هونگچی S9 معرفی شد؛ یک ابرخودروی چینی با شتاب ۱.۹ ثانیه و نهایت سرعت ۴۰۰ کیلومتر

[ad_1] ۲برند لوکس هونگچی (Hongqi) که زیرمجموعه فاو (FAW) محسوب می‌شود، از یک ابرخودروی هیجان‌انگیز در نمایشگاه خودروی شانگهای پرده‌برداری کرد. این ابرخودرو S9 نام دارد و در ساخت آن از تجارب استارتاپ Silk استفاده شده است. استخراج ۱۴۰۰ اسب بخار فدرت حاصل از یک مجموعه پیشرانه هیبریدی باعث شده تا هونگچی به یک رقیب […]

[ad_1]

۲برند لوکس هونگچی (Hongqi) که زیرمجموعه فاو (FAW) محسوب می‌شود، از یک ابرخودروی هیجان‌انگیز در نمایشگاه خودروی شانگهای پرده‌برداری کرد. این ابرخودرو S9 نام دارد و در ساخت آن از تجارب استارتاپ Silk استفاده شده است. استخراج ۱۴۰۰ اسب بخار فدرت حاصل از یک مجموعه پیشرانه هیبریدی باعث شده تا هونگچی به یک رقیب جدی برای سوپراسپرت‌های خوشنام مبدل شود.

مراحل طراحی هونگچی S9 در ایتالیا طی شده، به همین جهت این ابرخودرو از چهره‌ای پخته و اروپایی برخوردار است. بد نیست بدانید هویت این ابرخودرو تحت نظارت والتر داسیلوای معروف خلق شده؛ آقای داسیلوا که قبلا در گروه فولکس واگن مشغول به کار بود، طراحی مدل‌هایی چون آئودی R8، لامبورگینی Egoista و فولکس واگن شیروکو را در کارنامه دارد.

هونگچی S9

آقای داسیلوا در رابطه با طراحی S9 گفته:

«ما اشکال و سطوح فنی را با مهارت طراحی کردیم تا در یک نقطه به بیشترین تعادل ممکن بین ایرودینامیک، نسبت‌ها و زیبایی برسیم. ما به همه جزئیات توجه کردیم، نتیجه این تلاش‌ها یک طراحی سیال در زمان و جذاب است که عصاره زیبایی را تعریف می‌کند.»

پیشرانه هونگچی S9 از نوع هیبریدی است و در آن موتور بنزینی با سه موتور الکتریکی همکاری می‌کند. این پیشرانه در مجموع ۱۴۰۰ اسب بخار قدرت تولید نموده و تنها در عرض ۱.۹ ثانیه سرعت S9 را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند. در صورت ادامه شتابگیری، این ابرخودروی چینی می‌تواند به نهایت سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. اگر این ارقام در دنیای واقعی قابل تحقق باشند، باید گفت که با یکی از سریع‌ترین خودروهای تولیدی دنیا روبرو هستیم.

از آنجایی که هونگچی در زبان چینی به معنای پرچم قرمز است، بدنه S9 به رنگ قرمز درآمده؛ این برند در سال ۱۹۵۸ پایه‌گذاری شده است

شاید بدانید نسخه اولیه از هونگچی S9 در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۹ معرفی شد. در طول این مدت، تغییرات زیادی در ابرخودروی چینی‌ها اعمال شده و یک دگردیسی کامل رخ داده است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها فقط ۹۹ دستگاه از هونگچی S9 تولید خواهد شد. برای خرید این ابرخودروی چینی ۱.۴۵ میلیون دلار قیمت تعیین شده است! انتظار می‌رود روند تحویل سفارشات مشتریان از سال آینده شروع شود.

[ad_2]

Source link