11:16 - 1403/04/18

وام بانک کشاورزی| وام های فوری و بی دردسر بانک کشاورزی + نحوه ثبت نام و دریافت وام بانک کشاورزی

صفر تا صد دریافت وام بانک کشاورزی را در اندیشه معاصر بخوانید و از انواع وام این بانک مطلع شوید.

وام قرض الحسنه 300 میلیونی بانک کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام بانک کشاورزی| وام های فوری و بی دردسر بانک کشاورزی و نحوه ثبت نام و دریافت وام بانک کشاورزی، عنوان گزارشی است که در اندیشه معاصر برایتان شرح خواهیم داد تا پس از مطالعه این مطب برای دریافت وام کشاورزی، سردرگم نباشید. درپایان بیان می کنیم که بانک کشاورزی به بازنشسته‌ها، مستمری‌بگیران و کارمندان بخش خصوصی و دولتی که حقوقشان را از این بانک می‌گیرند، وام بدون ضامن می‌دهد.

وام بانک کشاورزی

وام بانک کشاورزی در قالب طرح های مختلف مانند طرح باران و حامی گندم به فعالان حوزه های اقتصادی خصوصا بخش کشاورزی پرداخت می شود. درخواست این وام از طریق سامانه تسهیلات بانک کشاورزی بوده و این بانک به افرادی که حقوقشان از طریق بانک کشاورزی پرداخت می شود، وام بدون ضامن نیز پرداخت می نماید.

وام یکی از راهکار هایی است که در سیستم بانکی برای کمک به رونق چرخه اقتصادی و کسب سود بانک ها اندیشیده شده است. بانک کشاورزی به عنوان یک بانک شناخته شده، طرح های تسهیلاتی متفاوتی را برای کمک به بخش های اقتصادی و خصوصا بخش کشاورزی در نظر گرفته است. این طرح ها در قالب های متفاوت به متقاضیان مختلف اعطا می شود.

از آن جا که بانک کشاورزی برای اعطای تسهیلات خود شرایط خاصی داشته و هر کدام از طرح های تسهیلاتی این بانک مختص به قشر خاصی از متقاضیان است، نیاز است تا افراد پیش از اقدام به ثبت درخواست خود برای دریافت وام از بانک کشاورزی، از این شرایط و ضوابط آگاهی پیدا کرده و بر اساس سقف تسهیلات پرداختی و سود بازپرداخت آن تصمیم به دریافت وام بگیرند.

در اندیشه معاصر، سعی خواهد شد تا به انواع وام بانک کشاورزی و شرایط دریافت آن پرداخته و سامانه تسهیلات بانک کشاورزی معرفی شود و همچنین نکاتی در رابطه با نحوه ثبت نام و دریافت وام بانک کشاورزی، مبلغ وام بانک کشاورزی، نحوه بازپرداخت و اقساط تسهیلات و وام بدون ضامن بانک کشاورزی، مطرح خواهد شد.

انواع وام بانک کشاورزی

افراد در صورت نیاز به تامین نقدینگی برای انجام فعالیت های مختلف می توانند، از بانک ها درخواست انواع وام بانکی یا تسهیلات نمایند. همچنین اعطای وام یکی از روش های کسب سود برای بانک ها به شمار رفته و در راستای هدف تامین مالی مشتریان، بهبود چرخه اقتصادی و پرداخت هزینه های خود اقدام به پرداخت وام در طرح های مختلف می کنند.

انواع وام بانک کشاورزی عبارتند از:

 

طرح باران بانک کشاورزی: طرح باران یکی از طرح های تسهیلاتی بانک کشاورزی است که با هدف تامین مالی به گروه های مختلف مشتریان اعم از فعالان بخش کشاورزی، اصناف، بانوان و غیره اعطا شده و برای دریافت آن باید یک حساب سپرده کوتاه مدت یک درصدی، یا یک حساب جاری بدون دسته چک، در بانک کشاورزی افتتاح کرد.

 

طرح حامی گندم بانک کشاورزی: این طرح به صورت مخصوص به فعالان حوزه کشت گندم تعلق می گیرد و برای دریافت تسهیلات آن نیاز به افتتاح حساب سپرده کوتاه مدت یک درصدی در بانک کشاورزی است.

 

طرح بانو ایرانی بانک کشاورزی: بانک کشاورزی با هدف سهیم کردن بانوان کشور در فعالیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال و فقرزدایی از جامعه بانوان اقدام به اعطای تسهیلات به بانوان در قالب عقد مرابحه و با شرط افتتاح حساب سپرده کوتاه مدت یک درصدی، می کند.

 

تسهیلات اعتباری بانک کشاورزی شامل تسهیلات سرمایه ای و تسهیلات سرمایه در گردش: تسهیلات سرمایه ای به طور خاص برای خرید کالا های سرمایه ای اعطا می شود اما تسهیلات سرمایه در گردش به عنوان تامین مالی بخشی از هزینه های جاری واحد های اقتصادی در نظر گرفته شده است.

 

وام های فوری و بی دردسر بانک کشاورزی

وام ۳۰۰ میلیون تومانی طرح احسان بانک کشاورزی
وام ۳۰۰ میلیون تومانی طرح مهر ماندگار بانک کشاورزی
وام ۲۰۰ میلیون تومانی طرح بانوی ایرانی بانک کشاورزی
وام ۲۰۰ میلیون تومانی طرح گندم بانک کشاورزی
وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن بانک کشاورزی
وام ۱۰۰ میلیون تومانی طرح باران یک بانک کشاورزی

شرایط دریافت وام بانک کشاورزی

به گزارش اندیشه معاصر، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که در بخش های اقتصادی مختلف به ویژه بخش کشاورزی فعال بوده یا قصد شروع فعالیت را داشته باشند، در صورتی که فاقد بدهی معوق و یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند، می توانند برای دریافت وام از بانک کشاورزی اقدام کنند. از شرایط دریافت وام بانک کشاورزی این است که طرح مورد نظر برای تامین اعتبار از لحاظ اقتصادی و مالی و حقوقی موجه و با ضوابط بانک برای پرداخت وام منطبق باشد.

 

افراد فعال در حوزه تحقیقات کشاورزی هم می توانند، اقدام به درخواست وام از بانک کشاورزی کرده و در صورت تصویب هیئت مدیره بانک از تسهیلات پرداختی بهره مند شوند. پرداخت وام بانک کشاورزی به اتباع سایر کشور ها و یا اشخاص حقوقی که بیش از ۵۰ درصد سهام آن ها متعلق به اتباع سایر کشور ها باشد طبق دستورالعمل های ابلاغی بانک مرکزی صورت می گیرد. همچنین پرداخت تسهیلات به شرکت هایی که محل فعالیت یا ثبت آن ها خارج از کشور است، مجاز نیست.

 

هریک از طرح های تسهیلاتی مختص به یک قشر از فعالان جامعه است مانند طرح حامی گندم که به کشاورزان گندم اختصاص دارد یا طرح بانو ایرانی که مخصوص بانوان خود اشتغال است. طرح باران بانک کشاورزی قابل استفاده عموم جامعه است و از شرایط آن غیر از شروط عمومی، داشتن حساب سپرده در بانک کشاورزی و سپری شدن مدت زمان مشخصی از سپرده گذاری در بانک است.

سامانه تسهیلات بانک کشاورزی

بانک کشاورزی از جمله بانک هایی است که اقدام به راه اندازی سامانه ثبت و پیگیری درخواست تسهیلات کرده است. در سایت بانک کشاورزی به آدرس bki.ir بخشی تحت عنوان خدمات و محصولات وجود دارد که یکی از زیر شاخه های آن بخش سامانه ها است. در این بخش سامانه های مختلف بانک کشاورزی به منظور ارائه خدمات الکترونیک به اقشار جامعه، در نظر گرفته شده است.

سامانه تسهیلات بانک کشاورزی شامل بخش های مختلف از جمله ثبت و پیگیری درخواست دریافت وام و محاسبه سود و اقساط تسهیلات است. استفاده از این سامانه به تسهیل خدمت رسانی بیشتر به همه متقاضیان کمک کرده و در وقت مشتریان و کارکنان بانک صرفه جویی می شود. مزیت استفاده از سامانه های اینترنتی برای درخواست وام، کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر از شرایط دریافت طرح های مختلف تسهیلات است.

نحوه ثبت نام و دریافت وام بانک کشاورزی

پرداخت وام بانک کشاورزی از طریق محاسبه میانگین سپرده انجام می شود. بنابراین نیاز است تا ابتدا متقاضیان دریافت وام، درخواست خود را در سامانه تسهیلات بانک کشاورزی ثبت کرده تا کارشناسان بانک در اسرع وقت درخواست را با توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک بررسی کرده و در صورت تطبیق با شرایط پرداخت تسهیلات، با متقاضی ارتباط برقرار کنند.

 

نحوه ثبت نام و دریافت وام بانک کشاورزی در سامانه تسهیلات به این صورت است که ابتدا باید وارد بخش خدمات و محصولات سایت بانک کشاورزی شد.

سپس باید از طریق بخش سامانه ها به زیر بخش سامانه های تسهیلاتی رفت.در این بخش، صفحه ای باز می شود که باید شخص کد ملی خود را وارد کند.پس از وارد کردن کد ملی، صفحه ای باز می شود که می توان از طریق کد رهگیری یا ثبت اطلاعات شناسنامه ای وارد سامانه شده و اقدام به ثبت درخواست دریافت وام خود کرد.

روند دریافت وام از تمامی بانک ها روندی است، که نیاز به زمان داشته و باید درخواست ابتدا از سمت بخش های ذی ربط بانک مورد بررسی و تایید قرار گیرد. پس از تایید درخواست دریافت تسهیلات، مشتری می تواند به یکی از شعب بانک کشاورزی مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم و عقد قرارداد، دریافت وام، تسهیلات مورد نیاز خود را پس از گذشت مدت زمان اعلام شده، دریافت کند.

مبلغ وام بانک کشاورزی

محاسبه مبلغ وام بانک کشاورزی به این صورت است، که طبق میانگین سپرده، ۲ تا ۳ برابر رقم میانگین می توان، درخواست دریافت وام را ثبت کرد. سقف پرداخت اکثر طرح های تسهیلاتی بانک کشاورزی ۱۰۰ میلیون تومان است. در واقع متقاضی دریافت وام می تواند، با ثبت درخواست خود و ارائه مدارک مورد نیاز، طبق تشخیص بانک تا سقف تعیین شده، وام بگیرد.

 

برای پرداخت هر یک از طرح های تسهیلاتی نیاز به مدت سپرده گذاری معینی است تا بر اساس این مدت میانگین سپرده محاسبه شود و مبنای پرداخت وام قرار گیرد. هر چقدر مدت بیشتری از افتتاح حساب سپرده در بانک کشاورزی گذشته باشد، می توان تقاضای دریافت مبلغ بیشتری برای تسهیلات کرد. به عنوان مثال در طرح باران بانک کشاورزی، در صورت سپرده گذاری دو ماهه در بانک، یک برابر مبلغ میانگین سپرده و در صورت سپرده گذاری شش ماهه در بانک تا چهار برابر مبلغ میانگین سپرده وام پرداخت می شود.

نحوه بازپرداخت و اقساط تسهیلات بانک کشاورزی

درباره نحوه بازپرداخت و اقساط تسهیلات بانک کشاورزی باید توضیح داد که بازپرداخت به چند روش امکان پذیر بوده و تعداد اقساط بستگی به طرح تسهیلاتی پرداختی و توافق بانک و مشتری دارد.

در دنیای دیجیتال امروز، تمامی واحد های خدماتی در پی راهکاری برای سرعت بخشیدن به ارائه خدمات و جلوگیری از اتلاف وقت هستند، که بانک ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

از روش های بازپرداخت اقساط تسهیلات بانک کشاورزی می توان به استفاده از همراه بانک یا اینترنت بانک اشاره کرد.

 

برای پرداخت اقساط وام بانک کشاورزی به صورت حضوری، مشتریان می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک تاریخ معینی را در ماه برای پرداخت اقساط وام خود مشخص کنند. همچنین می توان به خود پرداز ها و یا کیوسک بانک ها مراجعه کرده و با وارد کردن شماره قرارداد تسهیلات، اقدام به بازپرداخت وام خود یا دیگران کرد.

برای پرداخت اقساط از طریق سایت بانک کشاورزی باید با مراجعه به سایت ib.agri-bank.com اقدام کرد./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط