۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰

علت خسارت 24 میلیاردی به وزنه برداری:

وزنه برداران این بار باید ۲۴ میلیارد خسارت را بالای دست ببرند!

فدراسیون وزنه برداری با رای بدوی محکوم به پرداخت ۲۴ میلیارد تومان خسارت برای اجازه سالن مسابقات وزنه برداری آزادی شده و با اعتراض نسبت به رای صادره، باید منتظر صدور رای دادگاه تجدید نظر بماند.

وزنه برداران این بار باید ۲۴ میلیارد خسارت را بالای دست ببرند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فدراسیون وزنه‌برداری در دوره مدیریت سجاد انوشیروانی از همان ابتدا چالش هایی را برسر سالن مسابقات وزنه‌برداری که در دوره مدیریت قبلی فدراسیون اجاره داده شده بود، داشت. اکنون در تازه‌ترین اتفاق پیمانکار خواستار این شده است خسارت دو سال کرونا که سالن بسته بود را دریافت کند. براساس رای داور قید شده در قرارداد و تائید دادگاه بدوی، فدراسیون محکوم به پرداخت ۲۴ میلیارد تومان شده است که البته فدراسیون وزنه‌برداری نیز درخواست تجدید نظر داشته است.

رای به پرداخت خسارت

قرارداد فدراسیون و پیمانکار پنج ساله بوده است که در دو سال کرونا (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰) نتوانست مراسم برگزار کند. در این قرارداد نام یک شخص به عنوان داور گنجانده شده است و این فرد رای به پرداخت خسارت ۲۴ میلیاردی داده است.

سجاد انوشیروانی در مورد این اتفاق گفت: فدراسیون وزنه برداری به صورت مشارکتی سالن را اجاره داده بود. مستاجر در رابطه با دو سال کرونا ادعایی داشت. در این قرارداد مستاجر، داور داشت و برای این ادعا جلسه داوری گذاشته بودند و رای دادند که این رای در دادگاه بدوی هم تایید شد. ما هم درخواست دادگاه تجدید نظر داده‌ایم.

چرا ۲۴ میلیارد؟

انوشیروانی در پاسخ به این پرسش که چرا مبلغ ۲۴ میلیارد بابت خسارت در نظر گرفته شد؟ مدعی شد: این ادعایی است که داور داشته و ممکن است در دادگاه تجدید نظر همه چیز تغییر کند. نکته مهم این است که در این پنج سال که سالن اجاره داده شده بود، فدراسیون باید برای اجاره پنج ساله، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به شرکت توسعه و تجهیز پرداخت می‌کرد این در حالی است که درآمد فدراسیون از اجاره سالن، مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است!

دلیل شکایت زیاد از فدراسیون

رییس فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا تعداد شکایت کارمندان از فدراسیون زیاد شده و فدراسیون درگیر دادگاه‌های متعددی است؟ گفت: فدراسیون ۴۴ پرسنل داشت که ما تعدیل نیرو کردیم. سنوات آنها باید پایان هر سال تسویه می‌شد، کاری که ما در حال حاضر انجام می دهیم اما انجام نشده و آنها هم شکایت کرده‌اند. ما هم حق و حقوق همه را پرداخت می‌کنیم. نکته این است عنوان شده سه نفر در سالن کبکانیان مشغول بوده‌اند در حالی که تنها یک نفر آنجا را نگه می‌داشت. در کل حدود ۵۰۰ – ۶۰۰ میلیون تومان سنوات است که باید که همه را پرداخت کنیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار