۰۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۸

کلیپ خبری

ویدیو | شخم زدن و تخریب کردن قبرستان غزه توسط رژیم اشغالگر صهیونیست

یک قبرستان فلسطینی‌ها در نزدیکی بیمارستان ناصر در خان‌یونس با بولدوزر تخریب شد.

لینک های دانلود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،خبرنگار الجزیره تایید کرد که نیرو‌های اشغالگر قبرستان محله المنساوی را قبل از عقب نشینی از منطقه با بولدوزر تخریب کردند و توضیح داد که این قبرستان در مجاورت بیمارستان صحرایی اردن قرار دارد.

خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد که خودرو‌های نظامی اسرائیل از مجاورت مجتمع پزشکی ناصر در شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه پس از تخریب قبرستانی در این شهر و نبش قبر‌های موجود در آن عقب نشینی کردند.

خبرنگار آناتولی گزارش داد که تانک‌ها و بولدوزر‌های نظامی رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه صد‌ها متر از مناطق اطراف مجتمع پزشکی ناصر عقب نشینی کردند و ویرانی عظیمی در مناطق مورد تهاجم خود به جا گذاشتند.

وی تصریح کرد که عقب نشینی اسرائیل حاکی از تخریب یک قبرستان در نزدیکی بیمارستان و نبش قبر تعدادی از قبر‌ها در آنجا بود.

گزارشگر به نقل از شاهدان عینی ساکنان این قبرستان، قبلاً مورد بمباران شدید توپخانه و هواپیما‌های جنگی اسرائیل قرار گرفته بود که باعث تخریب صد‌ها قبر در آنجا شد.

از ۷ اکتبر ۲۰۲۳، ارتش اشغالگر اسرائیل جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته است که تا به امروز ۲۴۴۴۸ کشته، ۶۱۵۰۴ زخمی برجای گذاشته و بیش از ۸۵ درصد (حدود ۱۹۰۰۰۰۰ نفر) از جمعیت نوار غزه را آواره کرده است. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : فرارو

مطالب مرتبط

آخرین اخبار