۱۴:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۳

واکنش حماس و جهاد اسلامی به شهادت ۳ جوان فلسطینی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به شهادت سه فلسطینی در درگیری‌های روز گذشته با نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سیاست کشتار و ترور مردم بی گناه فلسطین درکرانه باختری و قدس اشغ...

واکنش حماس و جهاد اسلامی به شهادت ۳ جوان فلسطینی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به شهادت سه فلسطینی در درگیری‌های روز گذشته با نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سیاست کشتار و ترور مردم بی گناه فلسطین درکرانه باختری و قدس اشغالی هرگز امنیت را برای دشمنان به ارمغان نخواهد آورد و به آن‌ها در سرزمین قدس مشروعیت نخواهد بخشید.

به گزارش خبرگزاری شهاب، این جنبش در بیانیه خودگفت: ما برای سه شهید قهرمان خود، «خلیل طوالبه» و «صائب عباهره» از جنین و «سیف أبو لیبده» از طولکرم که در سحر روز اول ماه رمضان ناجوانمردانه به شهادت رسیدند، عزاداریم. این جنایت‌ها صرفا عزم و اراده ملت فلسطین برای مقابله با اشغالگران جهت گرفتن انتقام خون شهدا و دفاع از سرزمین و مقدسات خود را تقویت می‌کند.»

از سوی دیگر،  جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز ضمن تسلیت شهادت ۳ شهید، تاکید کرد که جهاد و مبارزه ملت فلسطین علیه اشغالگران ادامه دارد.

این بیانیه آمده است که واکنش فلسطینی‌ها به این جنایت متناسب با آن خواهد بود. جهاد اسلامی مسئولیت تمامی پیامد‌های این جنایت را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد که خون شهدا هرگز هدر نخواهد رفت و مبارزان فلسطینی انتقام آنان را گرفته و راهشان را ادامه خواهند داد.

رسانه‌های صهیونیستی سحرگاه امروز اعلام کردند نیرو‌های رژیم اشغالگر ۳ فلسطینی را در تقاطع «عربا» در جنین در شمال کرانه باختری به قتل رساندند.

به گزارش الجزیره به نقل از رسانه‌های صهیونیستی، نیرو‌های مشترک «شین بت» و ارتش این ۳ فلسطینی را هنگام تلاش برای دستگیری آن‌ها به شهادت رساندند.

روز گذشته نیز منابع محلی از درگیری فلسطینیان با نظامیان اشغالگر صهیونیست در شهر الخلیل در کرانه باختری و شهادت «احمد یونس الاطرش» ۲۹ ساله که ۸ سال از زندگی خود را در زندان اشغالگران سپری کرده و به تازگی آزاد شده بود، خبر دادند.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار