۱۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۱

هواشناسی ۱ فروردین ۱۴۰۳ / تشدید بارش باران از هفته آینده

سازمان هواشناسی آخرین وضعیت آب و هوای کشور را اعلام کرد و بر این اساس از جمعه بعد از ظهر سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود.

پیش بینی هوا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از جمعه خبر داده و اعلام کرده است که امروز از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کاسته می‌شود و در کل کشور به‌جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار باران، رعدوبرق و در مرکز و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در مناطقی از شمال شرق بارش پراکنده روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود.

جمعه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و جنوب غرب کشور در این مناطق و بخش‌هایی از جنوب و شمال غرب کشور رگبار باران روی می‌دهد.

همچنین اهمیت مردم به هشدار‌های هواشناسی باعث شد سیل دیروز خسارت خیلی کمتری وارد کند.

به نوشته مهر، امروز در اکثر استان‌ها شاهد بارش باران خواهیم بود و از هفته آینده سامانه بارشی شدیدتری وارد کشور خواهد شد و انتظار سیلابی شدن بعضی مناطق وجود دارد.

ورود سامانه بارشی به ایران طی جمعه و یکشنبه

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور در روز‌های جمعه و یکشنبه (۳ و ۵ فروردین ماه) در بیشتر استان‌ها بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهارکرد: چهارشنبه (۱ فروردین ماه) در غالب مناطق کشور به جز نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب غرب خوزستان، در ساعاتی از روز بارش و وزش باد خواهیم داشت و به تدریج از مقدار ابرناکی و بارندگی در این مناطق کاسته می‌شود. همچنین شدت بارش برای استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است.

وی اظهار کرد: پنجشنبه (۲ فروردین ماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام مستقر می‌شود. همچنین در روز جمعه (۳ فروردین ماه) با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب، جنوب و غرب کشور، همچنین در غرب کرمان و اصفهان، مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه (۴ فروردین ماه) در شمال غرب، برخی مناطق کرمانشاه و همدان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق کشور بارش پیش بینی می‌شود و بعد از ظهر این موج از شمال شرق خارج می‌شود.

ضیاییان گفت: یکشنبه (۵ فروردین ماه) با نفوذ سامانه بارشی دیگری به مرز‌های غربی، ابرناکی و بارش در مناطقی از جنوب غرب و جنوب همچنین در استان‌های مرزی واقع در شمال غرب و غرب کشور آغاز می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین اظهار کرد: خلیج فارس تا جمعه و دریای خزر تا روز پنجشنبه مواج است.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ فروردین جاری) صاف تا قسمتی ابری در صبح وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۳ فروردین جاری) کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۳- و ۵- درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ و ۳۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار