۱۷:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰

اجتماعی

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ابلاغ شد | خبر مهم درباره حقوق بازنشستگان / زمان واریز حقوق بازنشستگان با افزایش در سال ۱۴۰۳

تصویب‌نامه‌ی هیات وزیران با موضوع افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به طور رسمی ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، همسان سازی حقوق بازنشستگان مشغله ذهنی خیلی از افراد است. خیلی از افراد معنای همسان سازی حقوق بازنشستگان را هم نمیدانند که در این مقاله ما درباره آن توضیح داده ایم. لازم به ذکر است همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ابلاغ شده است. برای با خبر شدن ازجزئیات بیشتر و برای کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

ابلاغ مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

هیئت وزیران در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد. به موجب این مصوبه از تاریخ اول فروردین ۱۴۰۳، کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۲ برقرار شده، برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری موضوع مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴، به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش می‌یابد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

همسان سازی حقوق بازنشستگان

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۲/۱۲ به پیشنهاد شماره ۱۷۸۴۷ مورخ ۱۴۰۳/۲/۸ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ تصویب کرد:

از تاریخ ۱۴۰۳/۱/۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۲ برقرار شده است، برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری موضوع مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴، به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش می‌یابد به نحوی که مجموع دریافتی مستمری‌بگیران با احتساب افزایش مذکور و کمک هزینه‌های جنبی عائله‌مندی، اولاد، تأمین معیشت و مسکن کمتر از یکصد میلیون و نهصد و شصت و یک‌هزار و پانصد و شصت (۹۶۱،۵۶۰، ۱۰۰) ریال نباشد.

همچنین مستمری مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش یافته و به نسبت از مزایای جنبی مذکور برخوردار خواهند شد. مستمری دریافت‌کنندگان بالاتر از حداقل به میزان بیست و دو درصد (۲۲%) مستمری آنان در پایان اسفندماه ۱۴۰۲ به علاوه مبلغ ثابت شش میلیون و نهصد هزار و هفتصد و هشتاد (۷۸۰، ۶،۹۰۰) ریال افزایش می‌یابد.

۲- کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد کلیه مستمری‌بگیران واجد شرایط همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی وفق بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش می‌یابد.

خبر مهم درباره حقوق بازنشستگان

با ابلاغ تصویب‌نامه‌ی هیات وزیران، مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت افزایش خواهد یافت.

ایلنا در گزارشی نوشت: در بخشی از این تصویب‌نامه آمده است: از تاریخ ۱۴۰۳/۱/۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان ۳۵ درصد افزایش یابد به نحوی که مجموع دریافتی با احتساب عائله مندی، اولاد، معیشت و مسکن کمتر از ١٠٠، ٩۶١، ۵۶٠ ریال نباشد.

در بخشی دیگر می‌خوانیم: مستمری مشمولین از کار افتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان ۳۵ درصد افزایش یافته و به نسبت از مزایای جانبی مذکور برخوردار خواهند شد. مستمری دریافت کنندگان بالاتر از حداقل به میزان ۲۲ درصد به علاوه ۶، ٩٠٠، ٧٨٠ ریال افزایش می‌یابد.

نکته اینجاست که براساس این تصویب‌نامه، کمک هزینه عائله مندی و اولاد کلیه مستمری بگیران واجد شرایط، همانند دستگاه های اجرایی قانون خدمات کشوری افزایش می‌یابد.

افزایش ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان چه زمانی اجرا می‌شود؟

عضو هیات رئیسه مجلس خبری جدید درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داد.

احمد نادری، عضو هیات رییسه مجلس درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحات جدیدی ارائه کرد.

این نماینده مجلس در توئیتی نوشت: «مجلس با تصویب پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی و پیگیری تسریع در پرداخت ۱۳۰ همت به سازمان تامین اجتماعی، از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حمایت خواهد کرد.بعد از ابلاغ قانون برنامه هفتم توسعه کشور، اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را دنبال خواهیم کرد.»

زمان واریز حقوق بازنشستگان با افزایش در سال ۱۴۰۳

مرتضوی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان از این ماه به مرور پرداخت می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری طبق قانون مجلس شورای اسلامی و برای بازنشستگان تامین اجتماعی طبق مصوبه شورای عالی کار ابلاغ شده است و احکام اصلاح شدند و از این ماه به مرور پرداخت خواهد شد.

آغاز واریز حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش سالانه از امروز

گفتنی است ۳۵ درصد به حقوق حداقل‌بگیران بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شد که این افزایش از اول فروردین امسال اعمال می‌شود.
بخش دیگری از بازنشستگان نیز سایر سطوح درآمدی هستند که افزایش حقوق این افراد ۲۲ درصد + ۶۹۰هزار تومان است؛ این رقم نیز اعمال و با حقوق اردیبهشت پرداخت خواهد شد.
معوقات مربوط به فروردین‌ماه بنابر گفته مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در خردادماه پرداخت خواهد شد

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان گفت: آن چیزی که برای افزایش مقرر شده بود برای بازنشستگان کشوری طبق قانون مجلس شورای اسلامی و برای بازنشستگان تامین اجتماعی طبق مصوبه شورای عالی کار ابلاغ شده است و احکام اصلاح شدند و از این ماه به مرور پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال ۱۴۰۳ را تشریح کرد. بر اساس این مصوبه، حداقل حقوق بازنشستگان با ۳۵ درصد افزایش به ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان و حداکثر آن ۷ برابر حداقل دستمزد خواهد بود. همچنین معوقات فروردین ماه نیز در خردادماه پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کف و سقف حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان و مستمری‌بگیران را اعلام کرد.

میرهاشم موسوی درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال جاری اظهار کرد: به موجب قانون مصوب، دستمزد حداقلی‌بگیران با افزایش ۳۵ درصدی و همچنین سایر سطوح درآمدی با افزایش ۲۲ درصد + ۶۹۰ هزار تومان همراه است که از فروردین ماه اعمال اما از اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد.

وی درخصوص زمان پرداخت معوقات ناشی از افزایش حقوق نیز اعلام کرد که سعی می‌شود معوقات در خردادماه پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص کف و سقف حقوق بازنشستگان با افزایش‌های صورت گرفته توضیح داد: کف حقوق یک فرد دارای همسر و یک فرزند تحت پوشش، ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان است و سقف آن نیز ۷ برابر حداقل دستمزد است.

موسوی همچنین درباره میزان افزایش «حق عائله‌مندی و اولاد» نیز گفت: حق عائله‌مندی نیز با این افزایش جدید بیش از ۱۰۰ درصد در سال جاری رشد داشته و حق اولاد نیز با رشدی بالغ بر ۵۰ درصد همراه بوده است.

وی در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در خصوص تحت تاثیر قرار گرفتن اجرای همسان‌سازی حقوق‌ها با افزایش ۳۵ درصدی حقوق‌ها در سال جاری عنوان می‌شود، گفت: همسان‌سازی به افزایش حقوق سالانه ارتباطی ندارد و از آنجایی که هنوز برنامه هفتم ابلاغ نشده است، بعد از ابلاغ، آنچه که به موجب قانون به ما تکلیف شود، با تامین منابع به قانون عمل می‌کنیم.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی جزئیات جدیدی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان این سازمان و همچنین وضعیت مسکن بازنشستگان را اعلام کرد.
محمد اسدی؛ رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که حقوق آن‌ها از سازمان دریافت می‌شود. ۳۶۰ کانون استانی و شهرستانی داریم و ۳ هزار نفر هیئت‌مدیره‌های کانون هستند. پیگیری امور مشکلات بازنشستگان صندوق و قوانین و خدماتی و رفاهی از مهمترین وظیفه ماست.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: ماده ۹۶ تامین اجتماعی به صراحت می‌گوید تامین اجتماعی مکلف است حداقل سالی یک‌بار حقوق بازنشستگان برابر تورم و معیشت افزایش دهد و این باید از سوی هیئت وزیران تصویب شود؛ البته بعضا شاهد برخی مشکلات در این حوزه هستیم.

مستمری «اردیبهشت‌ماه» بازنشستگان صنعت نفت واریز شد

«مستمری و مقرری» بازنشستگان و بازماندگان ارجمند صنعت نفت، امروز پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت‌ماه) پرداخت شد.

مبالغ مستمری و مقرری، امروز پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت‌ماه) به حساب بانکی بازنشستگان و بازماندگان ارجمند واریز شد.

صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۳ هر ماه پرداخت مستمری و مقرری را انجام می‌دهد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

داریوش نادری

پاسخ دادن

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳


خیلی واضح و روشن بود تو دقیقه نود همه چی به دروغ سال تبدیل بشود اگر سابقه دروغ در قبل از این خبرهای خوش ندیده بودیم باور میکردیم تمام خبر خوشها فقط بخاطر لالایی کردن ما بازنشسته ها بود مگه میشه قبول کرد قبلآ با رئیس مجلس نگفته باشند تو مخالفت بکن فعلا بازنشسته ها را تا مهرماه قول الکی بدیم تو ببر ما می دوزیم نکنید با احساس و حیثیت بازنشسته ها بازی نکنید ۲۰ میلیون هم اضافه بکنید فکر نمی کنم بازنشسته راحت زندگی بکند برسد به آینکه با پنبه آن هم تو دقیقه نود سر ببرید دوماهه حق مسکن و اولاد شنیدیم اضافه شده هر روز اعلام می‌کنند خبر خوش برا بازنشسته ها این چه خبریه ناخوشی تو خودش دارد کل حقوق یک سال ما فقط پاداش شب عید خودتون بود برا شما هست برا بازنشسته تو چشم اندازه فلان و فلانه همه میدونیم دردتون چیه کم فیلم هندی بازی بکنید