۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۹

ورود به سامانه سهام عدالت | سامانه سهام عدالت با کد ملی / پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی /ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت / سهام عدالت کی واریز میشود / سهام عدالت متوفیان / فروش سهام عدالت / ارزش سهام عدالت + شرایط دریافت کارت اعتباری

ورود به سامانه سهام عدالت | سامانه سهام عدالت با کد ملی / پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی /ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت / سهام عدالت کی واریز میشود / سهام عدالت متوفیان / فروش سهام عدالت / ارزش سهام عدالت + شرایط دریافت کارت اعتبار...

ورود به سامانه سهام عدالت | سامانه سهام عدالت با کد ملی / پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی /ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت / سهام عدالت کی واریز میشود / سهام عدالت متوفیان / فروش سهام عدالت / ارزش سهام عدالت + شرایط دریافت کارت اعتباری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سهام عدالت از زمان دولت نهم به منظور کمک به اقشار کم درآمد جامعه و توسعه بخش خصوصی به آن ها واگذار شد . برای استعلام سهام عدالت ، مشاهده برگه سهام عدالت و فراهم آوردن امکان انتقال آن سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir طراحی شده است . بعد از ورود به سایت ویرایش سهام عدالت (sahamedalat.ir) می‌توانید شماره شبا را تغییر بدهید و یا شماره تلفن سهام عدالت را ویرایش کنید. با ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت (ddn.csdiran.ir) می‌توانید استعلام سهام را انجام بدهید و یا سهام خود را مشاهده کنید. برای پیگیری سهام عدالت سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت راه اندازی شده است. البته برای پیگیری و استعلام سهام عدالت ۱۴۰۲ از طریق این سامانه دسترسی به کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای ضروری می باشد.

ورود به سامانه سهام عدالت

برای ورود به سامانه سهام عدالت بر روی آدرس اینترنتی سهام عدالت به نشانه samanese.ir کلیک کنید

سازمان خصوصی سازی جهت اطلاع رسانی وضعیت ارزش سهام عدالت و سود آن برای ارائه هرچه بهتر خدمات به مشمولین سهام عدالت یک فضایی را در بستر اینترنت تهیه و ارائه نموده که آدرس آن samanese.ir یا همان سامانه سهام عدالت می باشد.

در سامانه samanese.ir تلاش شده است تا افراد دارای سهام عدالت بتوانند به پاسخ سوالات و ابهام های ذهن خود در رابطه با ارزش و وضعیت برگه سهام عدالت خود دست یابند. همچنین در این سامانه کاربران می توانند به بروز ترین اطلاعیه ها از سوی سازمان خصوصی سازی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سهام عدالت دسترسی داشته باشند.

یکی از کاربردی ترین خدمات سازمان خصوصی سازی ارائه برگه سهام عدالت به صورت اینترنتی می باشد. با استفاده از راهنمای تصویری ذیل مشمولان دارای سهام عدالت می توانند با مراجعه به سامانه samanese.ir برگه سهام عدالت خود را مشاهده نمایند.

ورود به سامانه سهام عدالت

ورود به سامانه سهام عدالت

سامانه سهام عدالت با کد ملی

پیگیری سامانه سهام عدالت با کد ملی را در ادامه توضیح می دهیم. با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید مشاهده و استعلام سهام عدالت با کد ملی را انجام بدهید. افرادی می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت شوند که سهام‌دار باشند و قبلا سودی دریافت کرده باشند. اگر این شرایط را دارید، با ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید ارزش کلی سبد سهام عدالت را ببیند.

علاوه براین، قابلیت ثبت شماره شبا، ثبت شماره موبایل و یا تغییر آن در این سایت امکانپذیر است. (سایت یا تارنمای سهام عدالت با نام سامانه ویرایش اطلاعات سهام شناخته می‌شود و هنوز سامانه ثبت نام سهام عدالت از سوی دولت اعلام نشده است

در حال حاضر، دو سایت سهام عدالت (ddn.csdiran.ir و sahamedalat.ir) فعال هستند و هر کدام، قابلیت‌های خاص خود را دارند. در بخش زیر، لینک ورود به این سامانه‌ها را قرار دادیم و در ادامه، راهنمای کار با آن‌ها را بررسی کردیم. پس تا انتهای این مطلب، همراه ما باشید.

ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت

با ورود به سامانه ذینفعان سهام عدالت (ddn.csdiran.ir) می‌توانید استعلام سهام را انجام بدهید و یا سهام خود را مشاهده کنید.

ورود به سامانه سهام عدالت

بعد از ورود به سایت ویرایش سهام عدالت (sahamedalat.ir) می‌توانید شماره شبا را تغییر بدهید و یا شماره تلفن سهام عدالت را ویرایش کنید.

پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی + لینک استعلام واریز

با اجرایی شدن طرح آزاد سازی سهام عدالت، افرادی زیادی برای اطلاع از دارایی های سهام عدالت به فکر ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی شده اند. برای مشاهده سود سهام عدالت خود راهی به جز کد بورسی نیز وجود دارد و آن پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی می باشد که افراد بدون بدون کد بورسی و تنها با کد ملی خود می توانند آخرین وضعیت سود سهام عدالت خود را مشاهده نمایید. ما در ادامه مقاله قصد داریم پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

برای پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی باید از سامانه سهام عدالت به آدرس اینترنتی samanese.ir مراجعه نمایید. این سامانه دارای امکانات مختلفی برای افراد دارد که یکی از این امکانات مشاهده سود سهام عدالت است.

برای پیگیری و مشاهده سود سهام عدالت با کد ملی مراحل زیر را طی نمایید:

? ابتدا بر روی مرورگر خود آدرس اینترنتی samanese.ir را وارد کرده و وارد سامانه سهام عدالت شوید.

? سپس برای پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی بر روی گزینه “ورود به سامانه ” کلیک نمایید.

? در پنجره جدید تمانی شرایط را مطالعه کرده و سپس تیک گزینه ” مطالب فوق را مطالعه کردم و می پذیرم” را زده و بر روی دکمه ” ادامه ” کلیک نمایید.

? سپس در پنجره جدید باز شده باید کد ملی را در کادر وارد کرده و سپس بعد از زدن کد امنیتی بر روی گزینه “ادامه ” کلیک نمایید.

? در مرحله بعد مطابق به درخواست خود سامانه باید نام و نام خانوادگی خود را در بین موارد انتخاب نماییدد. این کار برای راستی آزمایی تعبیه شده است. و سپس “ادامه ” را کلیک نمایید.

? در مراحل بعد راستی آزمایی شما باید نام پدرو سپس تاریخ تولد خود را نیز از میان گزینه ها انتخاب نمایید و سپس شماره شناسنامه خود را باید در میان شماره شناسنامه ها پیدا نمایید. برو روی دکمه “ادامه” کلیک نمایید.

? زمانی که تمامی راستی آزمایی شما به پایان رسید، باید تمامی اطلاعات خود را بررسی کرده و اگر تمامی آن ها درست بود بر روی گزینه “تایید و ورود” کلیک نمایید. توجه نمایید اگر اطلاعات شما صحیح نبود باید بر روی گزینه “اصلاح” کلیک کرده و تمامی اطلاعات نا درست را تصحیح نمایید.

? اکنون برای پیگیری سود سهام عدالت با کد ملی باید بر روی گزینه “صورت وضعیت دارایی سهام عدالت” کلیک کرده و سود سهام عدالت خود را مشاهده نمایید.

استعلام سهام عدالت با کد ملی

استعلام سهام عدالت با کد ملی

استعلام سهام عدالت با کد ملی

همانطور که پیش تر بیان شد برای پیگیری سهام عدالت سامانه ای تحت عنوان سامانه سهام عدالت راه اندازی شده است. البته برای پیگیری و استعلام سهام عدالت ۱۴۰۲ از طریق این سامانه دسترسی به کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای ضروری می باشد.

به غیر از کسانی که از داشتن سهام عدالتشان مطمئن هستند آن دسته از اشخاصی که از داشتن این سهام مطمئن نمی باشند می توانند در همان مرحله اول ورود نسبت به این موضوع مطلع شوند.

با توجه به راهنمای تصویری ذیل افراد می توانند سهام عدالت ۱۴۰۲ خود را پیگیری و استعلام نمایند

پیگیری فروش سهام عدالت

ثبت سفارش فروش سهام عدالت ۱۴۰۲ دربانک‌ها تجمیع و به کارگزاری ها منتقل خواهد شد و سپس از کارگزاری‌ ها طبق صلاحیت سهامداران، شرایط موجود در بازار بورس و هماهنگی با ناظر بازار سهام را به فروش می رسانند، به همین دلیل امکان اینکه این اقدام با تاخیر مواجه و فروش هر سهم زمان بر باشد، وجود دارد.

باتوجه به این دلایل ممکن است برخی از سهام ها پس از ثبت سفارش فروش سهام از سوی سهامدار با تاخیر به فروش برسد، حال اگر بیش از بازه زمانی ۱۰ روز از ثبت سفارش فروش سهام هریک از سهامداران گذشته، احتمال می رود نقصی در خصوص شماره شبای ثبت شده سهامدار وجود دارد و یا اطلاعات ثبت شده ناقص می باشد.

جهت پیگیری توصیه شده است که سهامداران به شعب بانکی و یا کارگزاری های رسمی که ثبت سفارش فروش را ثبت نموده اند مراجعه و از صحت اطلاعات وارد شده مطمئن شوند تا در پی آن اشکال یا ابهام موجود رفع شود.

پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲

سهامدارانی که سودسهام عدالت را دریافت نکرده‌ اند به سامانه سهام عدالت مراجعه نموده و در ابتدا، شماره شبای درج شده در سامانه سهام عدالت را بررسی نمایند. یکی از مهم‌ترین دلایل عدم دریافت سود سهام عدالت۱۴۰۲، درج نادرست شماره شبا، در سامانه سهام عدالت است. به محض اصلاح شماره شبا،‌ به طور سیستمی، سود سهام عدالت برای سهامداران واریز خواهد شد.

می بایست توجه داشت که بانک‌ ها، نمی‌توانند به حساب‌های ارزی، حساب‌ های بانکی مسدود یا راکد و حساب‌های مشترک افراد، سود این سهام را واریز نمایند. در کل، افرادی که حساب بانکی آنان، فعال است و مشکلی از لحاظ سیستم های بانکی ندارند، سود سهام عدالت برای آنان کامل واریز شده است.

مشمولان این سهام، با ثبت اطلاعات هویتی و شبای بانکی خود، در سامانه سجام و انجام احراز هویت، دیگر نگران عدم دریافت سود سهام عدالت خود نمی باشند و در صورتی که تمامی اطلاعات ثبت شده صحیح بوده و سود دریافت ننموده اند می توانند با شرکت سپرده گزاری مرکزی ارتباط گیرند.

نحوه آزادسازی برگه سهام عدالت samanese.ir

نحوه آزادسازی برگه سهام عدالت samanese.ir

نحوه آزادسازی برگه سهام عدالت samanese.ir

مهلت آزاد سازی سهام عدالت به پایان رسیده و امکان آزاد سازی آن در حال حاضر وجود ندارد.

اگر آزاد سازی سهام عدالت باز باشد  برای  آزاد سازی سهام عدالت از شما خواسته می شود تا کد تایید ۶ رقمی را که به تلفن همراهتان ارسال شده است در کادر خالی وارد کرده و گزینه ثبت نهایی انتخاب را فعال کنید . با انجام تمام این مراحل شما روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدید .

بعد از آنکه این عملیات را به طور کامل انجام دادید برای آنکه امکان خرید و فروش سهام شما در بورس فراهم شود لازم است ثبت نام سامانه سجام را نیز انجام دهید . با استفاده از لینک زیر می توانید علاوه بر ثبت نام در این سامانه کد بورسی دریافت نمایید . رنتی ثبت نام خود را انجام دهید .

ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت samanese.ir

تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سهام عدالت

۱- در صورتی که بخواهید شماره همراه خود را در سامانه تغییر دهید بعد از طی کردن مراحل ورود به صفحه شخصی که در بالا ذکر کردیم ، باید در قسمت داشبورد اطلاعات گزینه ثبت شماره تلفن همراه را انتخاب کنید .

تغییر شماره تلفن همراه در سامانه سهام عدالت

۱- در صورتی که بخواهید شماره همراه خود را در سامانه تغییر دهید بعد از طی کردن مراحل ورود به صفحه شخصی که در بالا ذکر کردیم ، باید در قسمت داشبورد اطلاعات گزینه ثبت شماره تلفن همراه را انتخاب کنید .

تغییر شماره شبا در سامانه سهام عدالت

تغییر شماره شبا در سامانه سهام عدالت

تغییر شماره شبا در سامانه سهام عدالت

۱- ابتدا لازم است در قسمت داشبورد اطلاعات گزینه ثبت شماره شبا بانکی را انتخاب کنید .

۲- در این مرحله وضعیت شماره شبا بانکی اکنون شما در سامانه شامل تاریخ ثبت ، شماره ملی سهامدار ، شماره شبا ، نام بانک ، شماره همراه و وضعیت شماره شبا برای شما نمایش داده می شود . برای تغییر این شماره باید از پایین صفحه گزینه ثبت شماره شبا بانکی جدید را انتخاب کنید .

۳- اکنون برای شما مطالبی در ۴ بند نمایش داده می شود که باید بعد از مطالعه مطالب ، گزینه مطالب فوق را مطالعه نموده و مایل به حذف شماره شبا خود از این سامانه و ثبت شماره شبا جدید هستم را انتخاب کنید .

۴- بعد از فعال کردن گزینه مطالب فوق را …. در پایین صفحه یک فیلد خالی برای درج شماره شبای فعلی شما که در سامانه ثبت شده است نمایش داده می شود که بعد از تکمیل آن باید گزینه حذف و جایگزینی شماره شبا را فعال کنید .

سهام عدالت کی واریز میشود

دیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به دلیل مشکل شماره شبای معتبر بانکی نتوانستند سود مرحله دوم عملکرد ۱۴۰۰ را دریافت کنند.
محمد باغستانی با بیان اینکه مرحله دوم سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت روز ۲۵ اسفندماه سال قبل به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار سهامدار واریز شد، افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از بانک‌ها، سود حدود ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به حساب آنها واریز نشده است.

وی ادامه داد: شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضا)، ارزی و بلندمدت از مهم‌ترین دلایلی است که سود به حساب این تعداد از سهامداران سهام عدالت واریز نشده است.

مدیرعامل سمات اظهار کرد: سهامدارانی که با مشکل شبای معتبر بانکی روبرو هستند، می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) و یا درج شماره شبای معتبر خود در سایت sahamedalat.ir در فرایند دریافت سود سهام قرار بگیرند.

باغستانی اضافه کرد: سود سهامدارانی که مشکل شبای معتبر بانکی خود را برطرف کنند، در مراحل بعدی به حساب آنها واریز خواهد شد و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. گفتنی است، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سال گذشته سود عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت را در دو مرحله و در روزهای ۳۰ آذرماه و ۲۵ اسفندماه به حساب بیش از ۴۳ میلیون سهامدار واریز کرد.

سهام عدالت متوفی / سهام عدالت متوفیان

سهام عدالت متوفی / سهام عدالت متوفیان

سهام عدالت متوفی / سهام عدالت متوفیان

سهام عدالت، در واقع نوعی دارایی، برای صاحبان خود، محسوب شده که در نتیجه آن نیز، همانند سایر دارایی ها، پس از فوت افراد، باید به وراث قانونی آن ها منتقل شود. برای این منظور، وراث باید ظرف یک الی دو ماه به دفاتر خدمات پیشخوان دولت مراجعه کرده تا فرآیند انتقال سهام به ورثه انجام گیرد.

جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان به بازماندگان

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: داده‌های انحصار ورثه را در اختیار سازمان بورس قرار داده ایم تا سهام عدالت متوفیان را به خانواده‌های آن‌ها منتقل کنند.

محمد کاظمی فرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره اطلاعات فردی متوفیان سهامدار سامانه سهام عدالت به صورت الکترونیکی افزود: سازمان ثبت احوال کشور این خدمت را ارائه می‌دهد و اطلاعات متوفیان را به صورت برخط در اختیار دارد.

وی گفت: ما داده‌های خدمت انحصار ورثه را در اختیار سازمان بورس قرار داده ایم تا سهام عدالت متوفیان را به خانواده‌های آن‌ها منتقل کنند.

کاظمی فرد افزود: این داده‌ها به صورت وب سرویس در اختیار سازمان بورس قرار گرفته و این سازمان می‌تواند در سامانه‌های خود استفاده کند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: ما آمادگی این را داریم که طی جلسات کارشناسی و اداری با سازمان بورس، بقیه مشکلات سهامداران سهام عدالت را برطرف کنیم.

مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان به ورثه

پس از آزاد سازی سهام عدالت برای تمامی دارندگان این سهم که متوفیان نیز شامل آن می شوند لازم است تا اقدام به آزاد سازی و دریافت آن کنند اما برای افراد فوت شده اسپین وراث و بازماندگان قانونی او هستند که باید اقدام به انتقال سهم مورد نظر برای خود کنند. برای انجام این کار مراحل زیر باید طی شود:

  •  مراجعه به سایت samanese.ir جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت شخص متوفی.
  •  ثبت نام در سامانه سجام و ایجاد حساب کاربری در آن .
  •  مراجعه به قسمت میز خدمت الکترونیک موجود در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی به جهت وارد کردن اطلاعات مربوط به انحصار ورثه. پس ازانجام این کار شرکت سپرده گذاری به بررسی و انجام فرایند اتقال سهام خواهد پرداخت.

هچنین لازم به ذکر است از آنجایی که امکان آزاد سازی سهام های عدالت و خرید و فروش این سهام ها در بازار بورس و اوراق بهادار فراهم شده است ، سهامداران و

وراث مشمولین سهام عدالت به دنبال اطلاع از قیمت سهام خود برای فروش هستند . در رابطه با قیمت و ارزش سهام عدالت به نرخ روز نظریات مختلفی وجود دارد که

در مقاله ذیل توضیحات کاملی در خصوص آن آورده شده است .

آغاز واریز سود سهام عدالت در اسفند 1401

آغاز واریز سود سهام عدالت در اسفند ۱۴۰۱

آغاز واریز سود سهام عدالت در اسفند ۱۴۰۱

دومین مرحله واریز سود سهام عدالت از امروز (پنجشنبه) از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب ۴۳ میلیون و ۸۶۴ هزار نفر سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت، واریز می‌شود.

وی افزود: سهامدارانی که در پرتفوی سهام خود ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومان دارایی دارند، به ترتیب ۶۱۳، ۶۶۷ و ۷۲۱ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: همچنین افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی در اختیار دارند، مبلغ یک میلیون و ۳۵۶ هزار تومان سود به ایشان تعلق خواهد گرفت.

پرداخت سود سهام عدالت برای سهامداران از اهمیت بالایی برخودرار است. بر این اساس، زمان پرداخت سود سهام عدالت قطعی شد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت در پایان اسفند خبر داد و گفت: جاماندگان از دریافت سود

مرحله اول برای تکمیل اطلاعات خود هر چه زودتر اقدام کنند.

مبلغ دقیق سود سهام عدالت مرحله دوم اعلام شد

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای مبلغ دقیق سود سهام عدالت که در مرحله دوم واریز خواهد شد را اعلام کرد.

سود عملکرد شرکت‌های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰و نیز باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی(قبل از ۱۳۹۹)، به حساب سهامداران سهام عدالت واریز می‌شود.

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر واریز باقیمانده سود سهام عدالت نزد این سازمان به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بدین وسیله به آگاهی کلیه سهامداران محترم می رساند، «سود عملکرد شرکتهای غیربورسی مربوط به سالهای ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ » و همچنین «باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی(قبل از ۱۳۹۹)» جهت واریز به حساب سهامداران محترم سهام عدالت به حساب شرکت مذکور واریز شده است.

بنابراین شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه همزمان با واریز مرحله دوم سود سهام مربوط به عملکرد سال ۱۴۰۰ شرکتهای بورسی سهام عدالت، سود سهام نزد این سازمان را نیز به حساب سهامداران محترم واریز خواهد نمود.

بر این اساس از کل مبلغ واریز شده توسط شرکت مذکور، مبلغ  ۲۵۵ هزار تومان برای سهامداران یک میلیون تومانی و مبلغ ۱۳۵ هزار تومان برای سهامداران ۵۳۲ هزار تومانی، مربوط به سود واریز شده توسط سازمان خصوصی سازی می باشد.

دارایی سهام عدالت

برا مشاهده دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir شوید در قسمت صفحه استعلام دارایی سهام عدالت خودقیمت سهام عدالت به نمایش در می اید.

سهام عدالت آگاه

سهام عدالت آگاه

سهام عدالت آگاه

برای ورود به سهام عدالت آگاه بر روی لینک https://support.agah.com/ کلیک کنید.

وضعیت‌هایی که در سامانه عدالت کارگزاری آگاه مشاهده می‌کنید به این ترتیب هستند:
۱٫ ثبت در کارگزاری: مربوط به درخواستی است که به تازگی ثبت کرده‌اید. در این وضعیت لغو درخواست امکان‌پذیر است.
۲٫ در حال ارسال به سمات: به این معنی است که درخواست شما در صف ارسال به سمات قرار گرفته و دیگر امکان لغو وجود ندارد.
۳٫ در انتظار تائید سمات: وضعیتی است که درخواست به سمات ارسال شده و سمات در حال کنترل و تجمیع درخواست‌ها است.
۴٫ سفارش باز: در این حالت سمات سفارش شما را تائید کرده و حجم سفارش در مجموعِ سفارشات تجمیع‌شده برای معامله‌گر نیز لحاظ شده است.
۵٫ بخشی معامله‌شده: زمانی است که معاملاتِ انجام‌شده، بخشی از سفارش شما را پوشش می‌دهد و سفارش به‌صورت کامل انجام نشده است.
۶٫ کامل معامله‌شده: کل حجم درخواستی معامله شده است.
۷٫ حذف‌شده توسط سمات: سفارشاتی را نمایش می‌دهد که بنا به دلایلی از سمت سمات حذف شده است.
۸٫ انصراف: مربوط به سفارشاتی است که لغو کرده‌اید.
۹٫ خطا: سفارشاتی را نشان می‌دهد که با خطا مواجه شده‌اند

سازمان خصوصی سازی

حوه ورود به سایت سازمان خصوصی سازی کشور

برای ورود به سایت سازمان خصوصی سازی کشور و دریافت خدمات مورد نظر خود تنها کافی است تا مراحل زیر را به ترتیب طی کنید . این مراحل عبارتند از  :

آدرس اصلی سایت سازمان خصوصی سازی به نشانی ipo.ir را در موتور جستوجوی سیستم شخصی خود ثبت کرده و روی لینک آن کلیک کنید

پس از این کار وارد صفحه اصلی این سازمان شده که با توجه به منوی آن می توانید خدمات مختلف مورد نیاز خود را دریافت کنید .

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط سامانه خصوصی سازی توزیع و آزاد سازی سهام عدالت و دیگر خدمات مربوط به این سهم می باشسد لذا افراد تنها با مراجعه صفحه مربوط به توزیع سهام عدالت در سایت خصوصی سازی نسبت آزاد سازی و نحوه توزیع این سهام در بین دهک های مختلف درآمدی اطلاع پیدا کنند .

فروش سهام عدالت ۱۴۰۲

با توجه به نوسانات بازار و نیز وجود محدودیت فروش ۶۰% درصد از ارزش سهام عدالت، خواهشمند است تا زمان اولین واریز وجه به قسمت پیگیری سفارشات مراجعه فرمایید تا در صورت وجود خطا، مجددا نسبت به ارسال سفارش اقدام نمایید.

پیشنهاد می‌شود در هنگام ثبت سفارش، سقف مبلغ قابل فروش لحاظ نگردد. به عنوان مثال مبلغ درخواستی جهت فروش، ۱۰% از سقف مبلغ قابل فروش کمتر باشد و در مراحل بعدی ما‌به‌التفاوت ثبت سفارش شود.

مشتریانی که می‌خواهند اقدام به فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت خود کنند، ابتدا با تماس با شماره ۱۵۶۹ (مرکز اطلاع‌رسانی ذینفعان بازار سرمایه) از کارگزار ناظر خود مطلع شده و سپس ازطریق پنل همان کارگزاری اقدام به فروش ۳۰% دوم سهام عدالت خود نمایند.

مشتریان جدیدی که تاکنون اقدام به فروش سهام عدالت خود نکرده‌اند، چنانچه تمایل به فروش تا ۶۰ درصد از سهام خود را دارند، با مراجعه به سایت کارگزاری بانک سپه ، اقدام به ثبت سفارش نمایند.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان کی شروع میشود

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان کی شروع میشود

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان کی شروع میشود

لازم به ذکر است آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، در سال ۱۴۰۲، در دستور کار است که پیش بینی می شود بر اساس اخبار، از تیر ماه، فراخوان واگذاری این سهام، به مشمولان، انجام گردد. افرادی که قصد گرفتن سهام عدالت، برای کودکان را دارند، می توانند، از طریق ورود به سایت ثبت نام سهام عدالت، اقدام نمایند.

با توجه به اطلاعیه های رسمی، قرار بر این بود تا پایان بهمن ماه سال گذشته، وزارت کار، لیست تمامی افراد جامانده ثبت نام سهام عدالت، که شامل گروه هایی همچون، کودکان تازه متولد شده در خانواده های واجد شرایط ثبت نام سهام عدالت، افرادی که اقدام به ثبت نام جهت دریافت سهام مورد نظر کرده اند اما، به هر دلیلی نام نویسی آن ها انجام نشده، افرادی که پس از پایان مهلت زمان ثبت نام سهام عدالت، تحت پوشش سازمان های حمایتی قرار گفته اند و غیره را تهیه نموده و در اختیار مجلس قرار دهد.

پس از ارائه لیست مورد نظر، توسط وزارت کار، پیش بینی می شود که تا پایان سال جاری، ثبت نام سهام عدالت برای کودکان و جاماندگان آغاز شود و تمامی افراد واجد شرایط، مجاز به نام نویسی و دریافت سهام مورد نظر شوند. دقت شود که تمامی مواردی که در بالا ذکر شده است، طبق اطلاعیه های رسمی، پیش بینی بوده و درحال حاضر، لازم به ذکر است با توجه به اعلام رسمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، در سال ۱۴۰۲، در دستور کار است که از خرداد ماه، فراخوان واگذاری این سهام، به مشمولان، انجام می‌شود.

اختصاص ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت به جاماندگان ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور اختصاص سهام عدالت به هر یک از مشمولان به ارزش حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال را ابلاغ کرد که این سهام از محل سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات اختصاص خواهد یافت.

هیات وزیران در جلسه ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و در اجرای بند الف تبصره ۲ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را تصویب کرد که این مصوبه با امضای محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

بر اساس این مصوبه، حداکثر ارزش سهام قابل واگذاری به هر یک از مشمولان سهام عدالت جدید، موضوع تصمیم مورخ ۱۶ اسفند شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی معادل حداکثر صد میلیون ریال تعیین می شود.

هیات وزیران به سازمان خصوصی سازی اجازه داد نسبت به واگذاری سهام دولت در بانک های ملت، تجارت و صادرات اقدام کند که بر این اساس ۲ درصد سهام بانک ملت، ۳ درصد از سهام بانک تجارت و ۲.۷ درصد سهام بانک صادرات مشمول این واگذاری می شود. طبق این مصوبه حقوق مالکانه سهام این تصویب نامه به مشمولان تعلق خواهد گرفت.

ارزش روز سهام عدالت

ارزش روز سهام عدالت

ارزش روز سهام عدالت

ارزش سهام عدالت من چقدر شد؟

امروز ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۱۱ میلیون ۱۱۹ هزار و ۸۸۵ تومان رسید.

شاخص کل بازار بورس نیز با۱۷۷۶۰ واحد افزایش در ارتفاع ۲.۱۳۶.۸۶۶ و شاخص هم  وزن در ارتفاع ۶۵۰.۷۷۲ واحدی قرار گرفته است.

ارزش معاملات امروز بازار بورس ۱۰۸۱۹ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم ۷۹۱۴ هزار میلیارد تومان قرار داد.

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای فارس، میدکو، فولاد، فملی، پارس، ومعادن و همراه صورت گرفت و شاخص های آریا، هرمز، وسپهر، فجهان، شگویا، فغدیر، مارون بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با افزایش قیمت مواجه شدند.

ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی در ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۱۱ میلیون ۱۱۹ هزار و ۸۸۵ تومان رسید. تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۴۹۰ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم(تومان) تعداد سهم هر سهامدار
فارس ۱۳۷۶ ۱۱۶۸
شگویا ۱۶۰۴ ۴۹
شاوان ۲۷۵۵ ۵
دانا ۳۴۳ ۴۵
بنیرو ۶۰۷ ۳
رمپنا ۱۴۲۴ ۱۴۳
اخابر ۱۰۴۷ ۲۴۴
کگل ۶۴۷ ۱۰۷
حکشتی‌ ۱۳۴۶ ۸۰
فولاد ۶۲۱ ۲۵۲۰
فولاژ ۱۶۹۵ ۴۸
فخوز ۳۹۹ ۱۱۶
ساراب ۲۹۴۵ ۹
ورنا ۷۶۲ ۳
حپترو ۳۹۴۲ ۱
کچاد ۹۸۰ ۲۳۷
وپست ۷۳۱ ۱۶
مارون ۱۷۸۵۵ ۴۹
شپنا ۸۸۴ ۴۱۶
شتران ۴۹۸ ۲۶۰۰
شبندر ۱۲۰۴ ۹۳۰
بسویچ ۶۸۱ ۹
وبملت ۳۴۹ ۳۰۵
وبصادر ۲۴۰ ۱۴۲۷
خاور ۴۰۲ ۴۲۰
وتجارت ۲۳۱ ۱۸۲۲
فایرا ۷۶۷ ۳۲
شراز ۱۸۹۱ ۴
جم ۵۳۶۶ ۴۲
فملی ۷۹۷ ۱۸۴۰
سدشت ۴۰۵۶ ۸
بفجر ۲۳۰۰ ۳۸
وتوصا ۱۰۷۵ ۱۲
 شبریز ۱۸۳۶ ۴۱
خساپا ۲۸۴ ۳۶
لکما ۱۳۶ ۲۲
بترانس ۳۲۴ ۳

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی امروز

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۱۲ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۸۰۹ تومان رسید. تعداد هرسهم برگه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شرکت سهامی قیمت پایانی هر سهم(تومان) تعداد سهم هر سهامدار
فارس ۱۳۷۶ ۲۲۹۲
شگویا ۱۶۰۴ ۴۷
شاوان ۲۷۵۵ ۴
دانا ۳۴۳ ۱۶
بنیرو ۶۰۷ ۳
رمپنا ۱۴۲۴ ۱۳۷
اخابر ۱۰۴۷ ۲۳۹
کگل ۶۴۷ ۱۰۴
حکشتی‌ ۱۳۴۶ ۷۸
فولاد ۶۲۱ ۲۵۲۰
فولاژ ۱۶۹۵ ۷۳
فخوز ۳۹۹ ۲۹۶
ساراب ۲۹۴۵ ۳
ورنا ۷۶۲ ۳
حپترو ۳۹۴۲ ۱
کچاد ۹۸۰ ۱۸۱
وپست ۷۳۱ ۱۶
مارون ۱۷۸۵۵ ۴۷
شپنا ۸۸۴ ۱۰۰۸
شتران ۴۹۸ ۲۰۹۰
شبندر ۱۲۰۴ ۹۱۲
بسویچ ۶۸۱ ۹
وبملت ۳۴۹ ۲۹۹
وبصادر ۲۴۰ ۱۴۰۰
خودرو ۳۷۲ ۴۷
وتجارت ۲۳۱ ۱۷۸۸
 فایرا ۷۶۷ ۳۱
شراز ۱۸۹۱ ۴
جم ۵۳۶۶ ۴۱
فملی ۷۹۷ ۱۴۷۳
سدشت ۴۰۵۶ ۸
بفجر ۲۳۰۰ ۳۸
وتوصا ۱۰۷۵ ۱۲
شبریز ۱۸۳۶ ۱۵
خساپا ۲۸۴ ۳۹
لکما ۱۳۶ ۲۲
بترانس ۳۲۴ ۳

ثبت نام وام سهام عدالت بانک ملی

وام سهام عدالت، یک از تسهیلاتی است که به عنوان کمک هزینه خرید کالا های مختلف، به افرادی که دارای سهام عدالت می باشند، داده می شود. افرادی که این وام را دریافت می کنند، می توانند از طریق کارت اعتباری وام سهام عدالت، اقدام به خرید کالا های مختلف، از فروشگاه های طرف قرار داد، با بانک های عامل، جهت ارائه وام سهام عدالت نمایند. این تسهیلات، از جمله تسهیلاتی بود که برای افرادی که دارای سهام عدالت ۱ میلیون تومانی و ۵۰۰ هزار تومانی می باشند، در نظر گرفته شد.

بر این اساس، فرد متقاضی باید به یکی از اپلیکیشن های ایوا، بله یا شصت بانک ملی ایران مراجعه کرده و پس از آن گزینه نشان بانک در هر کدام از اپلیکیشن‌ها را انتخاب کند. بعد از آن گزینه هویت‌سنجی را انتخاب و مراحل مربوطه را انجام دهد و سپس باید به نشان اعتباری وارد شده و درخواست تسهیلات کند.

وام سهام عدالت فرصتی است که از سوی بانک مرکزی برای دارندگان سهام عدالت در نظر گرفته شده است. بر این اساس دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی می توانند تا سقف ۱۴ میلیون تومام و دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی می توانند تا سقف ۷ میلیون تومان وام دریافت کنند. اما نکته قابل توجه این است که این وام در قالب کارت های اعتباری به مشمولان پرداخت می شود.

یکی از هدف های پرداخت این وام از سوی دولت افزایش نقدینگی سهامداران عدالت است.علاوه براین در حال حاضر دو بانک ملی و تجارت زیر ساخت های لازم برای اعطای این وام را تهیه کرده‌اند. بامک ملی از اسفند ۹۹ اقدام به پرداخت تسهیلات به سهامداران کرده است.

نکته نخست این که افراد متقاضی باید ابتدا باید در بانک ملی حساب داشته باشند و پس از ان از طریق اپلیکیشن های بامک اقدام به ثبت درخواست خود کنند. البته نکته مهم این است که سهامداران باید حتما کارت ملی جدید داشته باشند. همچنین همه سهامداران عدالت، که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از کارت اعتباری سهام عدالت استفاده کنند همچنین باید حتما در سامانه سجام به نشانی https://www.sejam.ir ثبت نام کنند و احراز هویت شوند و بعد در بانک ثبت نام کنند. مشمولان سهام عدالت، که شرایط عمومی دریافت تسهیلات را در بانک‌ها دارند، می‌توانند تسهیلات دریافت کنند. علاوه براین نباید سهام عدالت فرد متقاضی توقیف شده باشد.

برای دریافت کارت اعتباری از بانک ملی، مشمولان مستقیم باید بانک ملی را به عنوان کارگزار خود انتخاب کنند (می‌توانند از طریق تغییر کارگزار ناظر این کار را انجام دهند) سپس می‌توانند تا ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت خود را تسهیلات کارت اعتباری (دو میلیون تومان تا سقف ۱۰ میلیون تومان) درخواست کنند.

با توجه به زمان معاملاتی بورس، افرادی که متقاضی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت هستند حتما در روز‌های کاری و در ساعت ۸ صبح تا ۱۶ اقدام به ثبت نام کنند تا فرایند توثیق سهام، سریع‌تر انجام شود.

چه کسانی نمی‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند؟

البته اگر مشمولان مستقیم، حتی یک سهم از پرتفوی خود را فروخته باشند، نمی‌توانند کارت اعتباری را دریاف کنند. همچنین اگر یک مرجع قانونی به شرکت سپرده‌گذاری نامه‌ای بدهد که بر اساس آن سهام فرد توقیف شده باشد، آن فرد نمی‌تواند کارت اعتباری دریافت کند. همچنین چنانچه فرد سجامی نشده باشد، احراز هویت نشده است و بنابراین امکان دریافت کارت اعتباری را ندارد.

با وجود آنکه به گفته مسئولان، مذاکرات با ۱۰ بانک برای ارائه خدمت مذکور ادامه دارد اما تا کنون فقط دو بانک ملی و تجارت برای اعطای کارت اعتباری اعلام آمادگی کرده‌اند. مشمولان در مرحله نخست حتما باید در سامانه سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت‌نام کرده باشند تا اطلاعات هویتی آنها ثبت شده باشد.

تمامی مراحل درخواست و دریافت کارت اعتباری از محل سهام عدالت غیر حضوری بوده و نیازی به مراجعه حضوری به شعب نیست.

بر این اساس، فرد متقاضی باید به یکی از اپلیکیشن های ایوا، بله یا شصت بانک ملی ایران مراجعه کرده و پس از آن گزینه نشان بانک در هر کدام از اپلیکیشن‌ها را انتخاب کند. بعد از آن گزینه هویت‌سنجی را انتخاب و مراحل مربوطه را انجام دهد و سپس باید به نشان اعتباری وارد شده و درخواست تسهیلات کند.

چنانچه متقاضی مایل باشد کارت اعتباری را از بانک تجارت دریافت کند، باید درخواست خود را در اپلیکیشن زمرد بانک تجارت ثبت کند و پس از آن، بانک نسبت به استعلام تعداد سهام عدالت و توثیق آن برای پرداخت تسهیلات اقدام کرده و پس از گذراندن سایر استعلام‌ها، مبلغ تسهیلات، سود تسهیلات، مبلغ اقساط و … را تعیین و به مشتری اعلام و وجه تسهیلات را به شماره حساب متقاضی تسهیلات واریز می‌کند.

ثبت نام وام سهام عدالت بانک ملی

ثبت نام وام سهام عدالت بانک ملی

شرایط بازپرداخت وام

بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری سهام عدالت در اقساط ۳۶ ماهه و با نرخ ۱۸ درصد خواهد بود، البته در صورتی که کل مبلغ تسهیلات تا ۳۶ روز پس از دریافت آن به صورت یکجا بازگردانده شود، سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.

نکات مهم دریافت کارت اعتباری

مهم‌ترین نکته در دریافت وام سهام عدالت این است که کارت اعتباری فیزیکی نیست بلکه نشان بانک است و جز برای خرید کالاهای داخل فروشگاه طرف قرارداد با بانک استفاده دیگری ندارد و نمی‌توان آن را به پول نقد تبدیل کرد.

باید به این نکته توجه شود که افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند، وام ۱۴ میلیون تومانی و افرادی که سهام ۵۰۰ هزار تومانی دارند، وام هفت میلیون تومانی دریافت خواهند کرد. همچنین متقاضیان حتما باید در یکی از بانک‌های ملی و تجارت که درحال حاضر کارت اعتباری می‌دهند، حساب داشته باشند.

آیا برای وام سهام عدالت ضامن نیاز است؟

برای دریافت این وام نیازی به وثیقه یا ضامن نیست. تنها ضامن لازم خود سهام عدالت می‌باشد که بانک بر اساس آن قرار است مبلغ وام را پرداخت کند. بنابراین در صورت دریافت وام و ناتوانی در پرداخت اقساط وام، بانک می‌تواند سهام شما را به فروش برساند تا مبلغ وام پرداختی را تسویه کند.

بازپرداخت این وام سه ساله بوده و با سود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. اما برای تشویقی به افرادی که در سی روز نخست دریافت وام، مبلغ پرداختی بانک را تسویه کند هیچ سودی از او دریافت نمی‌شود.

اخذ تسهیلات وام سهام عدالت از بانک، با توجه به در درسترس بودن فقط ۶۰ درصد سهم شرکت‌های استانی قابل دریافت می‌باشد و دریافت تسهیلات با ۱۰۰ درصد سهام خود فعلا در دسترس نیست. پیش قدم اعطای این تسهیلات بانک تجارت و ملی بین مبالغ ۷ تا ۱۳ میلیون تومان است که به صورت کارت اعتباری آن را ارائه می‌دهند.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار