23:53 - 1403/04/17

اقتصادی

وام ازدواج | کد رهگیری وام ازدواج کجاست؟ /تغییرات پرداخت وام فرزندآوری و وام ازدواج در دولت جدید

نحوه دریافت وام ازدواج از چه سایتی میباشد؟ چگونه وام ازدواج را دریافت کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج توانسته خیلی از جوانان را امیدوار کند  وام ازدواج یکی از روش هایی است که جوانان با استفاده از آن میتوانند خیلی از مشکلات اول زندگی خود را حل کنند. وام ازدواج به دلیل شرایط ویژه ای که دارد توانسته است خیلی از مردم را به فکر ازدواج فرو برد چرا که این وام بازپرداخت طولانی مدت با پرداخت ماهیانه نسبتا پایینی دارد.  برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

کد رهگیری وام ازدواج کجاست؟

برای بازیابی کد رهگیری وام ازدواج ابتدا به سایت زیر بروید.

https://ve.cbi.ir/GetTraceCD.aspx

در این قسمت به ترتیب:

شماره ملی

حرف اول نام

حرف اول نام خانوادگی

تاریخ تولد

تاریخ ازدواج

را وارد کنید و سپس گزینه مشاهده و رهگیری را بزنید./تجارت نیوز

وام ازدواج

وام ازدواج

۱. تسهیلات قرض الحسنه ازدواج (موضوع ماده (۶۸) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:

-۱-۱ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که تاریخ ازدواج آن ها بعد از ۱۴۰۱/۱/۱بوده است مبلغ سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله

-۱-۲ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر بیست و پنج سال و زوج های زیر بیست و سه سال مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون (۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال

نحوه محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به کل مبلغ وامی که دریافت می‌کنید بستگی دارد:

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است.

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود سه میلیون و ۱۹۰ هزار تومان است.

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در حالتی که یکی از زوجین تسهیلات ۳۵۰ میلیونی و آن یکی تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بگیرد، به بیش از پنج میلیون و ۹۱۰ هزار تومان تبدیل می‌رسد و این هزینه برای متقاضیانی که به صورت هم‌زمان امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را داشته باشند، حدودا شش میلیون و ۳۷۰ هزار تومان خوهد بود.

نکته ۱: اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به شرطی براساس موارد گفته‌شده در بالا است که مثل سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مدت بازپرداخت اقساط ۱۰ ساله باشد.

نکته ۲: این احتمال وجود دارد که مدت بازپرداخت اقساط به ۱۲ سال افزایش پیدا کند. در این صورت، مبلغ اقساط وام ازدواج کمتر می‌شود و مثلا به‌جای اقساط دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومانی بابت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، باید ماهانه تقریبا دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به بانک قسط پرداخت کرد.

محاسبه اقساط ماه‌های خاص

احتمالا می‌دانید که اقساط وام ازدواج در برخی از ماه‌ها متفاوت است. مثلا متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را دارد و بابت آن باید ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قسط بدهد، در همان ماه اول باید قسط ۱۲ میلیون تومانی بپردازد.

این قسط در ماه سیزدهم، یعنی ماه اول سال دوم، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در ماه بیست‌وپنجم، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

این عدد در ماه ۱۰۹، یعنی اولین ماه از آخرین سال بازپرداخت اقساط، به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد و نهایتا متقاضی بعد ۱۰ سال ۳۷۸ میلیون تومان به بانک برمی‌گرداند.

برای آن دسته از متقاضیانی که به شکل هم‌زمان فرصت دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیونی را دارند، اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در ماه اول شامل دو قسط ۱۴ میلیون تومانی می‌شود و در مجموع برای هر دو زوج این رقم به عدد شگفت‌انگیر ۲۸ میلیون تومان می‌رسد.

نهایتا هر دو متقاضی به‌شکل جداگانه باید بعد از ۱۰ سال حدود ۴۲۷ میلیون تومان به بانک برگردانند./فردا نیوز

ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج از سامانه ve.cbi.ir

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دیجیتالی شدن امور، اکثر خدمات ارائه شده از سوی دولت و بخش خصوصی، از طریق اینترنت انجام می شود، بانک ها نیز از این امر، تبعیت کرده و خدمات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه می دهند؛ چرا که، خدمات اینترنتی، محدودیت ساعت ندارند و کاربر، در هر ساعتی که وقت آزاد داشته باشد، می تواند از خدمات مورد نظر خود، استفاده کند.

یکی از این خدمات، ثبت نام برای انواع تسهیلات بانکی می باشد، مانند آن که ثبت نام آن، از طریق اینترنت انجام می شود. به همین منظور، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت درخواست اینترنتی آن  از سامانه ve.cbi.ir توضیحات لازم آورده شده است.

جهت ثبت درخواست اینترنتی وام ازدواج ۱۴۰۳، ابتدا وارد سامانه ve.cbi.ir، شوید. سپس، از منوی سمت راست صفحه، گزینه ثبت نام جدید را انتخاب نمایید.

در این مرحله، فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای شما نمایش داده می شود و می بایست اطلاعات خود را به طور دقیق، وارد نموده و سپس، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

در نهایت، اگر تمام اطلاعات وارد شده از سوی متقاضی، صحیح باشد، این اطلاعات، توسط سازمان ثبت احوال جمهوری اسلامی ایران، تایید شده و پیامی، حاوی کد رهگیری ده رقمی، برای افراد، نمایش داده می شود. این کد ده رقمی، جهت رهگیری وضعیت وام ازدواج است و در بقیه مراحل ثبت نام، تا زمان دریافت مبلغ وام، داشتن این کد، برای انجام مراحل دیگر و پیگیری وضعیت درخواست آن، ضروری می باشد.
سایت کدام بانک برای ثبت نام آن  باز است

در بخش های قبل، در رابطه با هدف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، جهت طراحی سامانه ve.cbi.ir توضیح دادیم و همچنین، نحوه ورود به سایت تسهیلات قرض الحسنه و تکمیل فرم ثبت نام آن ، از طریق این سامانه، بیان شد.

 سایت کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است؟

در پاسخ به این سوال که سایت کدام بانک برای ثبت نام آن در سال ۱۴۰۳ باز است، باید گفت در حال حاضر، سایت بانک های ملت، پست بانک، رسالت، تجارت، ملی ایران، سپه، مسکن، رفاه کارگران، پارسیان، صادرات، آینده، گردشگری، پاسارگاد، اقتصاد نوین، عسکریه، شهر، کوثر، حکمت، ایران زمین، توسعه تعاون، دی، انصار، مهر ایران، سامان، امید، کشاورزی و سینا، برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳، در دسترس قرار دارند و متقاضیان، می توانند با ورود به سایت این بانک ها، برای ثبت نام وام ازدواج اقدام نمایند.

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط