16:30 - 1403/04/16

اجتماعی

واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ، از پرداخت مبلغ سه میلون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان برای ماه‌های فروردین

واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از شهر آرانیوز مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ، از پرداخت مبلغ سه میلون تومان بابت علی‌الحساب متناسب‌سازی و معیشت بازنشستگان برای ماه‌های فروردین برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

سرپرست دولت سیزدهم طی نامه‌ای خطاب به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور، در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، دستور واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی را صادر کرده است.

محمد مخبر (سرپرست دولت سیزدهم) طی نامه‌ای خطاب به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور، در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، دستور واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی را صادر کرده است. مبلغ این واریز علی‌الحساب یک میلیون تومان در نظر گرفته شده و شنیده شده که به احتمال زیاد ظرف ۲۴ ساعت آتی بابت سه ماه ۳ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تأمین‌اجتماعی واریز خواهد شد.

در نامه مخبر آمده است:

هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۴/۳ به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (ر) تبصره (۶) و بند (د) تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور تصویب کرد.

۱- با توجه به لازم الاجرا بودن قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و تا زمان ابلاغ آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان براساس قانون برنامه هفتم پیشرفت ماهانه مبلغ ده میلیون ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال به هر یک از بازنشستگان به صورت علی الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ توسط صندوق بازنشستگی ذی ربط پرداخت می‌شود.

بازنشستگان

واریز مبالغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

۲- بار مالی مربوط به بازنشستگان کشوری لشکری و صندوق بازنشستگی فولاد از محل بند (ر) تبصره (۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و بار مالی مربوط به بازنشستگان تأمین اجتماعی از محل بند (د) تبصره (۱۵) قانون یاد شده تامین و پرداخت می‌شود.

۳- سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ابلاغ و تخصیص اعتبار از محل منابع یادشده برای ماه‌های، فروردین اردیبهشت و خرداد ماه اقدام و هر یک از صندوق‌ها نیز موظفند فوراً نسبت به پرداخت مبلغ علی الحساب سه ماهه یاد شده اقدام نمایند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط