۲۳:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

کلیپ خبری

ویدیو | ایران یکی از بزرگ ترین کشور های اهدای خون

آزاده بیگلرپور، باسابقه ترین پرستار بیماران تالاسمی در برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه یک سیما اعلام کرد: مشارکت مردم در اهدای خون، ایران را در میان کشورهای دارای بالاترین میزان مشارکت در این امر انسان دوستانه قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،اهدای خون هنگامی رخ می‌دهد که یک فرد سالم به‌طور داوطلبانه مقدار مشخصی از خون خود را در یک مرکز انتقال خون هدیه می‌کند. خون اهدا شده پس از انجام آزمایش‌های غربالگری و تأیید سلامتی به‌منظور تهیه فراورده‌های خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا از طریق بانک خون مراکز درمانی به افراد دیگر تزریق می‌شود.

شاید دلتان بخواهد که یکی از میلیون‌ها نفری باشید که برای کمک به دیگران، اقدام به اهدای خون می‌کنند. اهدای خون شاید در نگاه اول، ترسناک به نظر برسد، اما فرآیند آسانی است که می‌تواند جان دریافت‌کننده را نجات دهد. طبق گفته صلیب سرخ آمریکا در هر دو ثانیه یک نفر به خون نیاز دارد. شما با هر بار اهدای خون می‌توانید جان سه نفر را نجات دهید.

خون اهدایی شما می‌تواند به افراد مختلفی، از مبتلایان به سرطان گرفته تا افرادی که در تصادفات رانندگی آسیب می‌بینند، کمک کند. البته اهدای خون فقط به نفع، گیرندگان آن نیست. علاوه بر حس خوبی که درنتیجه کمک به دیگران تجربه می‌کنید، باعث حفظ سلامت شما می‌شود. اما دقیقا چه فوایدی برای سلامت بدن دارد؟ از بروز چه بیماری‌هایی جلوگیری می‌کند؟ با خواندن این مقاله به پاسخ این سوالات پی خواهید برد.

ویدیو | ایران یکی از بزرگ ترین کشور های اهدای خون

فواید اهدای خون برای اهداکننده

در ادامه در مورد فواید اهدای خون برای اهدای کننده صحبت خواهیم کرد.

۱.     غربالگری رایگان سلامت

دکتر دسیمون گفته است: «با اهدای خون، یک مینی چکاپ فیزیکی انجام می‌شود».

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط