14:30 - 1403/04/16

وام ازدواج| مشاهده وضعیت وام ازدواج + پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری ve.cbi.ir

جهت مشاهده وضعیت وام ازدواج 1403 به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت وام ازدواج به آدرس ve.cbi.ir می توان اقدام کرد که جزئیات و نحوه آن در ادامه ارائه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج؛ مشاهده وضعیت وام ازدواج و پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری ve.cbi.ir ، عنوان گزارشی است که در ادامه می خوانید از این رو جهت پیگیری وام ازدواج می بایست کد ملی و کد رهگیری در دسترس باشد که جزئیات آن در اندیشه معاصر ارائه شده است.

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری ve.cbi.ir

وام ازدواج، تسهیلات ویژه‌ای است که بانک مرکزی برای ازدواج افراد در نظر گرفته و مبلغ آن هر سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور دستخوش تغییراتی می‌شود.شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است و ثبت نام آن چگونه انجام می‌شود.

با ما در اندیشه معاصر همراه باشید تا نحوه ثبت نام وام ازدواج در سامانه ve.cbi.ir، را برسی کنیم.

بعد از انجام ثبت نام در سایت وام ازدواج به آدرس ve.cbi.ir (طبق مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم)، زمان مراجعه حضوری شما به بانک مشخص می‌شود. پس از آن حداکثر به مدت ۱۲ روز کاری با در دست‌داشتن مدارک لازم می‌توانید به بانک و شعبه مورد نظرتان مراجعه نمایید تا ادامه مراحل ثبت نام را (حضوری) طی کنید.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است؟

با تصویب نمایندگان مجلس، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها از ابتدا سال ۹۸ باشد، ۳۰۰ میلیون تومان و برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، ۳۵۰ میلیون تومان است.

این در حالی است که وام این افراد در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان بود.

سامانه ثبت نام وام ازدواج

با ورود به سامانه وام ازدواج ve.cbi.ir می‌توانید مراحل ثبت نام و پیگیری تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را انجام بدهید. بعد از ورود به این سایت با فرم زیر روبرو می‌شوید:

منظور از فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳همان فرم آنلاین در سایت ve.cbi.ir است که مشخصات هویتی مربوط خود و همسرتان در آن می‌نویسید.

افراد واجد شرایط برای دریافت وام ازدواج می‌توانند به سایت ve.cbi.ir وارد شوند و فرآیند زیر را طی کنند:

فرم ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳ را به صورت کامل پُر کنید.

با کلیک بر روی گزینه “مشاهده وضعیت” و وارد کردن کد رهگیری ۱۰ رقمی می‌توانید وضعیت ثبت نام اینترنتی تسهیلات را پیگیری کنید.

بعد از پیگیری وضعیت و مشخص شدن زمان مراجعه حضوری، حداکثر ۱۲ روز کاری فرصت دارید تا به همراه مدارک خود به بانک و شعبه مورد نظر مراجعه نمایید.

با مراجعه حضوری به بانک، مراحل ثبت نام را تکمیل می‌کنید.

پیگیری وضعیت وام ازدواج با کد ملی در سال ۱۴۰۳

هزینه های بالای ازدواج، از جمله مشکلات زوج های جوان، در شروع زندگی مشترک می باشد و به همین دلیل دولت، با همکاری و کمک بانک مرکزی، کمک هزینه ای، تحت عنوان وام ازدواج را برای زوج های جوان در نظر گرفته که با کمک این وام از انواع وام بانکی، در ابتدای زندگی مشترک، با مشکلات اقتصادی کمتری مواجه شوند.

مرحله اول برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، ثبت نام هریک از زوجین، در سایت ve.cbi.ir می باشد. پس از آن، متقاضی باید، از طرق پیش بینی شده و با ورود به سایت ثبت نام، اقدام به استعلام و پیگیری وام ازدواج ثبت نامی نموده و وضعیت آن را مشاهده کند تا بتواند، از تاریخ اعلام شده در سایت، برای مراجعه به بانک اعطا کننده وام، مطلع گردد و با مراجعه به بانک و ارائه مدارک لازم، موفق به اخذ وام شود.

با توجه به اینکه، یکی از سوالات رایج در خصوص مشاهده وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​، پیرامون استعلام وضعیت این وام، با کد ملی ثبت نام کننده است، در این بخش از اندیشه معاصر، قصد داریم، به این پرسش پاسخ دهیم که صرف داشتن کد ملی، برای پیگیری وام ازدواج، کافی است یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت، خیر، صرف داشتن کد ملی ثبت نام کننده، برای اطلاع از وضعیت وام، کافی نبوده و متقاضی باید، علاوه بر کد ملی، کد رهگیری ده رقمی ای که پس از ثبت نام در سایت مربوطه، به فرد ثبت نام کننده، داده می شود را نیز داشته باشد. در ادامه، در خصوص استعلام و مشاهده وضعیت وام ازدواج با کدرهگیری، توضیح خواهیم داد.

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری ve.cbi.ir

به گزارش اندیشه معاصر، پس از صحبت در خصوص پیگیری وام ازدواج ۱۴۰۳ با کد ملی و توضیح در این باره که صرف داشتن کد ملی، بدون وجود کد رهگیری، برای اطلاع و مشاهده وضعیت وام، کافی نمی باشد، در این بخش از مقاله، قصد داریم در خصوص مشاهده وضعیت وام ازدواج با کد رهگیری در سال ۱۴۰۳​ صحبت کنیم که به شرح زیر است:

ابتدا، فرد متقاضی باید، آدرس سایت ثبت نام وام ازدواج، یعنی، ve.cbi.ir را جست و جو نموده تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شود و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند.
سپس، در کادرهای ستاره دار، اطلاعات مورد نیاز، از قرار کد ملی و کد رهگیری ثبت نام کننده را وارد کرده و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نماید.

مشاهده وضعیت وام ازدواج بدون داشتن کدرهگیری در سال ۱۴۰۳

همانطور که توضیح دادیم، افرادی که درخواست دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​ دارند، باید پس از ثبت نام اینترنتی و انتخاب بانک و شعبه موردنظر، پیگیر استعلام وضعیت درخواست وام ازدواج خود باشند، این افراد می توانند بارجوع به سایت سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، پیگیر وضعیت وام ازدواج خود شوند.

یکی از سوالات رایج در پیگیری وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳، این است که آیا پیگیری و استعلام وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​، بدون داشتن کد رهگیری، امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به پرسش این دسته از افراد باید گفت، برای پیگیری و مشاهده استعلام وضعیت وام ازدواج، داشتن کد ملی و کد رهگیری الزامی است، یعنی مشاهده وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​، بدون داشتن کد رهگیری، عملا امکان پذیر نمی باشد.

اما، از آنجا که مشکل فراموشی کد رهگیری، برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد، سامانه وام ازدواج، امکان بازیابی کد رهگیری را پیش بینی و طراحی نموده است که در ادامه مقاله، ضمن یک راهنمایی تصویری، نحوه و مراحل انجام این امر، یعنی بازیابی کد رهگیری وام ازدواج را توضیح خواهیم داد.

فراموشی کد رهگیری وام ازدواج ۱۴۰۳​

در قسمت های قبل، گفته شد که مشاهده استعلام وضعیت وام ازدواج ۱۴۰۳​ و پیگیری همه مراحل آن تا دریافت کامل وام، نیازمند داشتن دو کد می باشد؛ کد ملی یا همان شماره ملی فرد متقاضی دریافت وام و کد رهگیری که درهنگام ثبت نام در سایت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، برای فرد ارسال شده است.

از آنجا که امکان مفقودی و فراموشی کد رهگیری، برای افراد ثبت نام کننده، وجود دارد، در این بخش از مقاله، به آموزش بازیابی کد رهگیری وام ازدواج ۱۴۰۳ می پردازیم. فردی که به هر دلیلی، اکنون کد رهگیری ندارد و خواستار بازیابی کد رهگیری وام ازدواج ۱۴۰۳​ خود است، باید مراحل زیر را طی کند:

در ابتدا، با جست و جوی آدرس ve.cbi.ir، وارد سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج شود و در قسمت راست صفحه، بر روی گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری کلیک کرده و آن را انتخاب کند.
سپس فرمی برای فرد نمایش داده می شود و او باید، اطلاعات خواسته شده از قبیل شماره ملی، حرف اول نام، حرف اول نام خانوادگی، تاریخ تولد و تاریخ ازدواج ( عقد رسمی ثبت شده در عقدنامه ) را وارد نموده و سپس برروی گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری کلیک نماید.اگر اطلاعات وارد شده صحیح باشد و فرد، تمام مراحل را طبق آنچه در بالا گفته شد انجام دهد، پس از کلیک بر روی گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری، قادر به مشاهده کد رهگیری جدید( متفاوت با کد قبلی ) خود خواهد بود.

اکنون پس از دریافت کد رهگیری مربوطه، فرد می تواند، وضعیت وام خود را مشاهده کند./اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط