۲۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹

وزیر کار امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ زمان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی را اعلام کرد

طبق گفته صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی طبق مصوبات قانونی افزایش یافت و از این ماه به حساب‌ها واریز می‌شود.

درصد افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در یک نشست خبری، از افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی خبر داد. وی گفت: ” آن چیزی که برای افزایش مقرر شده بود برای بازنشستگان کشوری طبق قانون مجلس شورای اسلامی و برای بازنشستگان تامین اجتماعی طبق مصوبه شورای عالی کار ابلاغ شده است و احکام اصلاح شدند و از این ماه به مرور پرداخت خواهد شد.”

افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال جاری اظهار کرد: به موجب قانون مصوب، دستمزد حداقلی‌بگیران با افزایش ۳۵ درصدی و همچنین سایر سطوح درآمدی با افزایش ۲۲ درصد + ۶۹۰ هزار تومان همراه است که از فروردین ماه اعمال اما از اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد.

وی درخصوص زمان پرداخت معوقات ناشی از افزایش حقوق نیز اعلام کرد که سعی می‌شود معوقات در خردادماه پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص کف و سقف حقوق بازنشستگان با افزایش‌های صورت گرفته توضیح داد: کف حقوق یک فرد دارای همسر و یک فرزند تحت پوشش، ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان است و سقف آن نیز ۷ برابر حداقل دستمزد است.

موسوی همچنین درباره میزان افزایش «حق عائله‌مندی و اولاد» نیز گفت: حق عائله‌مندی نیز با این افزایش جدید بیش از ۱۰۰ درصد در سال جاری رشد داشته و حق اولاد نیز با رشدی بالغ بر ۵۰ درصد همراه بوده است.

وی در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در خصوص تحت تاثیر قرار گرفتن اجرای همسان‌سازی حقوق‌ها با افزایش ۳۵ درصدی حقوق‌ها در سال جاری عنوان می‌شود، گفت: همسان‌سازی به افزایش حقوق سالانه ارتباطی ندارد و از آنجایی که هنوز برنامه هفتم ابلاغ نشده است، بعد از ابلاغ، آنچه که به موجب قانون به ما تکلیف شود، با تامین منابع به قانون عمل می‌کنیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط