۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

نوسانات قیمتی در بازار خودرو؛ پژو ۲۰۷ به مرز یک میلیارد تومان رسید

قیمت پژو ۲۰۷ در روز ۲۹ اسفندماه به ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسید.

فروش فوق العاده ایران خودرو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،گزارش‌ها از بازار خودرو، از روند صعودی قیمت‌ها حکایت دارد، به طوری که از آغاز معاملات سال جدید تاکنون، قیمت برخی خودرو‌ها حتی تا ۱۰ میلیون تومان گران شده است.

در این میان، پژو ۲۰۷ یکی از خودرو‌هایی است که با افزایش قیمت قابل توجهی روبرو بوده است.قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف‌شیشه‌ای که در روز ۲۷ اسفندماه ۹۹۰ میلیون تومان بود، در روز ۲۹ اسفندماه به ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین، قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای فرمان برقی نیز از ۷۶۵ میلیون تومان به ۷۸۰ میلیون تومان افزایش یافته است.کارشناسان اقتصادی معتقدند که نوسانات در بازار ارز، افزایش تقاضا برای خرید خودرو و کاهش عرضه از جمله دلایل اصلی افزایش قیمت خودرو در ایران است.

ایران‌خودرو در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرد: براساس مجوز ۲۷ اسفندماه مبنی بر تداوم تولید پارس با روال پیشین، فراخوان متقاضیانی که در سامانه یکپارچه برای این خودرو ثبت‌نام کرده بودند، براساس اولویت از امروز ۲۸ اسفندماه آغاز شده و این متقاضیان به تدریج بر اساس ظرفیت تولید فراخوان می‌شوند.

گفتنی است که امکان تولید خودرو پارس در بهار ۱۴۰۳ فراهم شده و بر همین اساس، این خودروساز قطعات لازم برای تولید این محصول را سفارش‌گذاری کرده و نسبت به ادامه تولید با حداکثر ظرفیت ممکن خطوط تولید اقدام خواهد کرد.

ادامه تولید خودروی پارس پس از پاسکاری بین سه نهاد سازمان استاندارد، ایران‌خودرو و وزارت صمت در نهایت، تا پایان بهار ١۴٠٣ مجاز اعلام شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار