وزارت جهاد کشاورزی وابستگی به واردات نها…

[ad_1] محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واگذاری وظایف واردات نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: یکی از مشکلاتی که در زمینه واردات، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های دامی وجود داشت تداخل وظایف وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بود. […]

[ad_1]

محمدجواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص واگذاری وظایف واردات نهاده‌های دامی به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: یکی از مشکلاتی که در زمینه واردات، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های دامی وجود داشت تداخل وظایف وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بود.


نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه با پیگیری‌ها و ورود کمیسیون کشاورزی مقرر شد تمامی وظایف حوزه واردات، توزیع و قیمت گذاری نهاده‌های دامی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد، ادامه داد: پاسخگویی تنها یک دستگاه در زمینه واردات نهاده‌های دامی موجب می‌شود تا مجلس شورای اسلامی بتواند نظارت دقیق‌تری بر موضوع داشته باشد.


این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امیدواریم وزارت جهاد کشاورزی با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد بتواند در زمینه واردات و توزیع نهاده‌های دامی عملکرد مناسبی داشته باشد، عنوان کرد: وزارت کشاورزی باید نقشه راهی در زمینه واردات نهاده‌های دامی ترسیم کند تا دامداران در جریان تولید خود با مشکل مواجه نشوند.


عسکری با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با توجه به شعار سال ۱۴۰۰ باید اقداماتی در زمینه کاهش وابستگی به واردات نهاده‌های دامی داشته باشد و به ظرفیت بخش کشاورزی کشور توجه کند، گفت: به زودی شاهد بر طرف شدن مشکلات حوزه قیمت گذاری و توزیع نهاده‌های دامی خواهیم بود./


پایان پیام

[ad_2]

Source link