وعده‌های وزیر پیشنهادی ورزش در فراکسیون راهبردی مجلس

حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در جلسه فراکسیون راهبردی مجلس بر محوریت اشتغال مرتبط با ورزش و بررسی وضعیت مدال آوری در المپیک و تولید عزت در ورزش تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حجت الاسلام سید محمد رضا میرتاج الدینی جمعه شب گفت: حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از سوی سید ابراهیم رییسی  رییس جمهوری شامگاه جمعه در جمع اعضای فراکسیون راهبردی مجلس، گزارشی از سوابق تحصیلی، ورزشی و مدیریتی خود در حوزه‌های ورزشی ارائه کرد.

سجادی در این نشست تصریح کرد: من همواره در صحنه های ورزشی حضور داشتم،  به همین دلیل احساس تعلق‌مان به ورزش و کشورمان به گونه‌ای بود که هیچ کجای دنیا را به کشورمان ترجیح ندهیم، موقعیت ها و فرصت هایی فراهم بود که برویم در خارج از کشور تحصیل یا کار کنیم اما دوست داشتم همواره در خدمت کشور باشم.

وی با بیان اینکه ورزش یک کار تیمی است، افزود: یک نفر به تنهایی نمی‌تواند موفق باشد؛ ورزش مانند جوانان فراسازمانی است. ورزش ما با آموزش و پرورش، دانشجویان، بخش کارگری، نیروهای مسلح و ۹ سازمان به هم پیوسته است و اکر همه این بخش ها خوب عمل کنند ما می توانیم شاهد بازتاب های فراوان و متعددی در حوزه ورزش و جوانان باشیم.

سجادی اظهار کرد در آموزه‌های ارزشمند دینی توصیه‌هایی درخصوص آمادگی جسمانی و تهذیب نفس و تقویت جسم صورت گرفته است. در همین راستا ورزش همگانی و آمادگی جسمانی امروز در غرب به عنوان ورزش برای همه عمر مطرح می‌شود و از اهمیت فراوانی برخودار است به عبارتی آن‌ها ورزش را به عنوان ورزش مادام العمر مطرح می‌کنند چرا که از زمان تولد ورزش عامل حرکت و تحرکت ماست .

وی گفت: من بیش از یک دهه در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام پژوهشگر بودم و ۲-۳ بار در حوزه ورزش سیاست های کلان کشور را نوشتم و در آن مطالعات تفصیلی به این نکته پرداختیم که ورزش چه اتفاقاتی را رقم می‌زند. یک جنبه ورزش همگانی است که ارتقاء سطح سلامت جامعه را در پی دارد و بر اساس آمارها و ارقام اثبات شده است که ورزش قهرمانی امروز در دنیا به عنوان یک ورزش رتبه مند یک مساله عزت و غرور آفرین است.

سجادی افزود: قول می‌دهیم ورزش را جوری طراحی کنیم که موتور تولید عزت شویم نه تولید ذلت؛ ورزشکار ما را از کشور خارج می‌کنند و ورزشکار تیم ملی ما با ملیت کشور دیگر به المپیک می‌رود و مدال خود را به رژِیمی تقدیم می‌کند.

وزیر پیشنهادی ورزش در ادامه اظهار داشت: در سال ۲۰۱۲ المپیک در لندن برگزار شد که جمهوری اسلامی ایران ۱۳ مدال گرفت که از آن تعداد ۷ مدال طلا بود که دوازدهم شد و ژاپن رتبه یازدهم را کسب کرد که در طلا با ما برابر بود؛ ژاپن که در آن دوره یازدهم شده بود امروز در المپیک سوم شده است و ما از دوازدهم در آن سال، امروز بیست و هفتم شده ایم. من در آن سال معاون ورزش وزیر ورزش و جوانان بودم که با تلاش ها طی ماه های قبل از آن توانستیم این موفقیت را رقم بزنیم.

سجادی در بخش پایانی سخنان خود به اشتغال مرتبط با ورزش اشاره کرد و گفت: ما این همه تحصیلکرده رشته های مرتبط با ورزش و تربیت بدنی داریم و همه بیکار هستند و جویای کار، چرا نباید زمینه‌ساز اشتغال شویم. با ورزش می توانیم بخشی از نیاز شغلی جامعه را تامین کنیم، به عنوان مثال در سوارکاری اگر این رشته ورزشی رونق بگیرد بیش از ۶۰ شغل احیا می‌شود.

جلسه فراکسیون راهبردی مجلس عصر جمعه با حضور هشت تن از وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم برگزار شد.

رییس جمهوری کمتر از یک هفته بعد از  برگزاری مراسم تحلیف بیستم مرداد فهرست اسامی وزیران پیشنهادی را در نامه رسمی به محمد باقر قالیباف تقدیم کرد.

به گفته سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه این فهرست روز شنبه به طور رسمی اعلام وصول خواهد شد و بعد از آن بررسی برنامه وزیران پیشنهادی در کمیسیونهای تخصصی آغاز خواهد شد.

به گفته موسوی بعد از ایام تاسوعا و عاشورا جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی برگزار می شود.

 

انتهای پیام/*