۰۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

ویدیو | غذا دادن به حیوانات چه تاثیر مثبتی میتواند بر روی امواتمان بگذارد

حضرت فرمودند برای این است که حیوانات درون آب آن را بخورند. این کار نزد خداوند متعال ثواب بسیار زیادی دارد. غذا دادن به حیوانات و مهربانی با آنها تا جایی ارزشمند است که حتی می‌توانیم ثواب این کار خیر را به اموات خود هدیه کنیم.

ویدیو | غذا دادن به حیوانات چه تاثیر مثبتی میتواند بر روی امواتمان بگذارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،پس از این‌ که شخصی از دنیا می‌رود، نزدیکان او و یا دیگران می‌توانند او را از ثواب و پاداش اعمال خیر؛ مانند خواندن قرآن، بهره‌مند سازند.
بدین صورت که با انجام عبادات یا انجام دیگر کارهای خیر و اهدای ثواب آن به فرد مورد نظر، موجب بهره‌مندی او از نعمت‌های بیشتر و یا تخفیف‌ در مجازات او می شود.

پیامبر خدا(ص) فرمود: «زنى بدکاره، سگى را دید که بر سرِ چاهى لَهْ‏لَهْ می‌زند و کم مانده است از تشنگى بمیرد. او کفش خود را در آورد و آن‌ را به روسرى خود بست و به وسیله‏ آن، از چاه آب کشید [و به آن حیوان داد] و به سبب این کار، آمرزیده شد».

امام صادق(ع) فرمود: عیسى بن مریم(ع) هنگام عبور از ساحل دریا، قرص نانى از قوت خود را در آب انداخت. یکى از حواریان به او گفت: اى روح و کلمه خدا! چرا چنین کردى؟ آن قرص نان، غذای تو بود؟!
عیسى(ع) فرمود: «این کار را براى این کردم که برخى حیوانات درون آب، آن‌را بخورند. این کار، ثواب بزرگى نزد خدا دارد».
از این‌رو، با توجه به این دسته از روایات، غذا دادن به پرنده‌ای با این نیت، از کارهای خیری به شمار می‌آید که انجام آن ثواب دارد و می‌توان پاداش آن‌ را به مردگان هدیه کرد؛ چه این کار در کنار قبر مرده انجام شود و یا در هر مکانی دیگر!

همانطور که گفتیم در دین ما به مهربانی با حیوانات و پرندگان سفارش شده است. ثواب غذا دادن به آنان کم از ثواب نگهداری‌ حیوانات نیست.
غذا دادن به حیوانات و مهربانی با آنها تا جایی ارزشمند است که حتی می‌توانیم ثواب این کار خیر را به اموات خود هدیه کنیم.
مهم این است که اگر شما با نیت خیر غذایی را به پرنده یا حیوانی بدهید، می‌توانید ثواب آن را برای روح اموات خود بفرستید. این کار نتیجۀ دنیوی هم دارد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط