۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

واریز «معوقات رتبه بندی معلمان» پس از دریافت مجوزها / «رتبه بندی معلمان» در چه مرحله ای است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، واریز «معوقات رتبه بندی معلمان» پس از دریافت مجوزها و «رتبه بندی معلمان» در چه مرحله ای است؟ دو موضوع مهمی هستند که در اندیشه معاصر به آن می پردازیم. مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزا...

رتبه بندی معلمان چه شد? / آخرین خبر از لایحه رتبه بندی معلمان / صدور احکام رتبه بندی معلمان ۱۴۰۱ / اخرین خبر رتبه بندی فرهنگیان ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، واریز «معوقات رتبه بندی معلمان» پس از دریافت مجوزها و «رتبه بندی معلمان» در چه مرحله ای است؟ دو موضوع مهمی هستند که در اندیشه معاصر به آن می پردازیم.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: طرح پایش عملکرد مدیران مدارس در حال نهایی شدن است و درباره واریز معوقات رتبه‌بندی معلمان گفت: مابقی همکاران در ماه‌های آتی پس از دریافت مجوزها معوقات را دریافت می‌کنند.

جزئیات جدید از زمان واریز معوقات رتبه بندی معلمان و توضیحات تکمیلی در این مورد را در اندیشه معاصر بخوانید. بازنشستگانِ اول مهر ۱۴۰۱ می گویند: از زمان بازنشستگی‌شان سیزده ماه گذشته است ولی معوقات آنها را بر اساس رتبه بندی نداده اند.

سید مجتبی هاشمی؛ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و شورای معاونان وزیر آموزش و پرورش، پروژه‌های در دست اجرا را این گونه اعلام کرد: نخستین پروژه که در حال اجرایی‌سازی بوده گام‌های نهایی رسیدگی به شکایات رتبه‌بندی است که توسط کارگروه‌های مناطق مورد بررسی قرار گرفته است و به صورت متمرکز در طول سه ماه بیش از ۵۰۰ نفر به کمک ما در حوزه‌های مختلف آمدند و این مبحث به صورت متمرکز انجام شد.

وی افزود: با استانداردسازی، نظارت و مشارکت، بیش از ۳۰۰ هزار پرونده در این مدت رسیدگی و به مرور رتبه‌ها مشخص، احکام صادر و معوقات دریافت شد و مابقی همکاران در ماه‌های آتی پس از دریافت مجوزها معوقات را دریافت می‌کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ما در مرحله استقرار رتبه‌بندی قرار داریم و نباید از این فرآیند عقب‌نشینی کنیم و با قوت به کار خود ادامه می‌دهیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: گزارش‌های نظارتی را جدی بگیرید، بخش عمده‌ای از مکاتبات که در سفرهای استانی دریافت می‌شود پس از دسته بندی بلافاصله پس از سفر باید مورد رسیدگی قرار بگیرد. عملکرد مدیران کل نیز در سایت “صامد” مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه گزارشات هر هفته روزهای دوشنبه در خصوص ارزیابی مدیران کل در گروه‌های ذیربط به اطلاع آنها می‌رسد.

«رتبه بندی معلمان» در چه مرحله ای است؟

وی گفت: بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۶ قانون دیوان عدالت شهروندان و مردم‌ می‌توانند مستقیما از دستگاه شکایت کرده و باید این شکایات ظرف سه ماه پاسخگویی شود و پس از آن فرد میتواند همراه با پاسخ دستگاه مربوطه به دیوان عدالت شکایت کند، که فرآیند آن ابلاغ شده است و برای این موضوع کارگروه لازم در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده است.

ثبت سالانه ۳۰۰ هزار شکایت از آموزش و پرورش

هاشمی ادامه داد: در طول سال بیش از ۳۰۰ هزار شکایت در سامانه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ثبت می‌شود و روزهای دوشنبه هر هفته شکایاتی که دریافت می‌کنیم در کارگروه وزارت بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: طرح “پایش عملکرد مدیران مدارس” نیز در حال نهایی شدن است، امیدواریم با این طرح، فرآیند جامعی از فعالیت مدیران مدارس کشور داشته باشیم تا مدیر مدرسه بتواند کارنامه عملکرد از فعالیت‌های خود داشته باشند.‌

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

معلم

۱۴ آذر ۱۴۰۲


چرا کار نامه ها را پخش نمی کنید شاید حقی از ما ضایع شده بود

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار