۱۶:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۱

کلیپ سلامت

ویدیو | روش هایی که باعث میشود یائسگی شما عقب بیوفتد

چند سال پس از یائسگی قطعی، را دوره ی پس از یائسگی بانوان می گویند. در این دوره علائم های آن به تدریج کاهش می یابد. شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص و با توجه به توصیه های آن ها این علائم را هر چه زودتر کاهش دهید و از پوکی استخوان جلوگیری کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یائسگی (Menopause) شرایطی رایج و طبیعی برای بانوان است و همه ی خانم ها به آن دچار و آن را تجربه می کنند. یائسگی به معنی اتمام دوره های قاعدگی و همچنین فرد دیگر توانایی بارداری و تولید مثل را ندارد. بانوان در این دوره علائم متوسط تا شدیدی را به دلیل تغییرات شدید هورمونی تجربه می کنند.

علل مبتلا شدن به یائسگی 

همه بانوان با تعداد مشخصی تخمک متولد می شوند که این تعداد محدود تخمک در تخمدان ها ذخیره می شود. وظیفه تخمدان ها تولید هورمون های استروژن و پروژسترون است که کار این هورمون ها تنظیم قاعدگی و تخمک گذاری است.

یائسگی در بانوان هنگامی اتفاق می افتد که تخمدان ها دیگر هر ماه تخمک آزاد نمی کنند و عادت ماهانه قطع می شود. یائسگی در بانوان وضعیتی طبیعی است که بر اثر افزایش سن است و می تواند پوکی استخوان را به وجود آورد.

ویدیو | روش هایی که باعث میشود یائسگی شما عقب بیوفتد

پیش یائسگی 

اکثریت زنان چند سال قبل از یائسگی قطعی دچار پیش یائسگی می شوند که در این وضعیت تخمدان ها تولید استروژن را کاهش می دهند. این دوره تا زمان یائسگی قطعی ادامه دارد. در این مرحله زنان علائم یائسگی را تجربه می کنند.

در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط