اخبار اقتصادی

وام فوری/سقف وام بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران افزایش یافت

بانک قرض الحسنه مهر ایران سقف وام قرض الحسنه خود را از ۳۰۰ میلیون به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش داده که متقاضیان واجد شرایط تنها با پرداخت کارمزد چهار درصدی امکا

وام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه بانک قرض الحسنه مهر ایران سقف وام قرض الحسنه خود را از ۳۰۰ میلیون به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش داده که متقاضیان واجد شرایط تنها با پرداخت کارمزد چهار درصدی امکا برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

وام فوری/سقف وام بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران افزایش یافت

بانک قرض الحسنه مهر ایران سقف وام قرض الحسنه خود را از ۳۰۰ میلیون به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش داده که متقاضیان واجد شرایط تنها با پرداخت کارمزد چهار درصدی امکان دریافت آن را دارند.این مدیر بیان کرد: مشتریان برای دریافت این تسهیلات باید حداقل یک ماه میانگین حساب داشته باشند.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان قزوین تصریح کرد: وام قرض الحسنه ۴۰۰ میلیون تومانی بانک مهر ایران به افرادی پرداخت می‌شود که در یکی از شعب این مجموعه سپرده مورد نظر را داشته باشند و حداقل مدت سه ماه از زمان افتتاح حساب آن‌ها بگذرد.

وامی

وام فوری/سقف وام بانک‌ قرض‌الحسنه مهر ایران افزایش یافت

وی گفت: افراد متقاضی این وام نباید بدهی معوق یا چک برگشتی داشته باشند و در صورت داشتن شرایط مذکور تسهیلات به آن‌ها تعلق خواهد گرفت و پس از دریافت آن‌ها ظرف مدت ۳۶ ماه امکان بازپرداخت را دارند.

نائینی افزود: همچنین تسهیلات به افراد حقوقی با اولویت کسب‌ و کارهای‌ خرد و دانش‌بنیان تا سقف ۹۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

آئینی بیان کرد: این افزایش عطف به ما سبق نمی شود. یکی دیگر از اقدامات قابل توجه دولت افزایش دوره بازپرداخت وام بدون سود از ۳ سال به ۷ سال است. اتفاقی که یکی از خواسته‌های مردم ساکن در بافتهای فرسوده بود.

وی همچنین از ارائه معافیت های مالیاتی ویژه و تسهیلات مناطق محروم برای ساکنان ۱۶۷ هزار هکتار بافت ناپایدار شهری خبر داد و گفت: به عنوان مثال اگر صنایع در این مناطق مستقر شوند مانند صنایع دستی، گردشگری مشمول معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی می شوند.

وی با بیان اینکه برای احیای این بافت ها دولت وام ۵۵۰ میلیون تومانی پرداخت می کند. از این رقم سود ۱۸۵ میلیون صفر درصد است، افزود: ۳۰ درصد جمعیت شهرهای کشور ساکن بافتهای ناکارآمد و تاریخی هستند.

وی با یادآوری اینکه بناهای لرزان در ۱۶۷ هزار هکتار بافت شهری قرار دارند، ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه شهرداری ها مکلف هستند پروانه ساختمانی را حداکثر طی ۳ ماه و با تخفیف حداقل ۵۰ درصدی صادر کنند. اگر شهرداری‌ها به این تکلیف قانونی عمل نکنند ترک فعل بوده و از دستگاه قضایی قابل پیگیری است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تمهیدات دولت برای تسریع ساخت‌وساز در بافتهای فرسوده، یادآور شد: تا سال ۱۴۰۰ از وام ساخت ۱۵۰ میلیون تومان با سود صفر درصدی پرداخت می شد که با استفاده از منابع تبصره ۱۸ امسال سقف وام بدون سود به ۱۸۵ میلیون افزایش یافته است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط