هر هفته به خانواده یکی از زندانیان سرکشی کنید – خبرگزاری مهر | اخبار

[ad_1] ‌به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی حاج محمدی در مراسم افطار مددجویان ندامتگاه دماوند اظهار داشت: اگر به موضوع خانواده زندانیان که هیچ تقصیری در ارتکاب جرم ندارند، بی توجه باشیم، تلاش‌های فرهنگی و تربیتی ما مؤثر نخواهد بود. حاج محمدی در این مراسم افطار که با حضور امام جمعه و دادستان‌های دماوند و […]

[ad_1]

‌به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی حاج محمدی در مراسم افطار مددجویان ندامتگاه دماوند اظهار داشت: اگر به موضوع خانواده زندانیان که هیچ تقصیری در ارتکاب جرم ندارند، بی توجه باشیم، تلاش‌های فرهنگی و تربیتی ما مؤثر نخواهد بود.

حاج محمدی در این مراسم افطار که با حضور امام جمعه و دادستان‌های دماوند و فیروزکوه و جمعی از قضات، برگزار شد، ضمن تأکید بر لزوم رسیدگی به خانواده‌های زندانیان گفت: بر اساس تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه، در سال ۱۴۰۰ به خانواده‌های زندانیان بیشتر از گذشته توجه می‌شود و مدیران کل و رؤسای زندان‌های سراسر کشور، حداقل در طول هفته یک بار با سرکشی به منزل زندانیان به وضعیت آنان رسیدگی کرده و گزارش بازدید و تأثیر آن را به ستاد سازمان ارسال می‌نماید.

رئیس سازمان همچنین گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان، توفیق بوده تا هر روز از خانواده یکی از زندانیان سرکشی شود، این موضوع نشان می‌دهد مسئولان زندان نسبت به خانواده مددجویان دلسوز می‌باشند که البته این یک وظیفه است.

حاج محمدی ادامه داد: اینکه بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، در نظام اسلامی چنانچه یک زندانی به بیست سال حبس محکوم شود ولی در طی حبس نشان دهد متنبه شده است می‌توان حتی نوزده سال و نیم حبس وی را بخشید، نشان می‌دهد حتی به مجرمینی که جرم سنگین مرتکب شده اند، امیدوار هستیم.

در این دیدار مددجویان ندامتگاه دماوند که همراه رئیس سازمان زندان‌ها بر سر سفره ضیافت افطار حضور داشتند در فضایی صمیمی با وی گفتگو کردند.

همچنین به درخواست آنان، از یداله قاسمی رئیس مددکاری ندامتگاه که بیشترین نقش را در آزادی زندانیان و رسیدگی به خانواده‌هایشان داشت، تقدیر به عمل آمد.

[ad_2]

Source link