وقتی شیر نر پدر جایگاهش را به پسر نوجوانش گوشزد می کند!+ فیلم

ویدئویی را در ادامه می بینید از وقتی شیر نر پدر جایگاهش را به پسر نوجوانش گوشزد می کند. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، ویدئویی را در ادامه می بینید از وقتی شیر نر پدر جایگاهش را به پسر نوجوانش گوشزد می کند. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید.

در ابتدا، این فیلم به نظر می رسد که گویی یک شیر نر در حال دفاع از قلمرو خود در برابر یک مدعی جوان است. اما یادداشت‌های ویدیویی توضیح می‌دهند که این در واقع پدری است که پسر خردسال خود را تنبیه می‌کند. همانطور که در کلیپ پایین این صفحه نشان داده شده است، حتی پدران شیر نیز مجبورند پسران نوجوان خود را گاهی تنبیه کنند!

 

 

آیا طبیعی است که شیرهای نر با هم زندگی کنند؟

شیرها حیوانات بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند با هم زندگی کنند. با این حال، ترتیبات اجتماعی آنها ساده نیست. واحد اجتماعی اولیه برای این گربه سانان پراید (گله) ) نامیده می شود. اینها از شیرهای ماده و فرزندان آنها تشکیل شده اند. توله های ماده برای زندگی در پراید باقی می مانند و این گروه از ماده های مرتبط ژنتیکی تشکیل شده است.

ترتیبات اجتماعی شیرهای نر پیچیده تر است. برخی از نرها تنها زندگی می کنند. دیگران به یک پراید وابسته هستند. موقعیت ایده آل برای یک شیر نر این است که با پراید همراه باشد زیرا از این طریق حق جفت گیری را نسبت به ماده ها بدست می آورد و تنها راهی است که می تواند از انتقال ژن هایش به نسل بعدی اطمینان حاصل کند. شیرهای نر فقط حدود دو یا سه سال با یک پراید می مانند و سپس جدا می شوند. آنها ممکن است به میل خود گروه را ترک کنند یا ممکن است توسط یک شیر غالب آواره شوند.

برخی از شیرهای نر در گروه هایی به نام ائتلاف زندگی می کنند و این شیرها می توانند از نرهای مرتبط یا نرهای غیر مرتبط تشکیل شوند. هنگامی که مرد زیر بالغ در این کلیپ به بلوغ کامل می رسد، احتمالاً پدرش را ترک می کند و سعی می کند بر غرور خود تسلط پیدا کند. یک شیر زیر بالغ بین دو تا چهار سال سن دارد و معادل یک نوجوان انسان است.

آیا شیرها با هم می جنگند؟

شیرها فقط در صورتی میجنگند که مجبور شوند زیرا می دانند که خطر آسیب دیدگی برای آنها وجود دارد. بیشتر اوقات، شیرها بسیار دوستانه زندگی می کنند. زمانی که دعوا اتفاق می افتد، معمولا کوتاه است. در رویارویی در این کلیپ، شیر مسلط به سادگی اقتدار خود را به نمایش می گذارد و بعید است که آسیب جدی به پسرش وارد کند.

متأسفانه، شیرهای نر نسبت به توله های نرهای دیگر چندان دوستانه نیستند. هنگامی که یک شیر نر یک پراید را تصاحب می کند، احتمالاً توله های موجود دیگر را می کشد. به این می گویند کودک کشی و راهی است که او تضمین می کند که تنها فرزندان غرور خود او هستند!

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.