۱۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

کلیپ سبک زندگی

ویدیو | طرز تهیه یک حلیم گندم خوشمزه + خاصیت

حلیم یکی از غذاهای پر ویتامین است که بسیاری از مردم ایران آن را پ به عنوان نذری می پزند .حلیم علاوه بر فوایید برای برخی افراد مثل بیماران قلبی مضر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،حلیم یک غذای مغذی است که طرفداران زیادی دارد . این غذای مقوی به علت داشتن گندم، خاصیت سیرکنندگی دارد و حاوی ، روی، منیزیم، آهن و نیاسین است. ۱۰۰ گرم حلیم۱۹۰ کالری انرژی دارد و حاوی ۶ گرم پروتئین، ۱۰ گرم چربی، ۲۰ گرم کربوهیدرات، ۱ میلی گرم آهن و ۹ میلی گرم کلسیم است. اما حلیم با خواصی که دارد برای برخی از افراد مناسب نیست و توصیه نمی شود

فواید مصرف حلیم

حلیم سرشار از روی، منیزیم، آهن ، نیاسین ، چربی ، پروتئین ، کربوهیدرات و کلسیم است .

حلیم تهیه شده از گندم سبوس دار دارای فیبر زیادی است و سبب درمان بیماری های دستگاه گوارش، سرطان روده و سینه می شود.

مصرف حلیم برای پیشگیری از یبوست و سرطان مثل سرطان روده بزرگ مفیداست.

گندم سبوس دار خاصیت ضدانگلی دارد و موجب جلوگیری از بروز حساسیت ها و عدم تحمل غذایی مثل سندرم روده تحریک پذیر، التهاب مفاصل و بیماری های عصبی می شود.

خوردن حلیم برای چه کسانی مفید است ؟

خوردن حلیم برای افراد دارای مزاج سرد مناسب و مفید است ، شما می تو.انید این غذای خوشمزه را با مقداری روغن حیوانی و دارچین مصرف کنید.

خوردن حلیم برای زنان، دختران جوان و افرادی که در معرض کم خونی هستند مفید است زیرا حلیم به علت داشتن گندم و گوشت منبع خوب آهن می باشد.

حلیم سرشار از پروتئین بوده و از غذاهایی است که دیر هضم می شود بنابراین خوردن حلیم در سحر ماه مبارک رمضان برای افرادی که به سرعت احساس گرسنگی می کنند ، مفید است. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط