۱۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

وزیر کشور: برای بازگشت اتباع خارجی قانون کافی نداریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، احمد وحیدی، وزیر کشور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عقیم‌سازی حیوانات خیابانی گفت: دستورات و چارچوب‌های مقرراتی که برای این قانون است جمع‌آوری شد و کار عقیم‌سا...

وزیر کشور: برای بازگشت اتباع خارجی قانون کافی نداریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، احمد وحیدی، وزیر کشور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عقیم‌سازی حیوانات خیابانی گفت: دستورات و چارچوب‌های مقرراتی که برای این قانون است جمع‌آوری شد و کار عقیم‌سازی هم برای آن‌ها انجام شد. البته هزینه زیادی دارد و گاهی هم فشار می‌آورد. اما دستورالعمل‌ها صادر شده و خیلی از جا‌ها بهبود پیدا کرده، اما ممکن است تعداد کمی باقی مانده باشد که آن‌ها هم دنبال می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به برنامه‌های دولت برای افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات، گفت: نرخ مشارکت وظیفه همگانی است و برای اولین وظیفه این است که در زمینه‌های مختلف امیدآفرینی اتفاق بیفتد.

وحیدی با اشاره به نقش گروه‌های سیاسی در انتخابات تصریح کرد: گروه‌های سیاسی هم باید در جلب مشارکت مردم تلاش و ظرفیت‌های خود استفاده کنند. این یک کار همگانی است تا بتوانیم مشارکت حداکثری داشته باشیم.

وی درباره آخرین آمار از بازگرداندن اتباع خارجی به کشورهایشان گفت: حدود ۴۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به کشورشان عودت داده شدند، ولی به دلیل اینکه بخشی از آنان باز می‌گردند؛ متاسفانه در این زمینه قانون کافی نداریم و باید این قانون تکمیل شود تا مسئله حل شود.

وحیدی درباره صدور شناسنامه برای اتباع گفت: صدور شناسنامه یعنی دادن تابعیت که ویژگی‌های خاص خودش را دارد و به این سرعت داده نمی‌شود که کار سختی است./ باشگاه خبرنگاران

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار