اجتماعی

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی اجرا می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اعتقاد داریم و همسان‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم اجرا خواهد شد.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از قدس وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اعتقاد داریم و همسان‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم اجرا خواهد شد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی اجرا می‌شود

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اجرا می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اعتقاد داریم و همسان‌سازی برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم اجرا خواهد شد.

عبدالملکی گفت: بر اساس قواعدی که در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تصویب شده، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حال اجراست.

 

در بند الحاقی یک تبصره ۲ لایحه بودجه آمده است:

مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان در اجرای ماده (۱۲) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، بابت پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی و استمرار همسان سازی بازنشستگان تأمین اجتماعی.

مبلغ ۹ هزار میلیارد تومان به سازمان بازنشستگی کشوری بابت استمرار همسان‌سازی بازنشستگان کشوری.

مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح بابت استمرار همسان‌سازی بازنشستگان لشکری.

همچنین

خزعلی ضمن عرض تبریک به ملت شریف ایران به مناسبت شرکت پر شور در انتخابات ریاست جمهوری و تبریک به رئیس‌جمهور جدید و منتخب بیان کرد: امیدواریم مسیر سازندگی و بالندگی کشور روز به روز به دست رئیس‌جمهورهایی که منتخب مردم هستند بیش از پیش انجام گیرد و برای زنان و خانواده به صورت ویژه نگاه حمایت‌گرانه و نگاه پشتیبان وجود داشته باشد.

بازنشستگی

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کی اجرا می‌شود

وی افزود: در دوره گذشته با وجود کوتاهی مدت، حرکت‌های خوبی برای بانوان انجام گرفت، در دولت مردمی در سند تحول یکی از چهار محور اصلی را خانواده قرار داد و در خیلی از قوانین تاکید بر این بود که حتماً مسأله خانواده و زنان مورد توجه قرار گیرد.

خزعلی ادامه داد: در اولین ماه‌های دولت مسئله ارتقای پست مشاوران و هم ترازی با معاون وزیر یا وابستگی به دستگاه، این مسئله به رسمیت شناخته شد و همچنین مصوب شد که حتماً این مشاورین در شوراهای اصلی شرکت داده شوند، لذا ما گزارش از دستگاه‌ها می‌خواستیم، بحمدالله در بسیاری از دستگاه‌ها این مسئله اتفاق افتاد.

وی افزود: یک درصدی که مصوب شد، یک درصد از بودجه دستگاه‌ها به صورت تکلیفی، و این مسئله راه را باز کرد برای آنکه بتوانند هم مشاورین هم مدیر کل بانوان در استان‌ها وارد مرحله عملیاتی شوند و بسیاری از طرح‌ها را به اجرا بگذارند و مطالبه گر باشد.

معاون رئیس‌جمهور افزود: کارهای دیگری که برای اولین بار برای زنان انجام شد، بیمه اجتماعی زنان روستایی بود، با توجه به امکاناتی که برای زنان در روستا در نظر گرفته شد باعث شد برخی بانوان از شهرها به روستا مهاجرت کنند، مانند تسهیلات کارآفرینی خانگی به صورت ویژه تسهیلات و دادن مجوز در سال گذشته از دو میلیون ششصد شغلی که ایجاد شده در دولت شهید رئیسی ۴۱ درصد متعلق به بانوان است.

وی ادامه داد: همچنین در سفرهای استانی برای اولین بار ما مصوبات زن و خانواده را داشتیم برای آموزش زنان برای ارتقای وضعیت زنان در محیط‌های مختلفی که هستند و توانمند سازی بانوان در مشاغل و کارآفرینی، بیمه ناباروری برای زوجین، بیمه زنان باردار تا زمان پایان شیردهی، بیمه کودکان تا قبل از ۷ سالگی، و سبدهای غذایی که برای دهک‌های پایین در نظر گرفته شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : قدس 

مطالب مرتبط