17:15 - 1403/03/30

اخبار اقتصادی

وام ازدواج تازه عروس دامادها/تعداد متقاضیان بیشتر از میزان مصوبه مجلس است

همچنین محمدرضا فرزین - رئیس‌کل بانک مرکزی – روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی تأخیر در پرداخت وام ازدواج و همچنین صف متقاضیان دریافت وام گفت:

پیگیری وام ازدواج

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از بانک اول همچنین محمدرضا فرزین – رئیس‌کل بانک مرکزی – روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی تأخیر در پرداخت وام ازدواج و همچنین صف متقاضیان دریافت وام گفت:برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

وام ازدواج تازه عروس دامادها/تعداد متقاضیان بیشتر از میزان مصوبه مجلس است

تعداد متقاضیان بیشتر از میزان مصوبه مجلس است

همچنین محمدرضا فرزین – رئیس‌کل بانک مرکزی – روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی تأخیر در پرداخت وام ازدواج و همچنین صف متقاضیان دریافت وام گفت: در رابطه با وام ازدواج، ما به عنوان بانک مرکزی، آنچه مجلس شورای اسلامی مصوب کرده است را دائما نظارت می‌کنیم تا عدد مورد نظر مجلس محقق شود. اما مشکلی که الان وجود دارد این است که صف‌ها بسیار بیشتر از آن عددی است که بانک مرکزی براساس مصوبه مورد نظر مجلس باید پرداخت کند.

یارانه/آنچه عروس داماد ها باید راجب یارانه طرح معیشتی بدانند!

وام ازدواج تازه عروس دامادها/تعداد متقاضیان بیشتر از میزان مصوبه مجلس است

وی گفت: سال گذشته بیشتر از عدد بودجه برای وام ازدواج پرداخت شد و در اواخر سال که دیدیم صف طولانی شده و تسهیلات تکلیفی و عددی که باید پرداخت شود محقق شد، با دستور رئیس جمهور منابع جدید به بانک‌ها اختصاص داده شد تا صف متقاضیان دریافت وام ازدواج، کمتر شود و حتی بیشتر از بودجه پرداخت کردیم.

فرزین افزود: امسال عددی که در نظر گرفته شده است، پاسخگوی این صف و تقاضاها نیست. با این حال، بانک‌ها بر اساس تکلیف خود و قانون در حال پرداخت وام‌ها هستند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد:‌ عددی که در بودجه ۱۴۰۳ برای پرداخت وام ازدواج در نظر گرفته شده است پاسخگوی میزان تقاضاها نیست. در بودجه حدود ۲۰۰ همت در نظر گرفته شده ولی متقاضیان خیلی بیشتر هستند و از طرف دیگر از آنجایی که اعداد وام افزایش پیدا کرده است به همین دلیل دچار مشکل شده‌ایم.»

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط