۱۷:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

اخبار اقتصادی

نوسانات ارزی و تغییر قیمت محصولات لبنیاتی !

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی با اشاره به تاثیر توزیع شیرمدارس در سرانه مصرف لبنیات ادامه داد: توزیع شیرمدارس حداکثر ۴ تا ۵ درصد در ارتقای سرانه مصرف به شرط توزیع کامل اثر گذار است.

نوسانات ارزی و تغییر قیمت محصولات لبنیاتی !

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به گزارش اندیشه معاصر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی احسان ظفری، مدیرعامل اتحادیه لبنیات  گفت: در شرایط کنونی بواسطه کاهش قدرت خرید مردم، اکثر واحدهای لبنی متوسط و کوچک با ۱۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند. اندیشه معاصر را دنبال کنید.

 

به گزارش اندیشه معاصر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی احسان ظفری، مدیرعامل اتحادیه لبنی گفت: در شرایط کنونی بواسطه کاهش قدرت خرید لبنیات  مردم، اکثر واحدهای لبنی متوسط و کوچک با ۱۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند.به گفته او، با توجه به فعالیت واحدهای لبنی با حداقل ظرفیت، جذب شیر واحدها پایین است، از این رو شیرخام تولیدی روانه کارخانجات شیرخشک می‌شود که متاسفانه شیرخشک هم به آن سوی مرزها قاچاق می‌شود.

نوسانات ارزی و تغییر قیمت محصولات لبنیاتی !

ظفری متوسط سرانه مصرف شیرخام در دنیا را ۱۸۰ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: براساس آخرین آمار سرانه مصرف لبنیات به ۴۰ تا ۵۰ کیلو رسیده است و همواره برآورد می‌شود که استمرار نوسان نرخ ارز و مشکلات تولید ناشی از افزایش هزینه‌های تولید و کاهش قدرت خرید خانوار منجر به تعطیلی واحدهای لبنی و در نهایت کوچک شدن سفره خانوار منتج شود.مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی با اشاره به تاثیر توزیع شیرمدارس در سرانه مصرف لبنیات ادامه داد: توزیع شیرمدارس حداکثر ۴ تا ۵ درصد در ارتقای سرانه مصرف به شرط توزیع کامل اثر گذار است.

او با اشاره به راهکارهای اساسی ارتقای سرانه مصرف لبنیات تصریح کرد: بنابر آمار سرانه مصرف لبنیات در سال ۸۹، ۱۲۰ کیلوگرم بوده که برای رسیدن به همین میزان و همچنین ایجاد رونق در صنعت دامپروری باید همانند قبل یارانه تخصیص دهد چراکه توزیع کالابرگ نتوانسته اثری در رونق این صنعت و ارتقای سرانه مصرف داشته باشد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

نام منبع : اندیشه معاصر
نام نویسنده: اکونگار

مطالب مرتبط