برای درمان کلسترول بخورید

ویدیو | فلفل سیاه را برای درمان کلسترول بخورید

۳. بهبود عملکرد مغز

نتایج تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهند که پیپرین عملکرد مغز را در مطالعات حیوانی بهبود داده است. بخصوص برای جلوگیری و درمان برخی بیماری‌های مغزی مثل آلزایمر و پارکینسون استفاده منظم از خاصیت فلفل سیاه بسیار مفید است.

یک مطالعه بر روی موش‌های مبتلا به بیماری آلزایمر نشان داد که پیپرین حافظه را بهبود می‌بخشد، زیرا توزیع پیپرین به موش‌ها این امکان را می‌دهد تا به طور مکرر پیچ و خم را مؤثرتر از موش‌هایی که این ترکیب را دریافت نکرده‌اند اجرا کنند.

۴. کنترل قند خون

نتایج مطالعات نشان می‌دهد که پیپرین می‌تواند به بهبود متابولیسم و کنترل سطح قند خون کمک کند. در یک مطالعه، موش‌های صحرایی که از عصاره فلفل سیاه تغذیه کرده بودند بعد از مصرف گلوکز در مقایسه با موش‌های گروه کنترل، دارای شاخص قند خون پایین‌تری بودند.

علاوه بر این در مطالعه دیگری، ۸۶ فرد دارای اضافه‌وزن که به مدت ۸ هفته از مکمل حاوی پیپرین و سایر ترکیبات استفاده کردند، پیشرفت‌های چشمگیری در حساسیت به انسولین تجربه نمودند. در این افراد اندازه‌گیری‌ها نشان داد میزان هورمون انسولین به‌خوبی گلوکز را از جریان خون حذف می‌کند.

 

۵. کاهش سطح کلسترول خون

کلسترول خون بالا با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی که علت اصلی مرگ در سراسر جهان است همراه می‌باشد. یکی از خواص فلفل سیاه کاهش کلسترول است. در یک مطالعه ۴۲ روزه، موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند عصاره فلفل سیاه باعث کاهش کلسترول خون، ازجمله کلسترول LDL (بد) در آن‌ها شد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط