وقتی یوزپلنگ، با سرعتش شیر نر را تحقیر می کند+ فیلم

ویدئویی از رویارویی جذاب و دیدنی شیر و یوزپلنگ مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در صحنه ای جذاب از حیات وحش یک یوزپلنگ گستاخ یک شیر نر بزرگ را به چالش کشید تا مهارت خود در دویدن سریع را به رخ آن بکشد.

 

 

“کوان دابی”، یک کارمند در منطقه حفاظت شده شده مالامالا، این صحنه را فیلم‌برداری کرد و آن را به اشتراک گذاشت.

دابی گفت: « یک یوزپلنگ نر جوان مدتی بود که در اطراف فرودگاه خصوصی مالا مالا پرسه می زد. در این روز خاص، وقتی همه چیز دیدنی تر شد که یوزپلنگ در بهترین زمان و مکان مناسب در آن حوالی دیده شد.»

شیرها و یوزپلنگ ها هر دو شکارچیان راس در زیستگاه های مربوطه خود هستند و اغلب برای شکار یکسان با هم رقابت می کنند. با این حال، برخلاف شیرها، یوزپلنگ ها حیواناتی هستند که به تنهایی شکار می کنند، در حالی که شیرها به صورت گروهی شکار می کنند. هنگامی که شیرها با یوزپلنگ ها روبه رو می شوند، ممکن است به آنها حمله کنند زیرا آنها را رقیبی برای خود می دانند.

دابی ادامه داد: «  دو شیر نر به یوزپلنگ نر جوان نزدیک شدند. در حالی که یک پلنگ ماده در سمت شرقی باند فرودگاه در حال مشاهده این صحنه بود. یوزپلنگ که به خوبی از حضور شیر آگاه بود، رفتار جالبی از خود نشان داد. در ابتدا، انگار به شیر طعنه می‌زد که: «نمی‌توانی مرا بگیری. شیر نر بعد از مسخره شدن، یوزپلنگ را تعقیب می کند. اما خب نتیجه مشخص است. شیر هرگز نخواهد توانست به یوزپلنگ برسد. بنابراین در دوی سرعت مغلوب یوزپلنگ شد.»

یوزپلنگ ها به دلیل سرعت و چابکی باورنکردنی خود شناخته می شوند و آنها را به یکی از شکارچیان قدرتمند در قلمرو حیوانات تبدیل می کند.


پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.