وام ضروری بازنشستگان دو برابر شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: پارسال ثبت رقم وام ضروری ۱۵ میلیون تومان برای هر نفر بود که خوشبختانه امسال این سقف به دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از صدا و سیما، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خصوص وام بازنشستگان گفت: پارسال ثبت رقم وام ضروری ۱۵ میلیون تومان برای هر نفر بود که خوشبختانه امسال این سقف به دو برابر افزایش یافته و حدود ۳۰ میلیون تومان شده است.

ترکی در خصوص تغییراتی که در نحوه قرعه کشی و نوبت بازنشستگان انجام شده گفت: پیش از این قرعه کشی یک بار انجام می‌شد، اما امسال با توجه به افزایش سقف وامی که پرداخت می‌شود، این فرصت هر ماه ایجاد می‌شود و برای افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند، شانس یک نفر در طول سال ۱۲ بار شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور افزود: بازنشستگان می توانند پس از قرعه کشی از این امتیاز استفاده کنند.

ترکی با اشاره به اینکه در بخش وام ازدواج فرزندان بازنشستگان هم اقدامات خوبی در حال انجام است گفت: در زمینه تامین جهیزیه فرزندان بازنشستگان هم برنامه‌هایی در نظر داریم که در سال جاری اجرا خواهد شد.

وی در سفر به شهرستان محلات از مجتمع ایرانگردی و جهانگردی آب درمانی آبگرم و خانه امید بازنشستگان شهرستان محلات بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات حوزه بازنشستگی در این شهرستان قرار گرفت.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.