۱۰:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴

وضعیت هواشناسی امروز ۴ فروردین ۱۴۰۲| ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه جدید بارشی از طی فردا (۵ فروردین‌ماه) و فعالیت آن تا سه‌شنبه (۷ فروردین‌ماه) خبر داد.

پیش بینی هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، صادق ضیاییان در خصوص آخرین وضعیت آب وهوای کشور گفت: امروز (۴ فروردین‌ماه) در برخی نقاط غرب، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه (۵ فروردین ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در نوار غربی و جنوبی کشور و برخی نقاط کرمان، غرب استان‌های هرمزگان، یزد و اصفهان ابرناکی، بارش، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق و احتمال رخداد تگرگ، برای مناطق جنوبی کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: در این روز در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه و ایلام بارش شدت خواهد داشت.

ضیاییان با تأکید بر اینکه در روز دوشنبه (۶ فروردین ماه) با توسعه سامانه در بیشتر مناطق کشور به جز در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش رخ خواهد داد که در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش شدت بیشتری خواهد داشت، گفت: سه شنبه (۷ فروردین ماه) فعالیت سامانه در برخی نقاط استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شرق استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهد بود و به‌تدریج سامانه از کشور خارج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هواادامه داد: از بعدازظهر سه شنبه (۷ فروردین ماه) در مناطقی از شمال غرب کشور به‌ویژه آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد و چهارشنبه (۸ فروردین ماه) با گذر موج از نوار شمالی کشور، در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج شمال شرق کشور بارش و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در این روز با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی بارش رخ خواهد داد و پنج شنبه (۹ فروردین ماه) تنها در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش رخ می‌دهد.

ضیاییان تأکید کرد: یکشنبه (۵ فروردین‌ماه) در جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط مرکز کشور، دوشنبه و سه شنبه (۶ و ۷ فروردین ماه) در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه (۶ و ۸ فروردین ماه) دریای خزر و روزهای یکشنبه و دوشنبه (۵ و ۶ فروردین ماه) خلیج فارس و روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۷ و ۸ فروردین ماه) نیمه جنوبی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۵ فروردین ماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری، وزش باد، از بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۶ فروردین ماه) نیمه ابری تا ابری و وزش باد در برخی ساعت ها با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا ( ۵ و ۶ فروردین ماه) بندرعباس با دمای ۳۰ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۳- و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار