وزیر بازرگانی هفته آینده به مجلس معرفی می‌شود

معاون امور مجلس رئیس‌‌جمهور گفت: وزیر بازرگانی به احتمال خیلی زیاد برای کسب رای اعتماد هفته آینده به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از شهرآرا، سید‌محمد حسینی گفت: امیدواریم به زودی سه وزارتخانه صمت، جهاد کشاورزی و همچنین وزارتخانه تازه تاسیس بازرگانی وزرای خود را با رای اعتماد مجلس بشناسند و با قدرت کار خود را شروع کنند.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور افزود‌: دولت سیزدهم در شرایط خیلی سخت کار را تحویل گرفته است و با تمام توان برای خدمت رسانی به مردم تلاش می‌کند. دولت سیزدهم یک روز بعد از تشکیل هیات دولت سفر استانی خود را آغاز و به خوزستان که در آن مقطع با مشکل‌های زیادی روبرو بود، سفر کرد.

وی اظهار داشت: دولت برای حل مشکل مردم در یک سال اول فعالیت خود به تمام استان‌ها سفر کرده است و برای نظارت بر فرآیند اجرای مصوبات سفر‌های استانی دور دوم هم آغاز شد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت سیزدهم بسیاری از ناترازی‌های عملکرد گذشته را جبران کرده و در مسیر تحول گرایی حرکت می‌کند. دولت در ابتدای کار خود در حوزه برق ۱۵ هزار مگاوات ناترازی برق داشت که نیمی از این کمبود را جبران کرده است.

حسینی اضافه کرد: دولت در حوزه سیاست خارجی ۴۳۶ سند و تفاهم نامه با کشور‌های مختلف امضا کرده است که نیمی از این سند‌ها اقتصادی و بقیه فرهنگی و ورزشی می‌باشند. رئیس‌جمهور هفته آینده به چند کشور آمریکای لاتین سفر خواهد کرد و دیپلماسی فعال دولت سیزدهم تداوم خواهد داشت.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور بیان کرد: دولت در حوزه آبرسانی، بهداشت و درمان اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داده است و با اینکه کشور ۱۰ سال با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند، ولی خدمات رسانی برای حل این مشکل ادامه دارد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.