20:45 - 1403/03/15

اخبار اقتصادی

وام مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان به بانک های عامل ابلاغ شد

طبق بخشنامه بانک مرکزی ، بانک‌های تجارت، رفاه کارگران، مسکن، ملت، صادرات ایران، سپه، ملی ایران، پارسیان و کشاورزی پیرو نامه‌ای پیرامون ابلاغ وام مسکن محرومین

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،طبق بخشنامه بانک مرکزی ، بانک‌های تجارت، رفاه کارگران، مسکن، ملت، صادرات ایران، سپه، ملی ایران، پارسیان و کشاورزی پیرو نامه‌ای پیرامون ابلاغ وام خانه محرومین برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

وام مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان به بانک های عامل ابلاغ شد

وام مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان به بانک های عامل ابلاغ شده‌است.طبق بخشنامه بانک مرکزی ، بانک‌های تجارت، رفاه کارگران، مسکن، ملت، صادرات ایران، سپه، ملی ایران، پارسیان و کشاورزی پیرو نامه‌ای پیرامون ابلاغ وام مسکن محرومین موضوع جز (۴) بند (ث) تبصره ۱۳ قانون بودجه سال جاری، به پیوست جدول سهمیه آن بانک موظف به تسهیلات بندی قانونی مذکور با سقف فردی مبلغ ۴ میلیارد ریال هستند که متقاضیان باید از سوی سامانه رفاه ایرانیان تایید شوند.

در بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی آمده است: لازم به ذکر است، باتوجه به بند ث تبصره یاد شده پیرامون ساز و کار نظارت بند مذکور، آن بانک موظف است نسبت به اعلام عملکرد بند مذکور به صورت فصلی هر سه ماه یکبار جهت ارسال به مراجع مربوطه اقدام نماید.

مسکن

وام مسکن محرومین با سقف فردی ۴۰۰ میلیون تومان به بانک های عامل ابلاغ شد

وام خرید مسکن

وام خرید خانه ، پیش از تغییر وضعیت اقتصادی در سال اخیر، کمک بزرگی برای خرید خانه محسوب می‌شد. زوجین و همچنین افراد مجرد می‌توانستند با این تصور که وام خرید مسکن حدود پنجاه درصد از قیمت خانه مورد نظرشان را پوشش خواهد داد به فکر خرید خانه بیفتند. با افزایش چشمگیر قیمت مسکن، این درصد کاهش یافت و حالا شاید به سی درصد یا بیشتر برسد.

انواع وام خرید مسکن

وام خرید خانه را به طور تخصصی می‌توان از بانک مسکن دریافت کرد ولی بانک‌های دیگری هم اعتبار ارائه این تسهیلات را دارند. بانک مسکن این وام را به دو صورت پرداخت می‌کند: وام خانه جوانان و وام اوراق، وام مسکن روستایی و وام بافت فرسوده.

وام خانه جوانان

این وام براساس سپرده‌گذاری و افزایش مقدار سپرده در حساب بانکی شخص داده می‌شود. متقاضی وام بعد از افتتاح حساب پس انداز جوانان، باید بین ۵ تا ۱۵ سال هر ماه به حساب سپرده‌اش پول واریز کند. مبلغ سپرده ماهانه هم در سال اول یک میلیون و صد هزار تومان و در سال پانزدهم یعنی سال آخر دومیلیون و ۳۰۰هزار تومان است. سقف وام مسکن جوانان هم ۴میلیارد تومان است.

وام اوراق مسکن

تسهیلاتی که می‌توانید از بانک مسکن دریافت کنید، وام اوراق است. متقاضیان این وام معمولاً افرادی هستند که پس‌انداز کافی ندارند یا خودشان نمی‌توانند سپرده جدیدی را افتتاح کنند و ۱۲ ماه در صف انتظار بمانند. برای همین اوراق تسه خریداری می‌کنند.قیمت اوراق تسه و تعداد اوراقی که باید بخرید هم در همین مطلب آورده‌ایم.

وام خانه روستایی

وام خانه روستایی  یکی دیگر از انواع وام مسکن است و اشخاصی که در شهری با حمعیت زیر ۲۵ هزار نفر یا روستا زندگی می کنند می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند.

ثبت‌نام وام مسکن روستایی به دو روش حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود و بانک‌های ملی، رفاه، مسکن، پست بانک، صادرات، ملت، کشاورزی، سپه و تجارت ارائه دهنده این وام هستند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز 100

مطالب مرتبط