20:29 - 1403/04/14

اقتصادی

وام ازدواج | سامانه دریافت وام ازدواج / پرداخت ۱۵۷ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در دولت سیزدهم

راه دریافت وام ازدواج چگونه است ؟ وام ازدواج برای افراد یکسان می‌باشد ؟ تمامی این جزئیات در اندیشه معاصر است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، وام ازدواج یکی از تسهیلاتی است که دل خیلی از عروس داماد ها و جوانان به آن خوش شده است چرا که وام ازدواج به شدت شرایط خوب و باور نکردنی دارد. دولت برای آسانی امر ازدواج جوانان این راهکار را در اختیار آنها قرار داده است وام ازدواج با سود چهار درصد و پرداخت ده ساله توانسته خیلی از مشکلات جوانان را حل کند و دل آنها را خوش کند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

ثبت‌نام وام ازدواج

شاید برای سوال پیش بیاید که از چه طریقی می‌توان برای دریافت وام ازدواج اقدام کرد. برای این منظور باید به سامانه وام ازدواج مراجعه کنید. اولین گام برای گرفتن وام، این است که بدانید برای گرفتن وام باید از کجا شروع کنید. اولین کار وارد شدن به سایت « ve.cbi.ir» است که سامانه ثبت‌نام آن برای تمام بانک‌ها است. بعد از ورود و پر کردن اطلاعات لازم و انتخاب بانک یک کد رهگیری ۱۰ رقمی از سامانه تحویل خواهید گرفت. برای ورود به مرحله بعد ثبت نام آن باید چند روزی منتظر بمانید. سامانه تسهیلات بانک مرکزی شعبه‌‌ همان بانکی که انتخاب کرده‌اید را برای گرفتن وام و تحویل دادن مدارک به‌تان معرفی می‌کند. باقی مراحل هم در بانک انجام می‌شود.

مرحله اول: ورود به سامانه تسهیلات بانک مرکزی، تکمیل اطلاعات و گرفتن کد رهگیری

مرحله دوم: بازگشت به سامانه بعد از چند روز و تعیین شعبه بانکی که برای گرفتن تسهیلات باید به آن مراجعه کنید.

مرحله سوم: رفتن به شعبه بانک، تکمیل مدارک و گذاشتن ضامن موردنیاز برای وام ازدواج

مرحله آخر: گرفتن وام

وام ازدواج فرزندان بازنشستگان نیز از همین طریق انجام می‌‌شود و باید مراحل بالا طی شود تا در صف معرفی ‌کنندگان به شعبه محل زندگی قرار بگیرند./رده

وام ازدواج

وام ازدواج

شرایط عمومی متقاضیان وام ازدواج ۱۴۰۳

دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق میگیرد.
به متقاضـیانی که سـن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سـال و در زوجه ها زیر ۲۳ سـال می باشـد مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق می گیرد.
تاریخ عقد بعد از تاریخ ۱ فروردین ۹۹ باشد و تاکنون آن را دریافت نکرده اند. حتی اگر ازدواج دوم باشد و تا کنون ان را دریافت نکرده است می تواند اقدام کند.
حتی اگر کارت پایان خدمت نداشته باشید هم می توانید طبق قانون وام ازدواج دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳

اصل و کپی سند ازدواج .
اصل و کپی شناسنام ههای ضامنین .
اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم ) زوجین .
اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دایم )ضامن .
کد پستی ده رقمی و هدرس کامل محل سکونت زوجین .
کدرهگیری ده رقمی دریافتی ا ز سایت پس از مراحل ثبت نام .

نرخ سود و محاسبه قسط وام ازدواج ۱۴۰۳

می‌رسیم به سوال اساسی یعنی قسط آن چقدر است؟ اصولا بازپرداخت وام ازدواج ۱۰ ساله (۱۲۰ ماهه) است. نرخ سود آن ۴ درصد در نظر گرفته شده. اقساطش به‌طور مساوی است و بلافاصله، یک ماه بعد از دریافت وام شروع می‌شود.

به این ترتیب مبلغ قسط وام ازدواج ۱۴۰۳ از این قرار است؛

قسط وام ۳۰۰ میلیونی: ماهانه حدود دومیلیون و ۷۲۷هزار تومان (یعنی هر زوج برای دو وامی که گرفته‌اند باید ماهانه ۵میلیون و ۴۵۴هزار تومان قسط بدهند)
قسط وام ۳۵۰ میلیونی: ماهانه حدود سه میلیون و ۱۸۱هزار تومان (یعنی هر زوج باید ۶میلیون و ۳۶۲هزار تومان ماهانه کنار بگذارند)

نکته: باید بدانید کارمزد ۴ درصدی وام به رقم قسط اول هر سال اضافه می‌شود.

پرداخت ۱۵۷ هزار میلیارد تومان وام ازدواج در دولت سیزدهم

زیر ورزش و جوانان گفت: در دولت سیزدهم بیش از سه هزار مدال توسط ورزشکاران درمیادین مختلف ورزشی کسب شده است.

به گزارش ایسنا،کیومرث هاشمی روز یکشنبه، ۱۱ تیرماه در حاشیه مراسم افتتاح و بهره‌برداری از دو پروژه ورزشی در شهرستان فردیس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با افتتاح این دو ‌پروژه شاهد ارتقای سرانه ورزشی شهرستان فردیس خواهیم بود.

وزیر ورزش ‌و جوانان تصریح کرد: این دو پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی به بهره‌برداری رسید.

هاشمی به دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در دولت حضرت آیت الله شهید رئیسی بیش از یک هزار و ۴۲۶ پروژه ورزشی افتتاح و در مرحله بهره‌برداری قرار گرفت و بیش از سه هزار مدال ورزشی توسط ورزشکاران در میادین مختلف ورزشی کسب شد.

در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به استان البرز دو پروژه ورزشی استخر شهدای خدمت در شهرک وحدت فردیس، در مساحت ۱۳۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان و زمین چمن فوتبال شهدای فردیس در مساحت هفت هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان افتتاح شد./ایسنا

شرایط دریافت وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرده که تسهیلات ازدواج صرفاً به ازدواج اولیه فرزند تعلق می‌گیرد و اگر فرزند بازنشسته برای بار دوم ازدواج کند ان را  به او تعلق نمی‌گیرد و در صورتی که پدر و مادر هر دو مشترک صندوق باشند، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان ایشان پرداخت می‌شود.

اقساط وام ازدواج فرزندان بازنشسته‌های کشوری در سال جاری دقیقا ماهی یک میلیون و ۶۰ هزار و ۶۰۶ است. البته به خاطر کارمزد ۴ درصد، بابت قسط اول، سیزدهم و بیست‌وپنجم یعنی ماه‌های ابتدایی هر سال رقم دیگری از متقاضیان آن  بازنشسته‌های کشوری دریافت می‌کنند.

طوری که در ماه اول رقم اقساط وام ازدواج بازنشسته‌های کشوری یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و این عدد در ماه‌های سیزدهم و بیست‌وپنجم به‌ترتیب حدود ۹۳۳ هزار تومان و ۴۶۶ هزار تومان است./عصر ایران

مشکل دریافت وام ازدواج

وام ازدواج یکی از تسهیلاتی است که دولت برای جوانان کشور در نظر گرفت تا در هزینه‌های امر ازدواج به جوانان کمک رسانی کند. اما برخی از زوج‌های جوان در میانه راه با مشکلاتی مواجه شدند و آن با ما در میان گذاشتند.

شهروند خبرنگار ما با ارسال پیام از استان مرکزی از صف طولانی انتظار وام ازدواج و همچنین شرایط سخت برخی از بانک‌ها را مطرح کرد و از مسئولان درخواست رسیدگی دارد.

متن پیام شهروند خبرنگار

سلام وام ازدواج را خیلی دیر به دیر تحویل میدهند. مثلا بانک صادرات تازه ثبت نامی های سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را میدهد یا بانک مسکن ثبت نامی شهریور پارسال را تحویل میدهد.
لطفاً پیگیری کنید این مشکل جوان‌ها حل شود برخی از بانک هام به بهانه انتخابات فعلا همه چیز را متوقف کردند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط