۱۱:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۳

اقتصادی

وام ۳۰۰ میلیون بانک رسالت با سود کم

بانک رسالت یکی از بانک هایی است که برای پرداخت وام سود خیلی کمی دارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه است و برای همین خیلی از مردم به آن علاقه دارند و به دنبال وام گرفتن از این بانک هستند .

وام ۳۰۰ میلیون بانک رسالت با سود کم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بانک رسالت یکی از بانک هایی است که برای پرداخت وام سود خیلی کمی دارد و از لحاظ اقتصادی به صرفه است و برای همین خیلی از مردم به آن علاقه دارند و به دنبال وام گرفتن از این بانک هستند . برای مشاهده  جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

وام ۳۰۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد بانک رسالت

وام قرض الحسنه بانک رسالت با کارمزد ۲درصدی تا سقف ۳۰۰میلیون تومان با افتتاح حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده‌ی حداقل ۳ماه و حداکثر ۶ماه قابل دریافت است.

رسالت

 

وام با کارمزد بانک رسالت حداکثر بازپرداخت ۶۰ماهه (برای سقف ۳۰۰میلیون تومان) دارد و به‌طور کلی مدت زمان بازپرداخت اقساط این وام به خواب سپرده‌ بستگی دارد؛ یعنی هرچه خواب سپرده‌ی شما بیشتر باشد، بازپرداخت اقساط افزایش می‌یابد. به عنوان مثال در قبال هر ماه اضافه‌تر خواب سپرده، ۲ماه به بازپرداخت اقساط اضافه می‌شود.

برای دریافت وام با کارمزد رسالت نیاز به کسب معدل حساب است. کسب معدل برای حساب جاری یا پس‌انداز فرقی ندارد و با نگهداری سپرده و گردش پول، معدل حساب به شما تعلق می‌گیرد. همچنین به ازای هر یک ماه افزایش خواب سپرده، ۲۰درصد مبلغ سپرده را به امتیازات معدل حساب شما اضافه می‌کنند.

وام ۳۰۰میلیون تومانی بدون کارمزد بانک رسالت فقط یک تفاوت با وامی که پیش از این توضیح دادیم دارد. تفاوت این دو وام در کارمزد آن‌ها است؛ وام اول کارمزد ۴درصدی دارد و این وام بدون کارمزد است.

این وام بانک رسالت برای کسانی که مرجع تقلیدشان دریافت وام با کارمزد را دارای شبهه دینی اعلام کرده بودند یا خودشان علاقه‌مند به دریافت تسهیلات بدون کارمزد هستند بسیار مناسب است.

سقف این وام، ۳۰۰میلیون تومان و بدون کارمزد است. برای دریافت این وام نیاز به افتتاح حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده (حداقل ۳ماه) است.

آگاهی از جزئیات وام‌های مختلف بانک‌ها، باعث می‌شود تصمیم‌های مالی بهتری بگیرید؛ تصمیمی که بیش‌ترین تطبیق با نیازها و شرایط مالی شما را دارد. مطالعه‌ی مطلب پایین را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

وام ۳۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد

وام ۳۰۰میلیون تومانی بدون کارمزد بانک  فقط یک تفاوت با وامی که پیش از این توضیح دادیم دارد. تفاوت این دو وام در کارمزد آن‌ها است؛ وام اول کارمزد ۴درصدی دارد و این وام بدون کارمزد است.

این وام بانک برای کسانی که مرجع تقلیدشان دریافت وام با کارمزد را دارای شبهه دینی اعلام کرده بودند یا خودشان علاقه‌مند به دریافت تسهیلات بدون کارمزد هستند بسیار مناسب است.

سقف این وام، ۳۰۰میلیون تومان و بدون کارمزد است. برای دریافت این وام نیاز به افتتاح حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده (حداقل ۳ماه) است.

نکات افتتاح حساب قرض‌الحسنه بانک رسالت

چند نکته‌ی قابل توجه در مورد سامانه‌‌ی new.mresalat.ir برای افتتاح حساب قرض‌الحسنه در بانک رسالت وجود دارد که باید رعایت کنید.

برای تعیین محل زندگی علاوه بر نوشتن آدرس خود، روی نقشه هم محل سکونت را باید مشخص کنید؛ پس کاملاًً دقیق آدرس و محل سکونت را روی نقشه انتخاب کنید. (توجه داشته باشید کارت بانکی شما به این آدرس ارسال می‌شود.)

. برای مشخص کردن کانون اجتماعی بانک رسالت، پیشنهاد می‌شود نزدیک‌ترین کانون اجتماعی به محل زندگی خود را انتخاب کنید.

. قبل از شروع مراحل افتتاح حساب این موارد را آماده کنید:

کارت ملی یا کد رهگیری صاحب حساب
سیم‌کارت فعال به‌نام صاحب حساب
کاغذ سفید بدون خط
خودکار آبی یا مشکی

۲. برآورد تسهیلات

پس از افتتاح حساب قرض‌الحسنه ی رسالت و خواب سپرده‌ی حداقل ۳ماهه، به پیشخوان مجازی بانک رسالت به آدرس pishkhan.rqbank.ir وارد شوید. در ادامه، گزینه‌ی برآورد وام را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات خود، برآورد تسهیلات به شما نشان داده خواهد شد. برآورد تسهیلات میزان امتیاز حساب و میزان اعتباری که می‌توانید دریافت کنید را مشخص می‌کند.

ضمناً یادآور می‌شویم برای افزایش امتیاز وام بانک رسالت، از دو راه می‌توان اقدام کرد:

افزایش مدت زمان خواب سپرده‌
انتقال امتیاز از حساب‌های دیگر

۳. اعتبارسنجی

مرحله‌ی سوم ثبت‌نام وام‌های بانک رسالت، فرآیند اعتبارسنجی است که برای مشخص کردن سقف مبلغ وام قابل دریافت، مدت زمان بازپرداخت اقساط و نوع ضمانت انجام می‌شود. اعتبارسنجی بانک رسالت از طریق سامانه‌ی imerat.ir (آی مرآت) انجام می‌شود.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت در سامانه‌ی مرآت:

مشخصات فردی
اطلاعات درآمدی
مشخصات حرفه‌ای و شغلی (بارگذاری سندهایی که میزان درآمد شما را نشان دهد)
اطلاعات مربوط به شغل دوم ( در صورتی که شغل دوم دارید)

به‌طور میانگین نتیجه‌ی اعتبارسنجی سامانه‌ی مرآت ۷ تا ۱۰روز پس از ثبت درخواست اعتبارسنجی، از طریق پیامک، اطلاع داده می‌شود و این گواهی به مدت یک سال قابل استفاده است.

مدارک لازم برای دریافت وام بانک رسالت

بانک ها برای پرداخت وام به متقاضیان، مدارک مختلفی درخواست می کنند که برخی از این مدارک به صورت عمومی برای دریافت وام از تمام بانک ها یکسان است و برخی مدارک برای بانک های مختلف متفاوت است. مدارک لازم برای دریافت وام بانک رسالت عبارتند از:

مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی

مدارک شغلی مانند فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار

نتیجه اعتبار سنجی سامانه مرآت

اطلاعات سکونتی و فردی

معرفی یک ضامن رسمی و ارائه مدارک هویتی و شغلی وی

ارائه سفته الکترونیکی با کد یکتای آن

پس از ارائه مدارک لازم به بانک رسالت، درخواست وام متقاضی بررسی شده و مبلغ و زمان بازپرداخت وام مشخص می شود. در نهایت اگر درخواست وام تایید شود از طریق پیامک به متقاضی اعلام می شود تا برای ثبت امضا و تکمیل مراحل دریافت وام به شعب بانک رسالت مراجعه کند.

سامانه وام بانک رسالت

از آن جا که مراحل ثبت درخواست وام در بانک رسالت به صورت الکترونیکی انجام می شود، این بانک سامانه های مختلفی را جهت سهولت دسترسی به خدمات طراحی کرده است. سامانه وام بانک رسالت به آدرس ibank.rqb.ir آماده ارائه خدمات از جمله ثبت نام وام به مشتریان این بانک است.

باید توجه داشت همانطور که در بخش شرایط ثبت نام وام بانک رسالت عنوان شد، متقاضیان برای درخواست وام از بانک رسالت باید در این بانک حساب قرض الحسنه داشته باشند. بنابراین لازم است تا افراد قبل از اقدام به ثبت نام در سامانه وام بانک رسالت، جهت افتتاح حساب به شعب بانک مراجعه کنند.

شرط دیگر اعطای وام بانک رسالت به متقاضیان، اعتبار سنجی بانکی در سامانه مرآت بانک رسالت بود. افراد می توانند با مراجعه به این سامانه از طریق آدرس imerat.ir ثبت نام نموده و اعتبار سنجی خود را انجام دهند و پس از مشخص شدن نتیجه اعتبار سنجی برای ثبت درخواست وام اقدام نمایند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط