۰۵:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

واریزی جدید برای سهام عدالتی ها | دارایی این سهامداران ۸ میلیونی شد |سهام عدالت قابل فروش می‌شود؟

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 25 فروردین 1403 به 8 میلیون 949 هزار و 509 تومان رسید

سود سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سود سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که بنابر نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود . دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌است.این روزها بسیاری متقاضی دریافت سهام عدالت هستند و به همین منظور باید به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده و درباره جزئیات و چگونگی دریافت این سهام آگاه شوند.آخرین اخبار درباره واریز سود سهام عدالت را در سایت اندیشه قرن  بخوانید.

 امروز شنبه (۲۵ فروردین ۱۴۰۳)، ارزش سهام عدالت ۴۹۰ هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به ۸ میلیون ۴۳۸ هزار و۳۸۴ تومان رسید.

 شاخص کل بازار بورس نیز با ۵۳۹۱۹ واحد کاهش در ارتفاع ۲.۲۰۷.۹۷۹ و شاخص هم  وزن در ارتفاع ۷۲۶.۲۱۸ واحدی قرار گرفته است.

ارزش معاملات امروز بازار بورس۶۰۷۴ میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم ۷۶۵۵هزار میلیارد تومان قرار داد.

بیشترین تاثیرگذاری بر شاخص بازار بورس از طریق نمادهای فولاد،فملی،شپنا،شستا،وبملت،شبندر و نوری صورت گرفت و شاخص های وسپهر،خاور،زاگرس،انتخاب،هرمز،آریان و شگویا بیشترین تاثیر را بر شاخص بازار فرابورس گذاشتند. اغلب نمادهای موجود در پرتفوی سهام عدالت در معاملات امروز با کاهش قیمت مواجه شدند.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (۲۵ فروردین ۱۴۰۳) ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی دارندگان این سهام به ۸ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۵۰۹ تومان رسید.

شرایط فروش سهام عدالت؟/ سهام عدالت قابل فروش می‌شود؟

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در وزارت اقتصاد با تایید دولت،‌در سال جاری مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی به صورت کامل به بخش غیر دولتی واگذار خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،  چندی قبل رئیس سازمان بورس در خصوص تعیین تکلیف نمادهای استانی سهام عدالت، اعلام کرده بود، مقرر شده که همزمان با برگزاری مجامع شرکتهای مذکور در ۳۱ استان کشور، بازگشایی نماد شرکتها به صورت تدریجی انجام شود و فروش اتفاق افتد، فعلا برنامه‌ای برای فروش سهام عدالت در دستور کار نیست. در همین خصوص مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اعلام کرده بود، فعلا شورای عالی بورس در خصوص بازگشایی نماد شرکت‌های استانی تصمیم گیری نکرده است و در گام اول باید مجامع عمومی این شرکتها  برگزار شود.

آخرین بار در سال ۱۴۰۰ و در دولت دوازدهم  موضوع تعیین تکلیف هییت مدیره شرکتهای سهام عدالت ۳۱ استان در در دستور کار قرار گرفت که به دلیل طرح برخی ابهامات از جمله مباحثی مثل حضور بازنشستگان دولتی در هییت مدیره این شرکتها موضوع از مسکوت ماند.

اما حالا وزیر اقتصاد در راستای تحقق شعار سال و حضور اقشار مختلف مردم در مدیریت نهادهای اقتصادی از خروج کامل دولت از مدیریت شرکتهای سهام عدالت استانی خبر داده است.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری هییت مدیره تمام شرکتهای سهام عدالت استانی به مردم واگذار شده و دولت و مجموعه وزارت اقتصاد از این حوزه مدیریتی خارج خواهد شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط