۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

هشدار هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در این ۵ استان

یک کارشناس هواشناسی از بارش شدید و نسبتا شدید باران در تمام استان‌ها به جز نواحی جنوب شرقی کشور و احتمال وقوع سیل در پنج استان خبر داد و گفت: به سبب بارش باران طی امشب کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و بارندگی‌ها تا فردا نیز تداوم خواهد یافت. ...

هشدار هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در این ۵ استان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،امیر سرکرده با اشاره به هشدارهای صادر شده درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: از دیروز در استان‌های نواحی غربی کشور بارندگی‌ها آغاز شده و طی امروز نیز تداوم داشته است. امروز همچنان بارندگی‌ها تا پایان شب تداوم دارد و شهروندانی که در آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل، خوزستان، ایلام، کردستان و کرمانشاه زندگی می‌کنند همچنان شاهد بارندگی‌ها خواهند بود.

وی افزود: برای استان لرستان، همدان، قم، مرکزی، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، زنجان و حتی یزد نیز بارندگی رخ خواهد داد. در دامنه‌های جنوبی البرز و تهران نیز تا ساعاتی دیگر مجددا بارندگی‌ها آغاز خواهد شد. بارش‌های سواحل دریای خزر که از روز گذشته آغاز شده است نیز تداوم خواهد داشت و برای نواحی کوهستانی البرز، جاده‌های کوهستانی شمال غرب و همچنین زاگرس مرکزی بارش‌ها عمدتا به‌صورت برف خواهد بود. گردنه‌های برف‌گیر البرز همچون کندوان و گدوک نیز این شرایط زمستانی را دارند.

به گفته این کارشناس هواشناسی کسانی که قصد سفر به نواحی شرقی کشور مشهد مقدس را دارند طی فردا شاهد بارندگی خواهند بود و با توجه به شرایط بارندگی در خراسان جنوبی و شمالی می‌توان ادعا کرد که به جز نواحی جنوب شرق کشور همچون سیستان و بلوچستان و هرمزگان، تمام نقاط کشور بارش‌های شدیدی را تجربه می‌کنند. برای پنج استان کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، چهارمحال وبختیاری و خوزستان خطر سیلاب وجود دارد و در سواحل خلیج فارس و دریای عمان نیز بارندگی‌ها با شدت نسبتا زیادی وجود دارند و دریا مواج خواهد بود و توصیه می‌شود که شناورها محدودیت تردد داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین طی امروز و فردا در نواحی غربی ومرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید تا حدود ۵۰ تا ۶۰ کیلوتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود و با توجه به بارندگی‌هایی که اتفاق افتاد دمای هوا کاهش خواهد یافت و دمای هوای تهران در بیشترین میزان ممکن ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار